• /
  • Charitativní utkání proti "duchům lesa" Soběslavským body nepřineslo

Charitativní utkání proti "duchům lesa" Soběslavským body nepřineslo

02.02.2023

Po týdnu od drtivé porážky od plzeňských Goril, několika návštěvách u psychiatra a masivní konzumaci tricyklických antidepresiv, se Soběslavští chystali na domácí utkání, v němž chtěli odčinit plzeňský debakl.

V charitativním střetnutí ve prospěch Dětského domova Radenín měla Soběslav jasný plán: rozstřílet soupeře, tedy Panthers Praha B U23, dosáhnout vysoké výhry a s ní brát jak tři body, tak v rámci akce „Každý gól pomáhá“ přispět co nejvíce právě na Radenín. K naplnění této vize je mělo hnát početné publikum čítající na soběslavské poměry závratných 130 diváků i vědomí, že tolik obávaní černí panteři nejsou žádní neporazitelní duchové lesa z mýtů a bájí, ale de facto jen zoologický zmetek, neboť nejde o samostatný zvířecí druh, ale o jedince jaguárů nebo levhartů s barevnou odchylkou.

Představy stárnoucího soběslavského bouřliváka, držitele historického soběslavského rekordu v počtu obdržených trestných minut za zápas, sezónu i kariéru a hlavního iniciátora dobročinného rozměru utkání Martina „Krka“ Krejči však začaly dostávat trhliny již v úvodní třetině. Přitom samotný start do utkání nebyl z pohledu domácích vůbec špatný a hráči v zeleném vlétli na svého soupeře bez jakékoliv bázně.

Jestliže však mají rádoby panteři v kůži a srsti vlivem exprese recesivního genu masivní výskyt tmavého pigmentu melaninu, Soběslavští ve svém genomu pro změnu evidentně postrádají dominantní alelu pro střeleckou potenci. I přes herní převahu na hřišti totiž hra Soběslavských postrádala to nejpodstatnější, tedy vstřelené branky. A aby toho trápení nebylo málo, tak v šesté minutě domácí hráč Hloušek zahrál míček vysokou holí v pozici, která je v pravidlech popsána v kapitole „Za co všechno lze nařídit trestné střílení“. Modelová situace bohužel zastihla přítomné sudí připravené a stejně tak připravený byl i exekutor nařízeného nájezdu Kočandrle, jenž svojí kličkou zařídil zmutovaným pražským levhartům vedení.

Lehce opaření hráči Banesu přeci jen dostali z černých koček strach a přestali na chvíli stíhat, což vyústilo ve dvě zbytečná oslabení za fauly florbalkou na unikajícího soupeře prakticky okamžitě za sebou. Čtyřminutová hra ve čtyřech nejen, že otupila soběslavskou ofenzívu, ale zároveň hostům přinesla slibnou příležitost k navýšení skóre. Naštěstí je však hra v početní nevýhodě silnou stránkou mužstva od řeky Lužnice, a tak inkriminované čtyři minuty přestál Banes více méně bez jakýchkoliv obtíží.

Jestliže lze hru v oslabení hodnotit veskrze pozitivně, aktivity Soběslavy v blízkosti rádoby panteřího doupěte ani v další průběhu třetiny nepadaly na úrodnou půdu. Ačkoliv ubráněnými přesilovkami hostí povzbuzená Soběslav začala na Pražany opět dotírat, míček do prostoru vymezeného třemi tyčemi se jí dopravit nepodařilo. A aby toho nebylo málo, navýšili hosté v samotném závěru první třetiny své vedení na rozdíl dvou branek.

Přestávkovou pauzu, během níž na palubovce řádila děvčata z taneční skupiny Lucie, strávili Soběslavští v přítmí vlastní šatny, kde probíhal jednosměrný komunikační tok sprostých slov od trenérů směrem k hráčům. Vzduch i atmosféra v šatně by se daly doslova krájet, a to nejen proto, že oba brankáři měli velké praní naplánované až na neděli po utkání.

Aromaterapie však pomohla. Soběslavští vlétli po přestávce na svého soupeře s takovou vervou, že během pouhé minuty hry bylo po gólech Ludvíka a Hyánka srovnáno. Místy drtivý tlak odráželi hosté jen s vypětím všech sil a když si dokonce museli pomoci i faulem a domácím tak darovali první přesilovku utkání, zdálo se, že se karta obrací. Leč, Soběslavští jsou konzervativní, a tak přesilovka dopadla naprosto tradičně, tedy bez změny skóre. Záhy po ní si Soběslavští opět chtěli spravit chuť dalším ubráněným oslabením a obraz hry se začínal znovu srovnávat. Toho Pražené dokázali v průběhu třetiny dokonale využít a strhnout vedení zpět na svoji stranu. A i když i další oslabení Soběslav formálně ubránila, prakticky ihned po srovnání počtu hráčů na hřišti využil Kočandrle zmatku před domácí brankou a vrátil hostům dvougólový náskok.

Třetí dějství se pak neslo přesně v duchu toho druhého. Soběslavští během dvaačtyřiceti vteřin góly Duška a Zíky stav utkání bleskově srovnali, aby z pokračujícího tlaku nevytěžili nic víc než gól ve vlastní síti. Finální křeč se poté dostavila necelé dvě minuty před koncem, kdy veškeré naděje na dosažení vyrovnávací branky torpédoval spolu s protihráčem soběslavský ďasík Ludvík, který se tím nechal odeslat na trestnou lavici a místo závěrečného náporu poslal svůj tým „do čtyř“. Závěrečná tečka hostů v podobě opětovného odskoku na dvoubrankový rozdíl tak již na tom, že body pocestují do hlavního města, nic zásadního nezměnila.

Na rozdíl od vystoupení na západě Čech se za svůj herní projev až na výjimky nemusela Soběslav vůbec stydět. Svým nasazením i aktivním přístupem si domácí borci nejedenkrát vytvořili až drtivý tlak a Pražané se museli hodně otáčet, aby jej ustáli. Banes však doplatil na svoji mizernou produktivitu, když ze 45-ti střel vyslaných směrem k hostujícímu doupěti našly svůj cíl jen čtyři. Se silně neuspokojivou úspěšností střelby necelých 9% a díky několika individuálním chybám v obraně tak Pražanům nakonec Soběslav podlehla v poměru 4:6.

Alespoň děti z Radenína tak snad měli malou radost z vybrané částky 17.000 Kč, kdy 9.000,- přispěli úžasní diváci (všem moc DĚKUJEME!) a 8.000,- věnoval klub za vstřelené branky (4 x 2.000). Škoda jen, že těch branek nepadlo do panteří sítě mnohem víc.

Banes Florbal Soběslav – Panthers Praha B U23 4:6 (za Soběslav: 20:10 Ludvík (Sobotka), 20:56 Hyánek (Hloušek); 46:00 Dušek (Vácha); 46:42 Zíka (bez asistence))

Tři kola do konce sezóny je tak situace Soběslavi již poměrně kritická. Stále ještě není bezvýchodná, ale hned v následujícím utkání na domácí půdě, které se uskuteční v sobotu 4.2. od 17:00, musí Banes proti Strakonicím již bodovat. Podpora publika by se opravdu hodila. Přijďte fandit!