• /
  • Regionální ligu mužů zahájil Banes ziskem čtyř bodů

Regionální ligu mužů zahájil Banes ziskem čtyř bodů

13.09.2023

Hned dvě soutěžní utkání čekala na soběslavské muže na prvním letošním turnaji ve Strakonicích. Hráčům v zeleném přisoudil los nejprve Florbalovou akademii z krajského města a následně „Bé“ tým domácího FBC.

Po sezóně strávené v Divizi se mužský A tým Banesu Florbal Soběslav vrátil zpět do dobře známého prostředí Regionální ligy, kde na něj v prvním utkání čekal tým FA České Budějovice. V úvodní třetině soběslavští soupeře do výraznějších šancí nepustili a zásluhou Pantoflíčka se ujali vedení 1:0. Druhá patnáctiminutovka už však z pohledu hostů tak povedená nebyla. Ve hře se začaly ve větší míře objevovat nepřesnosti a i přesto, že Soběslav po trefách Dóky a Malechy dvakrát udeřila, soupeř dokázal vždy gólově odpovědět. Ve třetí části přetrvával nervózní obraz hry. Florbalová akademie České Budějovice zápas nejprve vyrovnala a ve 41. minutě šla díky proměněné přesilovce dokonce do vedení. Až v závěru utkání Banes konečně přepnul na vyšší rychlost a začal svého soupeře výrazně přehrávat, za což byl v čase 43:08 odměněn vyrovnávací trefou na 4:4. Soupeř nestíhal a Soběslavi dokonce prostřednictvím darované přesilovky nabídl možnost vzít si vedení zpět. Ohromný tlak Banesu však vítěznou branku nepřinesl a rozhodnout tak musely až samostatné nájezdy. V těch byl nakonec úspěšnější tým FA České Budějovice a Soběslavští tak zahájili sezónu bodovou ztrátou, když z úvodního utkání připsali do tabulky jen jeden jediný bod.

Banes Florbal Soběslav – FA Č. Budějovice 4:5 (SN) (za Soběslav: 2:54 Pantoflíček (Dvořák), 17:53 Dóka (Pantoflíček), 22:07 Malecha (bez asistence), 43:08 Malecha (Šťovíček))

Ve druhém utkání se Banes střetl s domácím družstvem FBC Strakonice B, které bylo na rozdíl od Soběslavských plné mladých nadějných hráčů. Od začátku hrála obě mužstva velmi útočně a šance byly k vidění na obou stranách. V první části domácí dvakrát vedli, ale díky brankám Váchy a Dóky Soběslav vždy vyrovnala. Ve druhé třetině byl obraz hry stejný, jen s tím rozdílem, že na dva góly domácích odpověděli hosté jen jedenkrát, a to brankou Dóky. Taktická porada před poslední částí zápasu však zafungovala na výbornou. Již od prvních vteřin závěrečného dějství Banes na hřišti dominoval a hned v prvním střídání vyrovnal za hosty Vácha. S brankami v síti strakonického brankáře se následně roztrhl pytel. Na listinu gólových střelců se postupně zapsali Dóka, Podlaha, Zíka a Hruška. Ve 42. minutě se sice nechal vyloučit hostující Dvořák, aby měl na trestné lavici chvilku klidu na sepsání tohoto článku, na obrazu hry se však nezměnilo vůbec nic. Během oslabení se Banes trefil dokonce dvakrát (Vácha a Zíka), přičemž Ondřej Vácha tím napodobil Marka Dóku, když oba v tomto utkání zkompletovali hattrick. I zásluhou skvěle chytajícího Nejedlého Strakonice už žádnou branku nepřidaly a mužský „A“ tým Banes Florbal Soběslav tak mohl slavit svou první výhru v sezóně 2023/24.

FBC Strakonice B – Banes Florbal Soběslav 4:10 (za Soběslav: 8:18 Vácha (Dóka), 14:5 Dóka (Pantoflíček), 25:15 Dóka (Kasika), 30:22 Vácha (Dóka), 32:33 Dóka (Šťovíček), 37:00 Podlaha (bez asistence), 37:43 Zíka (Podlaha), 38:31 Hruška (Hyánek), 42:45 Vácha (Pantoflíček), 43:19 Zíka (Malecha)

Další dvojzápas čeká na Soběslavské již 24.9. na horké budějovické půdě, přičemž protivníky našeho A týmu budou postupně Pacovští Honzíci a céčko domácích Štírů