• /
  • Šesté kolo soutěže jihočeských dorostenců očima soběslavských opor

Šesté kolo soutěže jihočeských dorostenců očima soběslavských opor

06.12.2022

Šesté kolo 2. ligy dorostenců zaválo soběslavskou mládež do sportovní haly v Jindřichově Hradci, kde kluci, posíleni o jednu statečnou dívku, změřili síly nejprve s „B“ týmem českobudějovických Štírů (výhra 12:7) a následně i s borci z domácího Hradce (prohra 9:13). Na všetečné otázky nám po utkání odpovídaly opory mužstva od Lužnice, tedy obránce TOMÁŠ VRÁNEK, útočníci DANIEL ŠTĚPÁNEK a JIŘÍ PAVLIŠ a brankář MATĚJ PAVLIŠ (na úvodní fotografii)

1) Jak hodnotíte nedělní zápasy v Jindřichově Hradci, jak jste se cítili a jak se vám dařilo?

Tomáš: První zápas byl v pohodě. Poslední třetinu jsme Štíry hodně tlačili a dokázali vyhrát. Druhý zápas proti Hradci to bylo z naší strany hrozně pomalý. Vůbec se nám nedařilo a všechny souboje jsme prohrávali.

Dan: V prvním utkání to byl dvě třetiny vyrovnaný zápas, tu třetí jsme soupeři odskočili a výsledek si už pohlídali. Druhý zápas jsme začali hůře. První dvě třetiny jsme to Hradci vlastně nechali úplně zadarmo. Neběhali jsme a Hradec nám dal dost gólů z přečíslení. Třetí část už byla dobrá. Napadalo nám to tam a v závěru škoda, že jsme to nedotáhli až do vítězného konce. Obě utkání ale hodnotím kladně, mně osobně se hrálo dobře a dařilo se mi i bodově.

Matěj: Jelikož jsem brankář tak nesu za hodně věcí zodpovědnost. V neděli jsem proti Štírům odchytal velmi dobré utkání, naproti tomu v zápase s Hradcem se mi i přes sebevětší snahu až tolik nedařilo.

Jiří: Třetí třetiny byly v obou zápasech dobré. V těch dvou předchozích třetinách obou zápasů jsme nehráli vůbec týmově, neběhali jsme a nevraceli se. V druhém „mači“ jsem osobně cítil únavu a vůbec se mi nedařilo.

2) Řekněte nám, jaká je vaše silná stránka na hřišti.

Tomáš: Tak já si myslím, že rychlost, síla a občas střela.

Dan: Střelba a kvalitní zakládání útočných akcí

Matěj: Předvídání herních situací a komunikace s týmem.

Jiří: Zakončování z předbrankového prostoru a chytrá rozehrávka.

3) Jak probíhá Vaše osobní předzápasová příprava a co děláte po skončení utkání?

Tomáš: Tak předzápasovou přípravu mám takovou, že si řeknu, co chci dělat správně a držím se toho. Po skončení si užíváme výhru, pokud vyhrajeme a když prohrajeme, tak se snažíme uvědomit si chyby, které jsme v zápase udělali

Dan: Den před zápasem se jdu většinou proběhnout, zaskáču si přes švihadlo nebo dělám něco jiného, co není tak fyzicky náročné. Večer se dobře protáhnu. Po zápase používám roller, dám si studenou sprchu a zbytek dne si dám volno a odpočinek.

Matěj: Před utkáním dělám rozcvička složenou z cviků, co jsem se tohle léto naučil od brankářů té nejvyšší úrovně. A po zápase je to různé, hodně záleží na jeho výsledku, ale snažím se přehrát si v hlavě jak pozitivní, tak i negativní pasáže.

Jiří: Před zápasem se rozběháme a rozcvičíme. Po skončení bychom se měli vyrolovat nebo protáhnout, ale spíše to neděláme.

4) Všichni jako dorostenci nastupujete i v juniorské lize. Popište, jak se tyto dvě soutěže liší?

Tomáš: Liší se tím, že ta juniorská je rychlejší a tvrdší

Dan: Pro mne osobně, vzhledem že k tomu, že mám zkušenosti i z prvoligové soutěže dorostenců, to zas takový rozdíl není. Juniorka je akorát rychlejší a více se chodí do osobních soubojů.

Matěj: Pro mě je to změna v pozici, jelikož v dorostu chytám v juniorech hraji v poli. Kdybych ale měl říct věc, ve které se ligy od sebe liší, je to určitě síla týmů v důrazu, jelikož čím jsou kluci starší, tím větší mají sílu a tím pádem i důraz.

Jiří: Juniorská je více o přesnosti, fyzické připravenosti a rychlosti.

5) Co byste na závěr vzkázali svým spoluhráčům?

Tomáš: Je to sport a příště vyhrajeme všechno!

Dan: Řekl bych, že se naše hra od začátku sezóny pořád zlepšuje, tak ať v tomto tempu pokračujeme.

Matěj: Je polovina sezóny a je ještě dost času uhrát skvělý výsledek. Musíme se semknout a hrát jako tým. Každý se musíme zamyslet nad svým chováním ke spoluhráčům během zápasů i mezi nimi, stejně jako v rámci tréninků.

Jiří: Makat dál a vždy se podporovat, být tou skvělou partou, kterou jsme a hrát až do konce.