• /
  • Muži proti Dačicím vybojovali důležité body

Muži proti Dačicím vybojovali důležité body

06.12.2022

Série pěti porážek, dvě těsné prohry o jednu branku s konkurenty v tabulce… Situace „Áčka“ soběslavského Banesu nebyla v sobotu 3. prosince před dalším domácím utkáním Divize moc růžová. Bylo třeba konečně získat body a odrazit se k lepším zítřkům. Soupeřem měl tentokrát být TJ Centropen Dačice. V prvním vzájemném utkání Soběslav v Dačicích prohrála a měla tak soupeři co vracet.                                                                                                   Trenéři své svěřence připravovali na nepříjemnou a urputnou hru soupeře, který tyto předpoklady už od prvních minut zápasu potvrzoval. Domácí sice měli opticky více ze hry, ovšem do vedení šli z ojedinělé akce hráči Dačic. Vedení jim však vydrželo jen něco málo přes minutu. První branku domácí vstřelil po přihrávce Váchy navrátilec po zranění Lukáš Pantoflíček. V 18. minutě navíc vedení na stranu domácích převrátil lídr týmového bodování Jakub Malecha. Do druhé části vstoupili domácí velmi sebevědomě a vyplatilo se. Tuto část zápasu zcela ovládli a po brankách Jana Duška a Marka Dóky, které od sebe dělilo pouhých 13 sekund, se šlo podruhé do šatny za stavu 4:1. Ve třetí části se však obraz utkání otočil. Hosté vstřelili branku hned po minutě hry. Dění na hřišti připomínalo spíše bojiště a hra byla velmi rozkouskovaná. V 53. minutě prošla za záda Petržilky dalekonosná střela a Dačice se přiblížily na rozdíl jedné branky. Napětí v hale by se dalo krájet. Hosté už navíc od 55. minuty zkoušeli hru v 6. Zodpovědná obrana celého domácího týmu v čele s vynikajícím gólmanem však srovnání skóre nedovolila. V poslední vteřině utkání ještě pečetil vítezství gólem do odkryté branky soupeře Adam Zíka. Cenné 3 body tak zůstaly v Soběslavi.

Banes Florbal Soběslav – TJ Centropen Dačice 5:3

(12. Pantoflíček (Vácha), 18. Malecha (Dušek), 35. Dušek (Malecha), 35. Dóka (Ludvík), 60. Zíka (Malecha))