• Banes pražské Panthery napoprvé neulovil

Banes pražské Panthery napoprvé neulovil

10.11.2022

Když se chystáte na lov divoké zvěře, měli byste umět aspoň trochu střílet. Když se k tomu všemu chystáte na lov nebezpečné divoké zvěře takříkajíc tváří v tvář, je docela vhodné umět navíc i trochu mířit. A pak je tady ještě navýsost žádoucí kontrola vybavení, protože když se vám stane, že vyrazíte s rozštelovanými mířidly a zanesenou hlavní, může se vám poměrně snadno přihodit i to, že vás nějaká přerostlá divoká kočka sežere. A přesně to se v sobotu stalo soběslavským mužům v divočině na dohled od hlavního města.

Drobná komplikace čekala Soběslavské ještě před samotným utkáním, protože z důvodu souběžně konané školní besídky byly šatny v hale v Rudné u Prahy dosti nedostatkovým zbožím. Navzdor odpovědnému a konstruktivnímu přístupu správce haly: „Není, prostě není, já jim to říkal.“, však nakonec pořadatelé jednu volnou přece jen našli. No, šatnu… ono totiž spíše než o šatnu šlo o narychlo přebudovaný výběh pro školního osmáka, který během letních prázdnin, pravděpodobně vlivem omezené péče ze strany učitelského kolektivu, zdechnul. Nechceme v Soběslavi vypadat jako úplní kverulanti, ale prostor zhruba tři na tři metry lze těžko s klidným svědomím nazvat šatnou pro sedmnáctičlenný florbalový kolektiv. Čas do úvodního hvizdu zápasu se však neúprosně blížil, a tak se organizace chopil vedoucí Dušek. Rázem došlo k promptnímu rozdělení týmu na dvě skupiny podle stavu garderoby, přičemž část se tak postupně vystřídala v šatně a ti čtyři, kteří před výjezdem nafasovali čisté spodní prádlo, se v klidu a beze studu převlíkli venku na chodbě. To ušetřilo cenné minutky, problém byl vyřešen a mohlo se jít lovit pantery.

Ani to se však úplně nepovedlo, protože to byli právě Panthers Praha B U23, kdo na úvod vpadnul Soběslavským do zad, čímž hned v první minutě nejen strhli vedení na svoji stranu, ale nepřipravené hosty zároveň vyděsili natolik, že s klidným svědomím a beze studu už se po utkání nemohl na chodbě převlékat nikdo z nich.

Hráči Banesu se však nevzdali a pustili se do pronásledování kořisti. První lovecký úspěch na sebe nenechal dlouho čekat a v šesté minutě to byl Ondra Vácha, kdo vyrovnal stav utkání, stal se tím soběslavským hrdinou a vysloužil si od spolubojovníků vážený titul „Panther Makto“, tedy „Jezdec na panterech“. Přesně o čtyři minuty později o něj přišel, byl degradován a zbaven všech poct, to, když tradičně neproměnil nařízené trestné střílení.

I přesto se soběslavští nakonec z průběžného vedení zaradovat mohli, protože Ondrovo kapitální zaváhání napravil hned v následující minutě spoluhráč z jeho útočné řady Pantoflíček. A když ještě do první přestávky přidalo každé z mužstev po jedné brance, mohli Soběslavští strávit kýženou pauzu v relativně slušné pozici s náskokem jedné branky. Ladilo se, jak ty černé kočky dorazit.

Ladilo se důkladně a precizně. Pak ovšem začala druhá třetina a celé ladění vzalo za své, protože naháňka se poněkud zvrtla. Zpráv o vesnických honech, při kterých někdo někoho zúčastněného zastřelil, postřelil či alespoň něco neživého, avšak hodnotného prostřelil, každý z nás slyšel nesčetně. A něco podobného se stalo i hráčům v zeleném. Z pohledu Soběslavských tradičně slabá prostřední dvacetiminutovka nejen, že přivála tři inkasované branky do jejich vlastní sítě, ale jako návdavek navíc ještě „vylepšila“ už tak tragický dojem z vlastních přesilovek. I mistr tesař se totiž někdy utne a poté, co si v početní převaze hrající soběslavský ostrostřelec Malecha obrazně prostřelil vlastní nohu, se k míčku dostali domácí. Jejich rychlý protiútok pak projevil pramálo sympatií k ambicím hostujícího brankáře Nejedlého předvést brankářský highlight sezóny.

Dojem z upachtěné třetiny snad na jejím konci alespoň částečně zmírnil svým gólem v ten den nejlepší hráč Soběslavských Míra Hloušek. Situace se však obrátila a byla to rázem Soběslav, kdo najednou tahal za kratší konec provazu. Ba co více, ten menší kousek motouzku třímali hosté v rukou nejen pokud jde o skóre zápasu, ale i o herní projev. Ne, že by snad výkon domácích byl tak bezchybný a oku lahodící, ale kupící se chyby Soběslavských, jejich zbytečné ztráty míčků při přechodu přes střední pásmo i bezzubost v zakončení vlastních akcí prostě Pantherům v jim známém prostředí vlastní haly hrála do tlapy. Velký černý panteří tlapy…

Z trápení vyvedl florbalisty v zeleném až v polovině závěrečné třetiny nejzkušenější hráč a nejčerstvější otec v kolektivu, sám velký Martin Bělohlav. Ten nejprve splynul jako zvětralý pařez s místním pralesem a pak nikým nehlídán, nikým neatakován nekompromisně zakončil z před brankového prostoru pod horní víko domácí klece, čímž nejen srovnal stav utkání, ale zároveň tím opět pozvedl šance hostů na zisk bodů z místní honitby. Za necelých pět minut si však po další chybě v obranné rojnici Soběslavských vzali pražští hráči vedení zpět.

Banes se ještě jednou nadechl k mohutnému náporu a pár minut před koncem utkání doslova zamknul pražské Panthery v jejich obranné třetině, leč kýžené vyrovnávací branky ne a ne dosáhnout. Trenérský kolektiv se tedy rozhodl vzniklé obklíčení posílit ještě o jednoho muže navíc.

Říká se, že naděje umírá poslední. A přesně to se stalo. Šest Soběslavských borců při svém ostřelování domácího doupěte sice opět nedokázalo přesně zacílit mezi tři tyče, podařilo se jim ovšem náhodně trefit alespoň naději, která bohužel postávala opodál. Padla k zemi jako podťatá. Tři domácí úspěchy v 59. minutě, z čeho dva byly do opuštěné svatyně hostujícího celku a ten poslední sice již do kompletně zformované, ale otřesené a demoralizované obrany hostů, znamenaly hořkou tečku za víkendovým utkáním.

A tak snad jedinou pozitivní zprávou pro potem zbrocené soběslavské lovce byl fakt, že sličná slečna pořadatelka pro ně zajistila klíče i od sousedního výběhu pro osmáka, takže alespoň závěrečná očista mohla proběhnout trochu důstojněji. Nebylo to holt v Rudné u Prahy nejšťastnější léto pro drobné školní hlodavce. A nebylo to ani nejšťastnější podzimní odpoledne pro hráče od řeky Lužnice.

Snad bude příště líp. „Příště“ přitom znamená už tuto neděli, tj. 13.11. od 17:30 ve Strakonicích. Soběslavští mají dudákům rozhodně co oplácet…