Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Sezóna žen: Rozhovory s trenérem Martinem Bělohlavem a obránkyní Petrou Kabešovou

Sezóna žen: Rozhovory s trenérem Martinem Bělohlavem a obránkyní Petrou Kabešovou

09.04.2020

1. Jak byste zhodnotili letošní výsledkově neúspěšnou sezónu?

Martin: Letošní sezóna pro nás nebyla výsledkově opravdu vůbec povedená. Bohužel po začátku sezony jsme přišli o několik zkušených hráček. V současné chvíli řádí koronavirus, nás ale schvátil vir těhotenský. Nastávajícím maminkám samozřejmě přejeme vše dobré a hlavně zdraví. Tímto se nám kompletně rozpadla první útočná lajna. Dalším, tentokrát smutným zářezem bylo obnovené zranění kapitánky Adély Kubátové a zranění Lenky Morové. Po loňské sezóně ukončila florbalovou kariéru Hanka Kostečková, které za odvedenou práci a poctivý přístup velmi děkujeme a přejeme mnoho sportovních úspěchů na ledě. Přijít o šest zkušených hráček se muselo někde projevit. Vzhledem k nastalé situaci jsme museli sáhnout do týmu juniorek a rovnou po hlavě je začlenit do týmu žen. Co se týká předvedené hry, tak to nebylo úplně špatné. Bohužel, jako roky předtím, je naším největším problémem koncovka. Dobře rozehrané zápasy jsme nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Na každý gól se ohromně nadřeme, neproměníme vyložené šance a soupeř lehce potrestá ne chyby. Těžko potom pomyslet na výraznější úspěch. Na druhou stranu, i za této velmi složité situace a s těžkou hlavou, holky dřely a snažily se to zlomit. Po loňském úspěchu a nejlepšímu umístění po dobu účasti v 1. lize si troufám za všechny shodně říci "jsme rádi, že už jsme letos skončili".


Petra: Jedním slovem SMŮLA. Ta se nás bohužel držela zuby nehty. Na výjezdech pracovala home office, jen dvakrát si vzala dovolenou a dovolila nám se radovat z výhry. Díky radostem, které čekaly a čekají naše hráčky v soukromém životě, se nám kádr žen trošku změnil a bylo to znát i na hřišti. Tímto zdravím maminy a jejich ratolesti smiley. Trápení žen, jak je jistě už známo několik sezón, je ve vstřelení branek (ani tak ne do té vlastní, to nám šlo letos až moc dobře laugh). Jak jsem uvedla, ve většině zápasů nám chybělo trošku štěstí. Osobně jsem měla z odehraných zápasů vždy dobrý pocit, táhly jsem za jeden provaz, bojovaly jsme a chtěly jsme získávat body. Bohužel to neklaplo. Doufám, že každé z nás delší pauza od florbalu pomůže a zapřemýšlíme nad tím, co bychom samy na sobě chtěly zlepšit a co bychom zlepšily i celkově v týmu. Samozřejmě věřím, že nastoupíme ve stejné sestavě, ne-li silnější.

 

2. Přinesla tato sezóna něco pozitivního?

Martin: Pozitiva se za letošní sezónou, kdy se v podsta nic nedařilo, hledají velmi těžko. Největším pozitivem byly výkony juniorek, které si poprvé zkusily účast v 1. lize. Za další pozitivum bych označil vůli a snahu dostat se z této krize. I přes všechny problémy a velkou porci smůly to holky nevypustily a makaly do posledního zápasu. Musím říct, ze to bylo pro všechny v hlavách velmi těžké a že jsme ten pověstný kalich hořkosti vypili až do dna.

Petra: Nebyla to špatná sezóna! Pozitivně beru zapojení mladých hráček do žen, kde si vedly velmi dobře a předváděly výborné výsledky. Touhle cestou bych jim ráda poděkovala za jejich nasazení do hry a hlavně za to, že se z toho nepos*aly laugh. Několikrát se zúčastnily zápasu za ženy, i přes to, že už měly ten den dva zápasy v nohách z 2. ligy, kde letos nastoupily jako nováčci. Ani ženy si nevedly vůbec špatně. Často ve slepených sestavách jsme dokázaly dlouhý čas odolávat i těm nejsilnějším týmům v nízkém počtu hráček.

 

3. Do týmu přibyly nové hráčky, ať už z řad juniorek nebo z jiných z týmů. Jak proběhlo začlenění?

Martin: Co se týká příchodu nových hráček, tak byly pouze dvě. Lenka Morová a Jana Straková. Lenka se celou sezónu trápila se zraněními, takže pro ni velice těžká sezóna. Jana se vrátila k florbalu po delší pauze způsobené mateřskou, ale po pár zápasech se přidala do skupiny těhotných. Pro letošní sezónu se nám po roční pauze vrátila Kája Křivánková. Jak jsem již říkal, velká pozitivum bylo začlenění juniorek. Bez jakýchkoliv zkušeností s vyšším florbalem byly po hlavě vrženy do 1. ligy žen. A zhostily se příležitosti více než se ctí. Po počáteční nervozitě měly jejich výkony stoupající tendenci a brzy se vyrovnaly zkušenějším soupeřkám. Vše bylo výsledkem poctivé docházky na tréninky a chuti se učit novým věcem. Vzhledem k tomu, že stále hrály za svoji kategorii, tak ještě odjezdily většinu zápasů s ženami. Dokázaly odehrát i tři utkání za den. Jsem si jistý, že mezi ženy zapadly velmi dobře. Za letošní nenadálou výpomoc a maximální nasazení pro florbal jím za trenéry i spoluhráčky děkujeme. Jsou velkým příslibem do budoucnosti soběslavského florbalu.

Petra: Samozřejmě každá z nás si, až na ty původní kanonýrky a zakladatelky, prošla začleněním do týmu. I já před devíti lety. Pilně jsem na tom pracovala mimo hřiště, že holky? laugh Myslím si, že jsme dobrá parta, která každého přijme takového jaký je, snažíme se ho poznat i mimo zápasy a tréninky. Až skončí karanténa určitě v začlenění členů a utužování vztahů mezi námi, budeme rády pokračovat u nějaké dobré limči. Vezmu si to s Adél na starost laughlaugh. Na hřišti se holky zaběhly rychle. Je vidět, že většina z nich chce a také se zápas od zápasu zlepšuje.

 

4. Jaké jsou plány a očekávání do další sezóny?

Martin: Jasným cílem pro příští sezónu je opět účast play-off a následně se pokusit postoupit přes první kolo. Rádi bychom se v tabulce pohybovali v horní polovině. Uvidíme, jak se nám podaří tým poskládat, ale předpokladem je opětovné využití juniorek. Závěrem chci všem poděkovat za letošní sezónu, za odvedenou práci, společné zážitky a to především ty šťastné. Děkuji všem, kteří se podíleli na chodu florbalu v Soběslavi a samozřejmě divákům, kteří nás i v těžkých chvílích přišli podpořit.

Petra: Tato otázka je především v režii trenérů. Určitě jeden z plánů bude- střelba, střelba a zase střelba na bránu. Já doufám, že do další sezóny si to vše sedne, budeme sehranější a ukážeme, jak to v Sobíku umíme a budeme překvapením pro ostatní týmy. Tuhle sezónu musíme hodit za hlavu, vzít si z toho jen to dobré a poučit se z chyb. Zvládneme letní přípravu a v září naskočíme na hřiště jako jiný tým, jako lepší. Tímto bych chtěla poděkovat všem věrným fanouškům, kteří nás podporovali, i když se nám nedařilo. Také všem sponzorům. A velké díky patří hlavně trenérům, kteří nám věnují svůj volný čas a musí se s námi rozčilovat laugh. Určitě by jim to chybělo …. A velké díky patří mým spoluhráčkám za jejich nasazení- FLORBAL SOBĚSLAV FOREVER heart

 

 

Zápasy

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Anketa

Partneři