• /
  • Ženy začaly sezónu postupem v Poháru Českého florbalu

Ženy začaly sezónu postupem v Poháru Českého florbalu

07.09.2021

Delší florbalovou pauzu konečně ukončil Pohár českého florbalu, který se letos odehrával v Jihlavě. Tam o víkendu vyrazily naše ženy poměřit síly s týmy různých kvalit.

První sobotní soupeř – FK Slovan Jindřichův Hradec našim ženám nedělal žádné potíže. První třetina sice byla z pohledu Banesu ospalá, pak se ale hráčky rozkoukaly a Soběslav s klidem přehrála druholigový Hradec 6:3. O dvě trefy se postaraly Andrea Dostálová a Lenka Morová, po jednom góle přidaly Veronika Šraierová a Jana Straková.

Sobotní odpoledne završil souboj s extraligovým týmem – Bulldogs Brno. Začátek zápasu rozehrála Soběslav velmi dobře, téměř celou třetinu držela skóre 0:0. Vše se změnilo během poslední minuty, kdy Brno vstřelilo rovnou 2 góly. Soběslav se bohužel o žádné překvapení nepostarala, a tak jen díky jediné trefě Andrey Dostálové se nemohla brněnská gólmanka pyšnit čistým kontem. Zápas nakonec skončil porážkou 8:1. I tak ale ženy z jihu odehrály úctyhodný zápas, za který se rozhodně nemůžou stydět.

Další den začal zápasem s papírově podobným soupeřem – TJ Znojmo. První gól sice vsítila soběslavská hráčka, bohužel ale do vlastní branky, a tak bylo od začátku Znojmo ve vedení. Do konce první třetiny ještě ale stihla Soběslav vyrovnat díky Táně Pospíšilové. I druhá třetina pokračovala ve vyrovnaném tempu, do vedení poslala Soběslav hráčka Znojma, která zřejmě chtěla vyrovnat poměr vlastních gólů. Nájezd si poté vybojovala Monika Hrnečková, která neminula a Soběslav tak vedla o dvě branky. Znojmo se ale s porážkou nechtělo srovnat a dvoubrankový rozdíl rychle smazalo. Soběslav ještě stihla zabojovat a po konci 2. třetiny vedla opět díky Monice Hrnečkové 3:2. Ani poslední třetina neurčila vítěze, po góle Lucie Vackové, která tak míček na druhý pokus nasměrovala do správné brány a dalších dvou gólech Znojma, byl konečný výsledek 5:5.

První kolo Poháru ukončil zápas s domácí Jihlavou. Ta mohla jen litovat, že se po mateřské vrátily do pole sehrané hráčky Markéta Kabešová s Lucií Vackovou, které se společně postaraly o 4 góly. Díky promarněné přesilovce Jihlavy, neproměněnému trestnému střílení a gólům Adély Kubátové a Andrey Dostálové, dosáhla Soběslav dalšího vítězství 6:4.

FK Slovan J. Hradec  x Banes Florbal Soběslav   3:6

Banes Florbal Soběslav x Bulldogs Brno              1:8

Banes Florbal Soběslav x TJ Znojmo                    5:5

SK Jihlava x Banes Florbal Soběslav                    4:6

Naše ženy tak postupují do 2. kola ze třetího místa a utkají se na domácí půdě 18.9. od 17:00FbC Aligators.