• /
  • Muži vybojovali první divizní výhru

Muži vybojovali první divizní výhru

21.09.2022

Neděle 18. září byla pro soběslavský florbal velkým dnem. Na muže z Banes Florbal Soběslav A čekal první domácí zápas v Divizi, a to proti týmu z Jindřichova Hradce. Vzhledem ke geografické poloze obou měst se toto utkání v rámci Divize dalo nazvat jako derby. Soupeři už se během léta stihli vzájemně poznat během jednoho přátelského (výhra Banesu) a pohárového utkání (remíza). Divácky slušně zaplněná soběslavská hala se tak mohla těšit na napínavé utkání.

Vstup do utkání se domácím vydařil. Již ve 3. minutě se po precizní přihrávce od Bělohlava prosadil Lukáš Pantoflíček. Soupeři se sice v půlce třetiny podařilo šťastnou trefou vyrovnat, jinak ale většinu času určoval tempo zápasu Banes. Zanedlouho to povrdil Dóka, který po Kasikově rychlé rozehrávce standartní situace vrátil domácím vedení. Zanedlouho přidal další soběslavský gól Vácha. Když si Bělohlav s Pantoflíčkem zopakovali kombinaci jako u prvního gólu, bylo z toho přestávkový výsledek 4:1. Fén hradeckých trenérů v šatně na mužstvo hostů zapůsobil a hned ve druhé minutě další části Jindřichův Hradec snížil na rozdíl dvou branek. Situace se obrátila. Většinu druhé třetiny měli míček na čepelích hosté. Soběslav sice pozorně bránila, avšak nebýt několika výborných zákroků Petržilky v bráně, mohl se Hradec již několikrát radovat. To se taky ve 34. minutě stalo a hosté se tak přiblížili na rozdíl jediné branky.

Domácí trenéři věděli, že pokud se Banes nevrátí k aktivní hře z první třetiny, bude jen otázka času, kdy soupeř stav zápasu vyrovná. Dokonce k tomu dostal hned v první minutě třetí třetiny lákavou možnost v podobě přesilové hry. Nejen, že se ji však domácím povedlo ubránit, ještě k tomu povedený protiútok dvojice Vácha – Pantoflíček znamenal návrat dvoubrankového vedení na soběslavskou stranu.  Druhý jmenovaný tím navíc dovršil v zápase hattrick. Na hráčích Hradce bylo vidět, že jim inkasovaná rána ve vlastní přesilovce vzala vítr z plachet a otěže zápasu opět převzal Banes. O necelou minutu později jim další direkt uštědřil ranou od levého mantinelu Dóka. Hradec to ale nezabalil. Stále se snažil se zápasem něco udělat. Ale pokud jejich střely nezachytila v tomto zápase dobře blokující obrana, poradil si s nimi pozorný Petržilka v bráně.  Hradečtí měli s kompaktním bráněním celé pětky domácích velké problémy a neprosadili se ani při dlouhém závěrečném náporu se 6 hráči v poli. Stav zápasu tak zůstal 6:3, což pro domácí znamenalo první výhru v Divizi.

Banes Florbal Soběslav x Florbal Jindřichův Hradec                              6:3

(3. Pantoflíček (Bělohlav), 11. Dóka (Kasika), 15. Vácha (Dušek), 19. Pantoflíček (Bělohlav), 42. Pantoflíček (Vácha), 43. Dóka (Ludvík))

Další body mohou muži získat v Dačicích, kde se  24.9. od 19:30 utkají s domácím týmem. Další domácí zápas pak muže čeká 2.10. od 16:30, kdy se střetnou s dalšími jihočeskými rivaly z FbC Písek.