Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Muži zakončili Divizi vysokou prohrou, ostudu si však v utkání s lídrem soutěže rozhodně neudělali

Muži zakončili Divizi vysokou prohrou, ostudu si však v utkání s lídrem soutěže rozhodně neudělali

05.03.2023

Nepíše se to snadno, a i proto nám sepsání posledního reportu trvalo tak dlouho. Á tým soběslavských mužů letošní ročník nezvládl a z Divize sestupuje. Poslední položkou menu tak pro něj bylo domácí utkání proti lídrovi soutěže Došwichu Milevsko.

Zcela po právu se očekávalo, že to bude chod velmi pikantní, protože oba týmy dělila téměř celá tabulka. Zatímco Došwich už měl před posledním kolem jistotu postupu do play-up z prvního místa tabulky skupiny B, Soběslavští pro změnu věděli, že bez ohledu na výsledek skončí desátí z celkem dvanácti mužstev a z Divize sestoupí. A navíc, na rozdíl od Milevska se Soběslavským v posledních utkáních příliš nedařilo ani herně. Papírově tedy mělo jít o jednoznačnou událost a z pohledu Soběslavských tak hrozilo něco podobného, jako to, co umí způsobit snad jen bramborový salát s majonézou v horkých srpnových dnech. Ve vzduchu tak visel pořádný průser.

Ani jeden z týmů však nešel do utkání odevzdaný. Milevští přijeli nabuzeni s cílem vylepšit si ještě na poslední chvíli osobní statistiky a dát to svému soupeři pořádně sežrat, Soběslavští pro změnu chtěli domácímu publiku ukázat, že i přes herně nevydařený vstup do roku 2023 přeci jen florbal hrát umí.

Jestli se však s něčím Soběslav přepočítala, bylo to právě domácí publikum. I když se hlediště na soběslavské poměry poměrně slušně zaplnilo, hned první milevský gól na začátku třetí minuty jasně ukázal, odkud že to většina příchozích patrně pochází. Rozložení sil v hledišti poté potvrdila i vyrovnávací branka Hyánka ze šesté minuty, která už zdaleka tolik ovací u přítomných nesklidila. Podstatné ovšem bylo, že Soběslavští se rozhodit nenechali a dál vařili na poměry posledních týdnů poměrně líbivý ofenzivní florbal. Milevským začínalo být jasné, že tak jednoduché to zas mít nebudou.

Kulinářské umění Došwichu je ovšem v letošní sezóně přeci jen jinde nejen co se herního projevu týče, ale evidentně i z hlediska kvalitnější předzápasové přípravy na soupeře. Když se tedy hostům nějakou dobu nedařilo zvrátit vyrovnaný stav zpět na svoji stranu, rozhodli se pro strategický tah, který v přímém souboji se Soběslaví statisticky výrazně zvyšoval jejich šance. Milevský Loskot tedy fauloval a poslal svůj tým do čtyř. A to byl pro domácí kámen úrazu. Přesilovky hráčů v zeleném se totiž v letošní sezóně nápadně podobají situaci, kdy pejsek a kočička dělali dort a bohužel mají i podobný výsledek. Zpravidla z nich rozbolí břicho. A tak šlo Milevsko po povedené akci ve vlastním oslabení rázem do vedení. V minutě devatenácté pak navíc Došwich odskočil už na dvoubrankový rozdíl, ale i přesto byl průběžný stav po prvním dějství 1:3 z pohledu domácích ještě poměrně stravitelný.

Na začátku druhé třetiny však Došwich přidal čtvrtou branku, jeho hráči se díky solidnímu náskoku a zejména vlivem příznivého vývoje nedělní hostiny uklidnili, a i když se krátce poté soběslavskému Hlouškovi podařilo hostům oplatit vtip se vstřelením branky ve vlastním oslabení, bylo už pozdě. S Milevskem to je letos totiž podobné, jako s průjmem. Jak se jednou dají věci do pohybu, už se to nedá zastavit.

Co je ovšem hráčům Banesu nutno přičíst ke cti, to je fakt, že i přesto, že náskok hostí postupně narůstal a o vítězi klání začínalo být jasno, ani oni nepolevili ze svých útočných aktivit a poměrně často se osmělovali ke kombinačně pohledným protiútokům.

Na rozdíl od některých minulých kol si tak zápas nenechali zkazit vlastní podlomenou psychikou a sladké odměny se díky tomu Banes dočkal mezi pátou a šestou minutou třetí třetiny, kdy Milevským během osmdesáti vteřin nasázel hned tři branky. Následná odpověď Doubka však nikoho nenechala na pochybách, že Došwich si už vítězství utéct nenechá.

Aby byl výčet herních situací téměř kompletní, rozhodli se Milevští, kteří závěr utkání rozhodně nehodlali jen tak dohrát, a naopak jej pojali jako ostrou přípravu na následující líté boje v play-up, ještě vyzkoušet hru v šesti. Během zběsilého závěru tak padly celkem tři další branky, jedna do nestřežené kuchyně hostů, dvě poté za záda domácího brankáře Kováče, který na několik posledních minut vystřídal skvěle chytající soběslavskou jedničku Petržilku a připsal si tak krátkou, nicméně cennou zkušenost v Divizi.

Soběslavští celkově předvedli asi nejlepší výkon v letošním roce, a i když se s Divizí loučí, rozloučili se s ní proti silnému Milevsku povedeným výkonem a zejména se ctí. Důkazem toho je i fakt, že herní projev domácích následně ocenili i někteří milevští fanoušci.

 

Banes Florbal Soběslav – Došwich Milevsko 7:14 (za Soběslav: 5:09 Hyánek (Vácha), 23:38 Hloušek (Dušek, ve vlastním oslabení); 35:02 Dušek (Malecha); 44:40 Malecha (bez asistence); 44:46 Vácha (Šťovíček); 46:00 Vácha (bez asistence); 56:07 Dóka (Zíka, do prázdné branky).

 

Muži z Banes Florbal Soběslav tak ukončili letošní sezónu na desátém místě tabulky a sestupují zpět do Regionální ligy. Vystoupení to nebylo úplně nejpovedenější, na druhou stranu, ostuda to také nebyla. Jako nováček v soutěži vybojoval Banes hned šest tříbodových výher a s osmnácti body je v rámci všech pěti skupin Divize bohužel tím úplně posledním týmem, který sestupuje. Udržení celostátní soutěže tak bylo velmi blízko a bylo i v soběslavských silách. Ne všechna utkání se však podařila podle plánu, ne všichni patrně obětovali florbalu dost píle. Ale je to jen sport a věříme, že získané zkušenosti budou plně využity v následující sezóně.

Děkujeme všem našim skvělým sponzorům, divákům, městu Soběslav, Spartaku Soběslav i všem dalším podporovatelům a těšíme se na nové výzvy v následující sezóně.

 

 

Zápasy

2. liga žen 25.11. - 11:30

FA Č. Budějovice

2:0

Banes Florbal Soběslav

2.liga žen 25.11. - 14:30

Banes Florbal Soběslav

12:0

1. FbK Tábor

Regionální liga mužů 2.12. - 10:00

TJ Sokol Chýnov

3:7

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mužů 9.12. - 10:30

SKP Č. Budějovice B

Banes Florbal Soběslav B

Jihočeská liga mužů 9.12. - 13:30

Banes Florbal Soběslav B

FBC Spartak Kaplice B

2. liga juniorek 16.12. - 9:00

FbC Písek

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorek 16.12. - 13:30

Banes Florbal Soběslav

Sklo Bohemia Světlá n/S

Žádný zápas není k dispozici.

Liga starších žákyň 17.12. - 9:00

FbC Písek

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žákyň 17.12. - 12:00

SK Meťák Č. Budějovice

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žáků 10.12. - 10:00

Banes Florbal Soběslav

FBC Spartak Kaplice

Liga starších žáků 10.12. - 12:10

Banes Florbal Soběslav

Fbc Strakonice - Bílí

Jihočeská liga mladších žáků 3.12. - 9:00

Banes Florbal Soběslav

TJ Netolice Rafani 1892

Jihočeská liga mladších žáků 3.12. - 11:00

FA Č. Budějovice

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 9.12. - 9:00

SK Meťák Č. Budějovice elévky

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 9.12. - 10:30

SK Meťák Č. Budějovice Girls

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga elévů 9.12. - 11:45

Banes Florbal Soběslav zelení

FBC Štíři Č. Budějovice - elévky

Jihočeská liga elévů 9.12. - 12:15

Banes Florbal Soběslav zelení

1. FbK Tábor

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Anketa

Partneři