• /
  • Zlepšený herní projev žen body nepřinesl

Zlepšený herní projev žen body nepřinesl

17.12.2019

V pátek 13. prosince se ženy z Banes florbal Soběslav vydaly poměřit síly na dohrávku kola do Mladé Boleslavi, která vládne horní části tabulky. V první třetině holky z jihu předvedly překvapivý a skvělý výkon. Dařilo se jim proměnit jakoukoliv šanci na soupeřovu branku a do šatny odcházely s úsměvem a se čtyřgólovým náskokem. Je nutné podotknout, že proti kvalitnímu soupeři se poprvé střelecky prosadila za tým žen nadějná juniorka Markéta Svobodová, která doslova zametla děravý míček za záda brankářky z Mladé Boleslavi. Druhá třetina byla již velmi vyrovnaná. Soupeřky se dostávaly do tempa a včas ukázaly svou sílu, když stáhly bodový rozdíl už jen na dvě branky. Poslední třetinu bohužel ovládly modro-bílé barvy a soupeřky tak otočily stav během pár minut na konečných 11:7 ve prospěch Florbalové akademie. Ženy týmu Banes Florbal Soběslav po slibném začátku odjížděly v pozdních hodinách opět bez bodového přídělu.

Florbalová akademi MB x Banes Florbal Soběslav   11:7

01:39 Andrea Dostálová (Eliška Juhaňáková), 04:46 Eliška Juhaňáková (Andrea Dostálová), 07:07 Eliška Juhaňáková (Adéla Kubátová), 08:48 Markéta Svobodová (Veronika Šraierová), 10:51 Monika Hrnečková (Bára Michalová), 30:33 Monika Hrnečková, 33:55 Andrea Dostálová

Odpočinek mezi zápasy byl v duchu procházky a „nasátí“ vánoční atmosféry v deštivé Mladé Boleslavi. Poté hráčky Soběslavi přejížděly odehrát odpolední zápas do Turnova. První minuty na obou stranách byly velice nervózní. Soběslavským ženám bohužel chyběla snad již tradičně, proti takovýmto týmům, produktivita a důraz v brankovišti. Po půlce zápasu byl stav 5:1 ve prospěch Turnova. Soběslavské hráčky poslední třetinu vsítily dva góly, které už bohužel nestačily na změnu výsledku. Konečný stav v tomto utkání tedy 5:3 pro Turnov.

TJ Turnov x Banes Florbal Soběslav   5:3

39:28 Monika Hrnečková (Adéla Kubátová), 44:54 Andrea Dostálová (Veronika Šraierová), 56: 48 Lenka Morová (Bára Michalová)

K potěšení a nabuzení do dalších zápasů naše holky potřebovaly v Mladé Boleslavi, aby zápas skončil o třetinu dřív, a ve druhém zápase v Turnově naopak, aby byl zápas o třetinu (vlastně jednu čtvrtinu) delší. Takový je dnešní florbal. I na světové úrovni, což příznivci ženského florbalu mohly zahlédnout uplynulý víkend, je možné otočit utkání během pár sekund. Každý zápas je jiný, je k němu potřeba přistupovat individuálně a hlavně do posledních vteřin jezdit na 120% jinak může přijít zklamání.

Nezbývá nic jiného, než vás pozvat na další utkání, které se tentokrát bude hrát doma. Přijďte podpořit ženy Banes florbal Soběslav do domácí haly dne 21. 12. 2019 od 18:30 hodin, kdy se utkají s Rudými Dračicemi MLADÝCH NADĚJÍ Týn, aby prolomily konečně dlouhou šňůru proher. „Naježí“ si holky v zeleném konečně body do celkové tabulky? S Vaší pomoci to půjde snáz. Buďte u toho!