Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Ohlédnutí za uplynulou sezónou 2. ligy dorostenců

Ohlédnutí za uplynulou sezónou 2. ligy dorostenců

13.04.2023

Dalšímu z početných soběslavských týmu skončila sezóna a je tím pádem na čase bilancovat. Vydejme se tedy za letošním působením dorostenců očima soběslavských hráčů Tomáše Vránka, Tomáše Holoty, Šimona Váchy a trenéra Lukáše Pantoflíčka.

 

1) Podařilo se Vám získat pohár za 3. místo v 2. lize dorostenců. Jak hodnotíte uplynulou sezónu?

Tomáš Vránek: Tato sezóna byla jako na kolotoči. Jeden zápas jsme prohráli jeden vyhráli. Bylo to hodně nahoru a dolu. Jinak ale dopadla tato sezóna dobře. Sice jsme mohli skončit na druhém místě v tabulce ale i tak si myslím, že třetí místo jsme si zasloužili.

Tomáš Holota: Tuto sezónu hodnotím určitě pozitivně. Podařilo se nám vyhrávat, a proto jsme získali pohár za 3. místo. Několikrát nás pozlobila koncovka utkání, ale do konce sezóny se nám na tom povedlo zapracovat. Nejlepší zápas celé sezóny byl určitě proti Hradci, kde nechybělo nic, včetně výhry.

Šimon Vácha: Sezónu hodnotím kladně, celou dobu jsme se drželi v popředí a za to jsem rád. Mohli jsme pomýšlet i na lepší umístění, ale to už se nepovedlo.

Lukáš: Uplynulou sezónu hodnotím kladně. V jejím průběhu jsme se neustále zlepšovali, což bylo vidět i na výsledcích, jelikož jsme v posledním zápase porazili celkového vítěze ligy Jindřichův Hradec.

 

2) Jaké jsou Vaše plány v blízké budoucnosti, když soutěžní sezóna skončila?

Tomáš Vránek: Moje plány jsou takové, že se chci věnovat tomu, abych měl lepší fyzičku a obecně se zlepšil ve všech věcech, které ve florbalu potřebujete.

Tomáš Holota: V plánu mám určitě odpočinek a oslavu poháru za 3. místo. Dále pak přípravy na další sezónu.

Šimon Vácha: Jelikož kromě florbalu hraji i fotbal tak mám plán celkem jasný. V létě samozřejmě letní příprava a nějaký ten individuál.

Lukáš: Kluci mají před sebou ještě poslední kolo juniorské ligy, ve které pravidelně nastupují. Následně je potřeba, aby zregenerovali po takto náročné a dlouhé sezóně. V průběhu letních prázdnin se pustíme do letní přípravy na následující sezónu.

 

3) Co očekáváte od příští soutěžní sezóny, kde budete naplno nastupovat v kategorii juniorů ze které již letos máte zkušenosti?

Tomáš Vránek: Já osobně očekávám, že příští sezóna za juniorku nebude vůbec lehká. Budeme muset bojovat o každý bod v tabulce a bude to velice tvrdé a náročné.

Tomáš Holota: Jelikož už máme zkušenosti z ligy juniorů, tak nečekám nic nového, jen lepší umístění v tabulce než letos.

Šimon Vácha: Získané zkušenosti musíme přenést do nové sezóny a pokusit se o lepší výsledky.

Lukáš: Obecně je juniorská liga rychlejší, tvrdší a celkové náročnější než kategorie dorostu. My se na to musíme dobře připravit abychom se silnými týmy udrželi na hřišti stanovené tempo.

 

4) Otázky na tělo:

Tomáš Vránek: Tomáši, jako kapitán soběslavských dorostenců jsi dovedl tým ke 3. místu. Popiš nám, jak v zápasech vedeš tým k vítězství a jaké další povinnosti jako kapitán máš?

Já si myslím, že hodně podporuju tým psychicky. Snažím se držet dobrou náladu v šatně abychom se dobře naladili a zápas si lépe užili.

 

Tomáš Holota: Tomáši, ve statistikách ligy jsi jednoznačně nejlepším hráčem s neuvěřitelnými 114 kanadskými body z 20 utkání. Co bylo klíčem k úspěchu a jaké z toho máš pocity?

Klíčem k úspěchu byla určitě skvělá spolupráce s Jiřím Pavlišem, který také nasbíral velké množství bodů. Z tohoto úspěchu mám samozřejmě obrovskou radost.

 

Šimon: Šimone, v průběhu sezóny jsi se vypracoval na jednoho z nejlepších beků a jsi stabilní oporou týmu. Jak si tohoto úspěchu dosáhl?

Především bych chtěl poděkovat, moc si toho vážím. A dosáhl jsem toho tak, že mě florbal baví a naplňuje, a tak na hřišti nechám vždycky vše.

 

Lukáši: V příští sezóně se většina dorostenců posune do kategorie juniorů a budou moci nastupovat za muže A i muže B. Bude jim to umožněno?

Určitě ano. Stejně jako letošním juniorům jsme dali příležitost hrát za dospělé kategorie, tak dáme tuto příležitost i příští rok letošním dorostencům. Dospělý florbal je zase lehce odlišný a pro kluky to bude dobrá zkušenost.

 

 

Zápasy

2. liga žen 25.11. - 11:30

FA Č. Budějovice

2:0

Banes Florbal Soběslav

2.liga žen 25.11. - 14:30

Banes Florbal Soběslav

12:0

1. FbK Tábor

Regionální liga mužů 2.12. - 10:00

TJ Sokol Chýnov

3:7

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mužů 9.12. - 10:30

SKP Č. Budějovice B

Banes Florbal Soběslav B

Jihočeská liga mužů 9.12. - 13:30

Banes Florbal Soběslav B

FBC Spartak Kaplice B

2. liga juniorek 16.12. - 9:00

FbC Písek

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorek 16.12. - 13:30

Banes Florbal Soběslav

Sklo Bohemia Světlá n/S

Žádný zápas není k dispozici.

Liga starších žákyň 17.12. - 9:00

FbC Písek

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žákyň 17.12. - 12:00

SK Meťák Č. Budějovice

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žáků 10.12. - 10:00

Banes Florbal Soběslav

FBC Spartak Kaplice

Liga starších žáků 10.12. - 12:10

Banes Florbal Soběslav

Fbc Strakonice - Bílí

Jihočeská liga mladších žáků 3.12. - 9:00

Banes Florbal Soběslav

TJ Netolice Rafani 1892

Jihočeská liga mladších žáků 3.12. - 11:00

FA Č. Budějovice

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 9.12. - 9:00

SK Meťák Č. Budějovice elévky

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 9.12. - 10:30

SK Meťák Č. Budějovice Girls

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga elévů 9.12. - 11:45

Banes Florbal Soběslav zelení

FBC Štíři Č. Budějovice - elévky

Jihočeská liga elévů 9.12. - 12:15

Banes Florbal Soběslav zelení

1. FbK Tábor

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Anketa

Partneři