Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Muži zakončili Divizi vysokou prohrou, ostudu si však v utkání s lídrem soutěže rozhodně neudělali

Muži zakončili Divizi vysokou prohrou, ostudu si však v utkání s lídrem soutěže rozhodně neudělali

05.03.2023

Nepíše se to snadno, a i proto nám sepsání posledního reportu trvalo tak dlouho. Á tým soběslavských mužů letošní ročník nezvládl a z Divize sestupuje. Poslední položkou menu tak pro něj bylo domácí utkání proti lídrovi soutěže Došwichu Milevsko.

Zcela po právu se očekávalo, že to bude chod velmi pikantní, protože oba týmy dělila téměř celá tabulka. Zatímco Došwich už měl před posledním kolem jistotu postupu do play-up z prvního místa tabulky skupiny B, Soběslavští pro změnu věděli, že bez ohledu na výsledek skončí desátí z celkem dvanácti mužstev a z Divize sestoupí. A navíc, na rozdíl od Milevska se Soběslavským v posledních utkáních příliš nedařilo ani herně. Papírově tedy mělo jít o jednoznačnou událost a z pohledu Soběslavských tak hrozilo něco podobného, jako to, co umí způsobit snad jen bramborový salát s majonézou v horkých srpnových dnech. Ve vzduchu tak visel pořádný průser.

Ani jeden z týmů však nešel do utkání odevzdaný. Milevští přijeli nabuzeni s cílem vylepšit si ještě na poslední chvíli osobní statistiky a dát to svému soupeři pořádně sežrat, Soběslavští pro změnu chtěli domácímu publiku ukázat, že i přes herně nevydařený vstup do roku 2023 přeci jen florbal hrát umí.

Jestli se však s něčím Soběslav přepočítala, bylo to právě domácí publikum. I když se hlediště na soběslavské poměry poměrně slušně zaplnilo, hned první milevský gól na začátku třetí minuty jasně ukázal, odkud že to většina příchozích patrně pochází. Rozložení sil v hledišti poté potvrdila i vyrovnávací branka Hyánka ze šesté minuty, která už zdaleka tolik ovací u přítomných nesklidila. Podstatné ovšem bylo, že Soběslavští se rozhodit nenechali a dál vařili na poměry posledních týdnů poměrně líbivý ofenzivní florbal. Milevským začínalo být jasné, že tak jednoduché to zas mít nebudou.

Kulinářské umění Došwichu je ovšem v letošní sezóně přeci jen jinde nejen co se herního projevu týče, ale evidentně i z hlediska kvalitnější předzápasové přípravy na soupeře. Když se tedy hostům nějakou dobu nedařilo zvrátit vyrovnaný stav zpět na svoji stranu, rozhodli se pro strategický tah, který v přímém souboji se Soběslaví statisticky výrazně zvyšoval jejich šance. Milevský Loskot tedy fauloval a poslal svůj tým do čtyř. A to byl pro domácí kámen úrazu. Přesilovky hráčů v zeleném se totiž v letošní sezóně nápadně podobají situaci, kdy pejsek a kočička dělali dort a bohužel mají i podobný výsledek. Zpravidla z nich rozbolí břicho. A tak šlo Milevsko po povedené akci ve vlastním oslabení rázem do vedení. V minutě devatenácté pak navíc Došwich odskočil už na dvoubrankový rozdíl, ale i přesto byl průběžný stav po prvním dějství 1:3 z pohledu domácích ještě poměrně stravitelný.

Na začátku druhé třetiny však Došwich přidal čtvrtou branku, jeho hráči se díky solidnímu náskoku a zejména vlivem příznivého vývoje nedělní hostiny uklidnili, a i když se krátce poté soběslavskému Hlouškovi podařilo hostům oplatit vtip se vstřelením branky ve vlastním oslabení, bylo už pozdě. S Milevskem to je letos totiž podobné, jako s průjmem. Jak se jednou dají věci do pohybu, už se to nedá zastavit.

Co je ovšem hráčům Banesu nutno přičíst ke cti, to je fakt, že i přesto, že náskok hostí postupně narůstal a o vítězi klání začínalo být jasno, ani oni nepolevili ze svých útočných aktivit a poměrně často se osmělovali ke kombinačně pohledným protiútokům.

Na rozdíl od některých minulých kol si tak zápas nenechali zkazit vlastní podlomenou psychikou a sladké odměny se díky tomu Banes dočkal mezi pátou a šestou minutou třetí třetiny, kdy Milevským během osmdesáti vteřin nasázel hned tři branky. Následná odpověď Doubka však nikoho nenechala na pochybách, že Došwich si už vítězství utéct nenechá.

Aby byl výčet herních situací téměř kompletní, rozhodli se Milevští, kteří závěr utkání rozhodně nehodlali jen tak dohrát, a naopak jej pojali jako ostrou přípravu na následující líté boje v play-up, ještě vyzkoušet hru v šesti. Během zběsilého závěru tak padly celkem tři další branky, jedna do nestřežené kuchyně hostů, dvě poté za záda domácího brankáře Kováče, který na několik posledních minut vystřídal skvěle chytající soběslavskou jedničku Petržilku a připsal si tak krátkou, nicméně cennou zkušenost v Divizi.

Soběslavští celkově předvedli asi nejlepší výkon v letošním roce, a i když se s Divizí loučí, rozloučili se s ní proti silnému Milevsku povedeným výkonem a zejména se ctí. Důkazem toho je i fakt, že herní projev domácích následně ocenili i někteří milevští fanoušci.

 

Banes Florbal Soběslav – Došwich Milevsko 7:14 (za Soběslav: 5:09 Hyánek (Vácha), 23:38 Hloušek (Dušek, ve vlastním oslabení); 35:02 Dušek (Malecha); 44:40 Malecha (bez asistence); 44:46 Vácha (Šťovíček); 46:00 Vácha (bez asistence); 56:07 Dóka (Zíka, do prázdné branky).

 

Muži z Banes Florbal Soběslav tak ukončili letošní sezónu na desátém místě tabulky a sestupují zpět do Regionální ligy. Vystoupení to nebylo úplně nejpovedenější, na druhou stranu, ostuda to také nebyla. Jako nováček v soutěži vybojoval Banes hned šest tříbodových výher a s osmnácti body je v rámci všech pěti skupin Divize bohužel tím úplně posledním týmem, který sestupuje. Udržení celostátní soutěže tak bylo velmi blízko a bylo i v soběslavských silách. Ne všechna utkání se však podařila podle plánu, ne všichni patrně obětovali florbalu dost píle. Ale je to jen sport a věříme, že získané zkušenosti budou plně využity v následující sezóně.

Děkujeme všem našim skvělým sponzorům, divákům, městu Soběslav, Spartaku Soběslav i všem dalším podporovatelům a těšíme se na nové výzvy v následující sezóně.

 

 

Zápasy

1. liga žen - 1. kolo play-off - 4.3. - 16:00

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň

13:3

Banes Florbal Soběslav

1. liga žen - 1. kolo play-off - 5.3. - 14:00

Banes Florbal Soběslav

2:8

FBŠ SLAVIA Fat Pipe Plzeň

Divize 12.2. - 17:00

FBC Štíři Č. Budějovice B

11:3

Banes Florbal Soběslav

Divize 19.2. - 16:30

Banes Florbal Soběslav

7:14

FBC DOŠWICH MILEVSKO

Jihočeská liga mužů 15.4. - 10:00

Banes Florbal Soběslav B

6:4

TJ Šumavan Vimperk

Jihočeská liga mužů 15.4. - 13:30

FA Č. Budějovice B

5:6 pn

Banes Florbal Soběslav B

2. liga juniorů 30.4. - 10:30

1. FbK Tábor

6:12

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorů 1.4. - 12:30

Banes Florbal Soběslav

7:8 pn

FA Č. Budějovice - RAFANI

2. liga juniorek 2.4. - 9:00

FAT PIPE Tigers Start98

4:3

Banes Florbal Soběslav

2. liga dorostenců 19.3. - 10:30

Banes Florbal Soběslav

5:8

FBC Štíři Č. Budějovice B

2. liga dorostenců 19.3. - 13:30

Florbal Jindřichův Hradec

12:16

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žákyň 22.4. - 10:00

Banes Florbal Soběslav

4:5 pn

FA Č. Budějovice

Liga starších žákyň 22.4. - 13:00

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn

7:2

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga starších žáků 25.2. - 9:00

TJ Netolice 1892 Rafani

2:6

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga starších žáků 25.2. - 11:50

Banes Florbal Soběslav

3:4

FBC Spartak Kaplice

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 23.4. - 10:00

Banes Florbal Soběslav

FA Č. Budějovice

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 23.4. - 11:00

SK Meťák Č. Budějovice elévky

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga elévů 23.4. - 9:15

FA Č. Budějovice

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga elévů 23.4. - 11:15

Banes Florbal Soběslav

Florbal Jindřichův Hradec žlutí

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Anketa

Partneři