Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Muži přivezli z Kaplice 6 bodů

Muži přivezli z Kaplice 6 bodů

19.02.2019

V sobotu 2. února vyrazil tým soběslavských mužů k zápasům do neoblíbené haly v Kaplici. V prvním utkání je čekal tým z Vodňan. Vstup do utkání se Banesu celkem vydařil. Po trefách Dominika Pauše a Marka Dimitrijeviče, které přišly v rychlém sledu po sobě, vedla Soběslav již v 5. minutě o dvě branky. Vše nasvědčovalo tomu, že si Soběslav připíše pohodlnou výhru. Situace se však začala mírně komplikovat. Nejprve Vodňany dvěma trefami srovnaly stav zápasu a ještě ke všemu musel brankář Mikšovský kvůli zdravotním potížím odstoupit ze zápasu. Vzhledem k tomu, že jiného gólmana v Kaplici Banes neměl, bylo jasné, že hájit branku bude muset některý z hráčů v poli. Tíhu odpovědnosti na sebe vzal střelec první branky Dominik Pauš a vedl si více než skvěle. Po druhé části vedli soběslavští 3:2 díky zásahu Jakuba Junga. Na začátku 3. třetiny sice ještě Vodňany díky šťastnému gólu zpoza branky stav srovnaly, ovšem poté se otěží chopila jen Soběslav. Do konce utkání nastřílela dalších 5 branek a utkání vyhrála v poměru 8:3.

Branky a asistence Banes Florbal Soběslav: 03:33 Dominik Pauš (Jan Dušek), 04:10 Marko Dimitrijevič (Ondřej Kasika), 21:59 Jakub Jung (Dominik Pauš), 35:58 Jan Dušek (Jaroslav Pivec), 36:47 Libor Podlaha (Jan Dvořák), 38:05 Marko Dimitrijevič (Martin Bělohlav), 39:14 Jakub Jung  (Pavel Novák), 43:03 Jakub Jung (Michal Kovač)

V druhém utkání se muži utkali s týmem téměř domácího Frymburku. Do branky se vrátil David Mikšovský. Podle postavení v tabulce by se mohlo zdát, že se bude jednat o jednodušší zápas. Nebylo tomu tak. Název Frymburk pochází z německých slov Frieden a Burg, dohromady přeloženo jako „bezpečný hrad“. A obranu hradu hra Frymburku skutečně připomínala. Když se k tomu přidalo menší hřiště v Kaplici a několik nepřesností v zakončení, měla Soběslav zaděláno na problémy. Hráči v modrém ještě navíc občas nebezpečně hrozili z protiútoků, což se jim v první části povedlo dvakrát přetavit v gól, a tak vedli 2-0. Ve druhé třetině sice snížil Pauš, ovšem Frymburk přidal další 2 branky. Za stavu 4-1 ve třetí části měl ještě Frymburk možnost nájezdu, který však Mikšovský zneškodnil. To tým trochu probralo, a když v 36. minutě zavelel k obratu svým gólem kapitán Bělohlav, začaly se v Kaplici dít věci. Během zhruba dvou minut přidal dva góly Dominik Pauš, který tak zkompletoval hattrick a bylo srovnáno. Pomyslnou třešničkou na dortu byl vítězný gól Honzy Duška z 41. minuty. V dramatickém závěru ještě došlo k menším závarům, ale vše se obraně nebo Mikšovskému podařilo uhasit. Soběslav vs. Kaplice po velkém dramatu tedy 5:4.

Branky a asistence Banes Florbal Soběslav: 18:39 Domink Pauš (Jaroslav Pivec), 35:33 Martin Bělohlav (Marko Dimitrijevič), 36:09 Dominik Pauš (Libor Podlaha), 37:54 Dominik Pauš (Tomáš Doležal), 40:47 Jan Dušek (Jakub Jung)

 

Komentář Marka Dimitrijeviče: „Oba zápasy pro nás byly značnou výzvou. Již v minulosti jsme se přesvědčili, že malé hřiště tolik nevyhovuje našemu stylu hry, kdy po většinu zápasu kontrolujeme míček na svých čepelích a kombinačně se snažíme přehrát soupeře. V prvním zápase se nám podařilo oné uplatnit a v důležitém, oku lahodícím duelu, jsme dokázali porazit soupeře, s nímž jsme doposud měli vyrovnané vzájemné zápasy 1V-1P. Do druhém duelu jsme nastoupili se značnou nedisciplinovaností. Ať už to byla špatná, nebo přehnaně dlouhá střídání, či individuální chyby v poli. To vše přispělo k tomu, že jsme po 2 třetinách prohrávali 1:4. Díky oddechovému času 11 minut před koncem zápasu, stažení sestavy na 2 lajny a krátkým střídáním, jsme dostali zápas do tempa a naklonili tak pomyslné misky vah na svou stranu. Zaslouženě jsme si tedy odvezli 6 bodů.“

Sestava: Mikšovský – Dušek, Pivec, Podlaha, Dvořák – Bělohlav, Doležal, Jung, Kasika, Kovač, Novák, Dimitrijevič, Pauš.

 

 

Zápasy

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Anketa

Partneři