Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Soběslavští muži se na rozdíl od žen k prvním bodům roku 2023 neprotančili

Soběslavští muži se na rozdíl od žen k prvním bodům roku 2023 neprotančili

13.01.2023

Plesová sezóna je v plném proudu a v sobotní podvečer, v době, kdy již na obloze zářil první letošní úplněk, se soběslavští muži vypravili v doprovodu Popelky na večerní bál do hlavního města. A zatímco Popelka při nočním úprku klasicky ztratila střevíček, Soběslavští v Praze pro změnu zapomněli všechny body.  

 

Tanečníci v zeleném jsou na úvod nového roku na roztrhání. Ještě pomalu ani nedozněla hudba z pátečního Sportovního plesu, na kterém byl mj. dekorován i soběslavský brankář Petržilka, ani tentýž den konaného maturitního plesu ve Veselí nad Lužnicí a už byla jejich přítomnost žádána v matce všech měst, kde pro změnu pořádali sobotní veselici hráči Wizards DDM SO Praha 10. A takováto pozvání hráči Banesu prostě neodmítají.

Když už se však Soběslavským podařilo zapadlý a potemnělý taneční sál na pražském předměstí najít, čekalo na ně jedno velmi nepříjemné překvapení. Ačkoliv totiž někteří svědomitější členové týmu neponechali nic náhodě a až do pozdních ranních hodin poctivě na jihočeských parketech nacvičovali vznešený vídeňský valčík i elegantní waltz, charleston, který si Wizardi připravili na úvod utkání, byl poněkud mimo jejich znalostní rozsah a jak se brzy ukázalo, i schopnosti. Zběsilý rej domácích hráčů si tak vybral svoji daň a zábavy zlaté pražské mládeže neznalí maloměstští hosté tak již v úvodu třetí minuty prohrávali hned 0:2.

Absence alespoň základního povědomí o krocích a pravidlech tohoto prostopášného tance navíc zapříčinila i nepřesnou rotaci jihočeských borců, takže se záhy přidalo i první vyloučení za špatné střídání. Probíhající sezóna však již mnohokráte ukázala, že menší počet soběslavských hráčů na parketu znamená úměrně tomu i výrazně menší chaos v jejich řadách, což Pražanům názorně demonstrovalo duo Vácha-Pantoflíček, které po úniku ve vlastním oslabení korigovalo průběžný stav na 1:2 ze soběslavského pohledu.

Pak ovšem přišly na řadu latinskoamerické tance a s nimi opětovná dominance domácích, která se průběžně přepisovala i do aktuálního skóre. S nasazeným tempem dokázal z hostujícího celku jakž takž držet krok akorát útočník Zíka, kterému se v dalším vlastním oslabení podařilo opět uniknout přesile domácích, a ačkoliv při pokusu o zakončení tváří v tvář domácímu brankáři tradičně selhal, jeho následné excelentní paso doble, v jehož závěru knokautoval statného býka v podobě domácího golmana, by zcela jistě ocenil desítkou i Zdeněk Chlopčík. Místní rozhodčí však byli výrazně skoupější a Zíkovo umělecké vystoupení ohodnotili pouhou „dvojkou“. I to však stačilo, aby se hráči Banesu ocitli ve třech.

Převaha dvou mužů v poli však Wizardům jejich vlastní vinou příliš dlouho nevydržela, neboť záhy po rozehrání hry skórovali, čímž Soběslavské poslali zpátky do čtyř. Amatéři. Neustálé změny v počtu účastníků soběslavským klid na hokejkách ale také nepřidávaly. Chvílema jim nebylo jasné, zda se tančí na dvě, na tři nebo dokonce na čtyři doby a nacvičené choreografie čarodějů tak přinášely další a další vrásky na tváře hráčů od řeky Lužnice, stejně jako i časté změny stavu na světelné tabuli. Do šaten se v důsledku toho odcházelo s nelichotivou bilancí 1:6 z pohledu hostů.

Zoufalá snaha doučit se během desetiminutové pauzy alespoň základní kroky ovšem nepadla na úrodnou půdu. Následné technické provedení bylo prachbídné, kolena nebyla protnutá, nášlapy byly vedeny přes patu a nožky i hokejky hostů místy létaly příliš vysoko. Nebylo tudíž přílišným překvapením, když druhá třetina začala vyloučením dalšího soběslavského performera. Oslabení se však podařilo ubránit a pak přišla poměrně nevídaná souhra okolností. Nejen, že se hosté dočkali své první, a jak se později ukázalo i jediné přesilové hry v utkání, ale světe div se, tuto početní výhodu dokázali po velmi povedené souhře zakončené nekompromisní střelou Marka Dóky i proměnit. To byl však na dlouhou dobu opět jediný úspěšný výstup v podání hráčů Banesu a iniciativu si na svoji stranu  převzali opět domácí.

Třetí třetina se pak už jen víceméně dohrávala. Na programu byl pro změnu balet a klasika v podobě P.I. Čajkovského Jihočechům seděla přeci jen o mnoho víc. Domácí navíc trochu ubrali z nasazení, zatímco hosté, kteří již neměli co ztratit, se konečně více osmělili a stali se Wizardům důstojnějšími soupeři. Hra se přelévala nahoru a dolů, a i když se hostům v rohu střídačky začaly hromadit postřelené a zraněné labutě, dění na parketu se z jejich pohledu stalo koukatelnějším. Dílčí skóre třetí třetiny, kterou domácí vyhráli už „jen“ 5:4, však vysokou prohru Soběslavi v úvodním utkání léta Páně 2023 příliš nezmírnilo.

A tak jak dobře Banes Florbal Soběslav loňský rok končil, tak špatně ten letošní začal. Od pražských Wizards inkasoval podruhé v sezóně nelichotivých patnáct gólů a do sobotního domácího zápasu s FBŠ Greyhounds SLAVIA Plzeň B, které v hale Spartaku Soběslav započne již 14.1. v 16:30, bude muset své aranžmá výrazně přestavět. Věřme, že se v jednom z nejdůležitějších utkání závěru letošní sezóny budou moci spolehnout i na podporu domácího publika. Přijďe Banes podpořit!

 

Wizards DDM SO Praha 10 – Banes Florbal Soběslav 15:6 (za Soběslav: 7:20 Pantoflíček (Vácha); 29:55 Dóka (Dušek); 40:37 Zíka (Malecha); 45:54 Dušek (Dóka); 46:37 Dušek (bez asistence); 54:01 Hloušek (Zíka))

 

 

Zápasy

1. liga žen - 1. kolo play-off - 4.3. - 16:00

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň

13:3

Banes Florbal Soběslav

1. liga žen - 1. kolo play-off - 5.3. - 14:00

Banes Florbal Soběslav

2:8

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň

Divize 12.2. - 17:00

FBC Štíři Č. Budějovice B

11:3

Banes Florbal Soběslav

Divize 19.2. - 16:30

Banes Florbal Soběslav

7:14

FBC DOŠWICH MILEVSKO

Jihočeská liga mužů 15.4. - 10:00

Banes Florbal Soběslav B

6:4

TJ Šumavan Vimperk

Jihočeská liga mužů 15.4. - 13:30

FA Č. Budějovice B

5:6 pn

Banes Florbal Soběslav B

2. liga juniorů 30.4. - 10:30

1. FbK Tábor

6:12

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorů 1.4. - 12:30

Banes Florbal Soběslav

7:8 pn

FA Č. Budějovice - RAFANI

2. liga juniorek 2.4. - 9:00

FAT PIPE Tigers Start98

4:3

Banes Florbal Soběslav

2. liga dorostenců 19.3. - 10:30

Banes Florbal Soběslav

5:8

FBC Štíři Č. Budějovice B

2. liga dorostenců 19.3. - 13:30

Florbal Jindřichův Hradec

12:16

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žákyň 22.4. - 10:00

Banes Florbal Soběslav

4:5 pn

FA Č. Budějovice

Liga starších žákyň 22.4. - 13:00

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn

7:2

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga starších žáků 25.2. - 9:00

TJ Netolice 1892 Rafani

2:6

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga starších žáků 25.2. - 11:50

Banes Florbal Soběslav

3:4

FBC Spartak Kaplice

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 23.4. - 10:00

Banes Florbal Soběslav

FA Č. Budějovice

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 23.4. - 11:00

SK Meťák Č. Budějovice elévky

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga elévů 23.4. - 9:15

FA Č. Budějovice

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga elévů 23.4. - 11:15

Banes Florbal Soběslav

Florbal Jindřichův Hradec žlutí

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Anketa

Partneři