Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Muži v Milevsku opět předvedli dvojí tvář

Muži v Milevsku opět předvedli dvojí tvář

14.02.2020

Sobotní měření sil, ve kterém Soběslavský Banes zkřížil florbalky se svými přímými konkurenty o čelo tabulky Regionální ligy nedopadl pro Soběslavské sice vůbec zle, přesto si o jednu příčku v tabulce pohoršili.

Soběslavští odjížděli na horkou milevskou půdu s očekáváním tuhých bojů. Vždyť Banes, který se v té době nacházel na krásném druhém místě Regionální ligy mužů měl změřit síly nejdříve s průběžně třetím Chýnovem a v poobědním čase i s aktuálním lídrem, áčkem milevského Došwichu. A vzhledem k tomu, že do nadstavbové části postupují jen dvě nejlepší mužstva, musela Soběslav bezpodmínečně bodovat.

Bohužel hned v prvním utkání se ukázalo, že nepříjemná hra TJ Sokolu Chýnov Soběslavským opravdu nesvědčí. Šikovnost soběslavských střelců se navíc projevila ještě před úvodním hvizdem utkání, kdy se elitnímu útočníkovi Banesu Kolářovi podařilo zahodit hokejku za bednění topení takovým způsobem, že její následné lovení nejen, že zaměstnalo dobrou polovinu týmu, ale zároveň si vyžádalo i demontáž nemalé části milevské haly. Podobný um, eleganci a souznění s holí bohužel předváděla soběslavská ofenzíva i v průběhu celého zápasu, a tak není divu, že to byl opět Banes, který v polovině čtvrté minuty inkasoval jako první.

Další průběh střetnutí byl bohužel poměrně stereotypní. Na mnohdy šťastné branky Chýnova, který šance jemu poskytnuté s přehledem využíval, dokázala sice Soběslav reagovat herní převahou, zároveň však, tak jako už mnohokráte v sezóně, nebyla schopna trefit prostor tří tyčí, natožpak vstřelit gól. Chýnovský obranný val urputně zahušťoval prostor a destruktivní činnost obranné pětice byla nad síly soběslavských dobyvatelů. Neschopnost zjednodušit hru a neustálá snaha hrát kombinační florbal nepadala na úrodnou půdu a když už nebyly kombinace hráčů v zeleném překaženy hokejkou či tělem některého z Chýnovských, soběslavští útočníci si je s přehledem sobě vlastním zhatili sami. Nemohoucnost trefit i téměř zcela odkrytou branku se v týmu rozšířila jako chřipková epidemie a o vítězi utkání tak bylo prakticky rozhodnuto. Jediný imunitní systém, který infekci dokázal vzdorovat, byl ten kapitána Bělohlava. Ani jeho tři branky však zápas nedokázaly dostatečně zdramatizovat a přihrát nějaké ty body do soběslavské sbírky. A tak zatímco pavučiny za topením vysmýčili Soběslavští dokonale, v Chýnovské brance měli pavouci relativní klid…

Banes Florbal Soběslav – TJ Sokol Chýnov 3:6

12:39 Bělohlav (Novák), 22:16 Bělohlav (Novák), 38:34 Bělohlav (Podlaha)

 

K druhému utkání byl soběslavský Banes vyzván domácím FBC Došwich Milevsko A. Došwich se netají ambicemi postoupit do Divize a aktuální průběh sezony napovídá, že tato přání rozhodně nejsou nesplnitelná. Před utkáním vedli Milevští tabulku sice těsně, zato však měli odehráno o dvě utkání méně než nejbližší pronásledovatelé vč. Banesu a v případě výhry by se tak mohli na čele poměrně výrazně opevnit. Naopak Soběslav musela po výpadku s Chýnovem nutně bodovat.

Utkání, které sledoval na Regionální ligu velmi slušný počet diváků a které od ukončení předchozího duelu dělila nezvykle dlouhá přestávka, mělo spád a parametry boje o čelo tabulky hned od samotného počátku. Milevští na svého soupeře před domácím publikem vlétli jak maškarní procesí na láhev slivovice a v samém úvodu dvakrát notně vystrašili soběslavskou lavičku i brankáře Mikšovského. Borci v zeleném však při dlouhém čekání na úvodní buly nezaháleli. Kromě poctivého rozcvičení a zahřátí svých prokřehlých těl věnovali značnou část pozornosti i dotažení šroubků svých florbalek a seřízení mířidel. A vzhledem k tomu, že řemeslné zkušenosti nabyté při rozebírání části haly před utkáním s Chýnovem přinesly své ovoce, brzy to byli naopak oni, kteří nad Milevskými vedli hned o dvě branky. Došwich se však z počátečního zaskočení probral poměrně rychle, a tak ke změně stran po první třetině docházelo za smírného stavu 2:2.

V druhé třetině se brankostroj rozjel na plné obrátky. Milevští již po devíti vteřinách otočili utkání ve svůj prospěch, nicméně ještě v té samé minutě dokázal soběslavský Novák nejen srovnat, ale svým únikem a zejména chladnokrevným zakončením si vysloužit uznání, jak vlastní, tak i milevské střídačky. K tradičně povedeným útočným kombinacím Došwichu se protentokráte přidal i Banes a hojnou kratochvílí obou brankářů se tak stalo lovení míčků z vlastních sítí. A tak, když v závěru druhé třetiny vstřelil branku i soběslavský junior Ludvík (který jemnému seřízení své hole musel vzhledem ke střeleckému výkonu z prvního zápasu nejspíše použít něco jako bourací kladivo), bylo za stavu 6:6 jasno, že rozhodnout musí až třetí dějství.

A to skutečně rozhodlo. Soběslav si v jeho úvodu sice opět neodpustila tragikomickou vložku, když pouhou čtvrt minutu po buly znovu pustila Milevské do vedení, jednalo se však z její strany o zaváhání poslední. Naopak, hráčům v zeleném se následně podařilo několikrát rozebrat obranu Milevských a třemi góly v rozmezí dvou minut tak definitivně zlomit soupeřův odpor i sebevědomí brankáře Křepelky, který se po devátém inkasovaném gólu poroučel na domácí střídačku. A proto, že i vlivem dvou zbytečných vyloučení se Došwich prakticky nezmohl na žádný závěrečný nápor, si Banes v závěru utkání relativně pohodlně náskok ubránil.

Banes Florbal Soběslav – FBC Došwich Milevsko A 9:7

0:53 Novák (Dušek), 4:36 Doležal (Podlaha), 15:57 Novák (Bělohlav), 20:50 Dušek (Bělohlav), 22:28 Pantoflíček (Podlaha), 27:39 Ludvík (Pantoflíček), 33:02 Dušek (Bělohlav), 33:20 Ludvík (Pantoflíček), 35:09 Pantoflíček (Dušek)

 

Po dvou utkáních v Milevsku, v nichž zejména soběslavský útok předvedl nejprve svoji temnou a později i světlou stránku, se Banes propadl v tabulce o jednu příčku na třetí místo. Zejména na povedeném vystoupení proti herně silnému Milevsku se však dá do konce sezóny více než stavět. Ve hře je stále ještě 15 bodů, přičemž o první tři z nich bude Banes Florbal Soběslav usilovat již tuto neděli od 11:30 v budějovické hale Lokomotiva, kde se uskuteční dohrávka 12. kola. Soběslav zde změří síly s céčkem budějovických Štírů a rozhodně jim má co oplácet. V bodově velmi vyrovnané tabulce je neustále o co hrát.


Komentář k probíhající sezóně od Jaroslava Pivce: „Regionální liga mužů byla pro nás od začátku výzva zahrát si s kvalitními soupeři. Máme v mužstvu zkušené tahouny a dravé a šikovné mladé kluky. Díky tomu jsme byli schopni ve 14-ti zápasech 8x vyhrát a 2x remízovat. O prohrách rozhodly jen individuální a taktické chyby. Pokud se z nich poučíme, rozhodně jsme schopni se ještě letos poprat o horní příčky tabulky.“

 

 

Zápasy

1. liga žen 21. kolo 29.2. 2020 - 18:00

Banes Florbal Soběslav

0:5

TJ Sokol Královské Vinohrady

1. liga žen 22. kolo 1.3. 2020 - 11:00

Prague Tigers Nehvizdy

9:3

Banes Florbal Soběslav

Regionální liga mužů 20. kolo 21.3. 2020 - zrušeno

Banes Florbal Soběslav

TJ Šumavan Vimperk

Regionální liga mužů 20. kolo 21.3. 2020 - zrušeno

FbC Strakonice B

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorů 9. kolo 7.3. 2020 - 9:00

Banes Florbal Soběslav

7:5

FbC Strakonice

2. liga juniorů 9. kolo 7.3. 2020 - 13:30

Banes Florbal Soběslav

5:7

1.FbK Tábor

2. liga žen 18. kolo 8.3. 2020 - 10:30

TJ Centropen Dačice

12:5

Banes Florbal Soběslav

2. liga žen 18. kolo 8.3. 2020 - 14:00

Banes Florbal Soběslav

2:5

FA SEPTA.CZ Č.Budějovice

Liga starších žáků 9. kolo 8.3. 2020 - 11:50

TJ Centropen Dačice

9:6

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žáků 9. kolo 8.3. 2020 - 13:50

TJ Sokol Blatná Divočáci

11:6

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žáků 7. kolo 15.3. 2020 - zrušeno

FBC Došwich Milevsko-Žraloci

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žáků 7. kolo 15.3. 2020 - zrušeno

FBC Rytíři Český Krumlov

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žáků 7. kolo 15.3. 2020 - zrušeno

Banes Florbal Soběslav-Housky

FBC Rytíři Č. Krumlov

Jihočeská liga mladších žáků 7. kolo 15.3. 2020 - zrušeno

FBC Došwich Milevsko-Žraloci

Banes Florbal Soběslav-Housky

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Anketa

Partneři