Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Kapitola čtvrtá: Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Kolaps a šáteček

Kapitola čtvrtá: Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Kolaps a šáteček

01.05.2024

Z pohledu soběslavských mužů už v letošní sezóně zbývalo odehrát jen jediné utkání v rámci nadstavby o postup do divize. A právě tenhle duel měl rozhodnout o úspěchu či neúspěchu celé sezóny.

Ačkoliv to podle průběžné tabulky na první pohled nevypadalo, situace před posledním střetnutím byla pro Soběslav poměrně příznivá. Banes v ní okupoval sice až třetí místo, ale pouze s jednobodovou ztrátou na druhý Tábor a zejména s vědomím, že zatímco 1. FbK Tábor ve svém čtvrtém utkání narazí na dosud stoprocentní Pelhřimov, na Soběslav čeká papírově mnohem přijatelnější soupeř Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.

Vzhledem k tomu, že i dosavadní prezentace Světlé v rámci nadstavby ukazovala, že skláři bezesporu jsou k poražení, panovala v šatně poměrně dobrá nálada. V zásadě se počítalo s pomocí Pelhřimova (který nakonec v posledním sobotním utkáním nad Táborem na samostatné nájezdy také zvítězil) a naši mladí kluci a Martin Bělohlav tak svůj osud měli ve vlastních rukou.

Těžko říci, co se hráčům v zeleném honilo během pauzy hlavou a jak moc už se viděli na pozápasovém briefingu. Každopádně už rozcvička, kterou část početného mužstva poměrně zodpovědně odbyla, nevěstila nic dobrého.

Přitom první třetina byla pro Banes doslova snová. Začala přesně tak, jak utkání s Táborem pro Soběslavské skončilo, tedy proměněným trestným střílením soupeře. Brankář Vladislav Petržilka, který celou nadstavbu dokazoval, že patří do absolutní špičky regionální ligy sice udělal vše, co bylo v jeho silách, ale i přesto se nedá konstatovat nic jiného, než že Patrik Mendl ze Světlé provedl trestné střílení tak zkušeně a chladnokrevně, že si Vláďu doslova namazal na chleba.

To by ještě nebylo nic tak hrozného, kdyby se následně neukázalo, že Soběslavští vlastní oběd namazaným chlebem s petrželkou evidentně jen tak neodbyli. Spíše to vypadalo na výpečky s deseti bramborovými nebo rovnou na poctivé tučné uzené koleno. A protože po těžkém jídle jsou těžké sny, stala se z první třetiny doslova noční můra. Cthulhu však tentokráte nepřišel z temných hlubin, ale ze Světlé nad Sázavou a jeho přisluhovači pronikali do soběslavské obrany s takovou lehkostí, že to bylo k nevíře.

Zatímco na soběslavské lavičce panovala družná a přátelská nálada, ve které si s nadhledem anglických gentlemanů kluci vysvětlovali některé sporné momenty, Sklo Bohemia postupně přidalo druhý a třetí gól. Rázem to bylo 3:0 v čase 4:10 a diváci nemuseli být úplně čtenáři Feynmanových přednášek, aby si čísla dosadili do vzorečku a dobrali se zřejmého výsledku, že pokud to bude pokračovat tímhle tempem dál, bude z toho po čtyřiceti pěti minutách z pohledu Soběslavských – řečeno zcela nevědecky - pěkný průser.

Naštěstí se přidala další veličina v podobě kvantové vylučovací mechaniky sudího Kamila Vraspíra, v důsledku čehož tlak sklářů přeci jen lehce otupil, protože Soběslav dostala příležitost zahrát si v početní výhodě. Vítaná to změna dynamiky, která jí v případě úspěchu mohla poměrně solidně vrátit zpět do zápasu. Když už to ale vypadalo, že během striktně ohraničených dvou minut se brankové tečky za přesilovkou opět nedobereme, padl přeci jen gól. Bohužel znovu do soběslavské sítě.

Záhy se situace otočila a převahu jednoho muže v poli dostala Světlá, která během pouhých 17-ti vteřin Soběslavským zcela exaktně ukázala, jak se s přesilovkou nakládá na Vysočině. 5:0 a zlý sen gradoval.

Ve druhé třetině začala Soběslav výrazně hýbat se sestavou a celkový obraz hry se začal vyrovnávat. I přesto však rozjetá Světlá ještě dvakrát skórovala, než se prvního úspěchu konečně dočkal i Banes. Ve dvacáté minutě se po výhozu brankáře Petržilky prosadil Vácha, nicméně bylo to v době, kdy již na světelné tabuli svítil hrůzostrašný stav 7:0 z pohledu Světlé nad Sázavou.

Banes započal zběsilou stíhací jízdu, která ovšem nakonec nebyla tak zběsilá, jak by bývalo bylo třeba, ale i přesto se hráčům od řeky Lužnice pomalu dařilo náskok soupeře stahovat. Výchozí rozdíl byl však v té době už doslova propastný. Do konce druhé třetiny přidaly oba týmy po jedné brance a před poslední patnáctiminutovkou stál před hráči v zeleném takřka nadlidský úkol.

Na úvod třetí třetiny přidal svojí přesilovkovou trefou ruku k dílu Podlaha, krátce na to se ovšem za opakované přestupky nechal vyloučit soběslavský Dóka a čas neúprosně pádil kupředu. Jihočeši oslabení ubránili a následná branka Zíky z třicáté sedmé minuty sice přiblížila Soběslav na rozdíl … no… „pouhých“ čtyř branek, čtyřminutová hra bez brankáře však již znamenala jen jeden jediný gól, a to opět do sítě v té době již opuštěné Petržilkovi branky.

Dobojováno. Sezóna pro soběslavský A tým skončila vcelku neslavně, na čtvrtém místě pětičlenné nadstavbové tabulky a zejména po velmi nevyvedeném závěrečném utkání. Po velmi dobře odehrané základní části, po níž Banesu patřila v malém jihočeském rybníčku druhá příčka hned za suverénním dravcem z Tábora, se nepodařilo splnit hlavní cíl, tedy herně vybojovat postup do divize. Ukázalo se, že ač se Soběslav může s nejlepšími celky v rámci své úrovně poměrně slušně měřit, přeci jen jí ještě malý krůček chybí k tomu, aby je dokázala i porážet. Možná herně, ale možná i mentálně.

 

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou – Banes Florbal Soběslav 9:4 (za Soběslav: 19:18 Vácha (Petržilka), 26:57 Zíka (Malecha), 31:54 Podlaha (Malecha), 36:20 Zíka (Malecha))

 

Jakou soutěž bude v příští sezóně hrát soběslavský A tým je nyní těžké říci. Mantinely jsou uklizeny, světla zhasnuta, míčky rozkradeny a nastává letní čas politikaření a pletichaření. Jestli totiž v Českém Florbalu není něco jasné až do posledních chvil, jsou to obvykle postupující týmy. Stejně jako občas nikdo netuší, za co rozhodčí v zápase vylučují, zřejmý není ani počet celků, které budou mít to štěstí a posunou se o stupínek výše, ale zároveň ani není tak úplně známé, které to budou. Konečná tabulka je jedna věc, záleží ovšem i na plnění kritérií potřebných pro účast v divizi (zejména příslušné počty mládežnických celků pod patronátem klubu) a pochopitelně na ochotě postupujících divizi vůbec hrát, neboť ti mohou divizi nakonec odmítnout, čímž se logicky dostává řada na celky pod nimi.

Vše ukáží až následující dny a týdny. Koneckonců, sama tabulka nadstavby nese všeříkající název „Nadstavba o postup - Postup o kvalifikaci“. Skoro jako kdyby to ČFbÚ konzultovala v Bruselu…

Tak uvidíme. Závěrem ještě zbývá říci jediné, avšak nejdůležitější: Děkujeme všem sponzorům, fanouškům a přátelům soběslavského florbalu za podporu v letošní sezóně a ať již to dopadne s divizí pro soběslavské muže jakkoliv… florbal nás baví a příští rok JEDEME DÁL!

Těšíme se na viděnou wink

 

 

Zápasy

2. liga žen 6.4. - 10:30

Florbal Jindřichův Hradec

3:5

Banes Florbal Soběslav

2. liga žen 6.4. - 13:30

Spartak Pelhřimov

5:4

Banes Florbal Soběslav

Nadstavba o postup 27.4. - 10:30

Banes Florbal Soběslav

3:4 pn

1.FbK Tábor

Nadstavba o postup 27.4. - 13:30

Sklo Bohemia Světlá n/S

9:4

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mužů 20.4. - 9:00

Banes Florbal Soběslav B

10:5

T.J. Sokol Lišov

Jihočeská liga mužů 20.4. - 12:00

FK Santos-Jiskra Třeboň

4:3 pn

Banes Florbal Soběslav B

2. liga juniorek 27.4. - 9:00

FbC Písek

9:2

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorek 27.4. - 12:30

Banes Florbal Soběslav

1:16

Sklo Bohemia Světlá n/S

Žádný zápas není k dispozici.

Liga starších žákyň 21.4. - 9:00

FbC Písek

10:0

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žákyň 21.4. - 12:00

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn

6:3

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žáků 13.4. - 12:00

Banes Florbal Soběslav

4:4

Fbc Strakonice - Bílí

Liga starších žáků 13.4. - 16:20

Banes Florbal Soběslav

6:2

SK Meťák Black Č. Budějovice

Jihočeská liga mladších žáků 28.4. - 9:00

FBC Spartak Kaplice

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žáků 28.4. - 11:50

Banes Florbal Soběslav

TJ Centropen Dačice

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 28.4. - 10:40

SK Meťák Č. Budějovice elévky

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 28.4. - 11:20

SK Meťák Č. Budějovice Girls

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga elévů 21.4. - 9:30

Banes Florbal Soběslav zelení

Fbc Strakonice - Bílí

Jihočeská liga elévů 21.4. - 10:30

Banes Florbal Soběslav zelení

FA Č. Budějovice

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Anketa

Partneři