• /
  • I. liga žen - předpis soutěže

I. liga žen - předpis soutěže

15.09.2015

Ženské družstvo Banes Florbal Soběslav startuje v sezoně 2021/2022 v soutěži I. liga žen - skupina západ. Hrací čas I. ligy žen je 3 x 20 minut čistého času s 10 minutovými přestávkami. Soutěže se mohou účastnit ženy (ročníky narození 2001 a starší) a juniorky (ročníky narození 2002 a 2003).

Předpis soutěže pro základní část:

12 družstev (která jsou rozdělena do dvojic) každé s každým dvoukolově, každé družstvo pořádá domácí utkání celé soutěže na svém domácím hřišti a na vlastních mantinelech na své náklady, včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích. Hrají se víkendová dvojutkání, jedna dvojice pořádá na svých hřištích, druhá dvojice přejíždí z jednoho místa na druhé křížem.

Utkání v základní části se hrají do rozhodnutí o vítězi utkání. Pokud se nerozhodne v normální hrací době, následuje po 2 minutové přestávce (bez změny stran) 5 minutové prodloužení, končící případným vstřelením branky. Pokud o vítězi nerozhodne ani prodloužení, následují trestná střílení dle pravidel florbalu s výjimkou v počtu trestných střílení – každý ze soupeřů provede tři.  Pokud ani tato série nerozhodne o vítězi, následují extra série po jednom trestném střílení na každé straně. K extra sériím trestných střílení může oddíl nominovat hráče v poli bez omezení. Za vítězství v normální hrací době se družstvu do tabulky přidělují 3 body; za vítězství v prodloužení či na trestná střílení se družstvu do tabulky přidělují 2 body; za prohru v prodloužení či na trestná střílení se družstvu do tabulky přiděluje 1 bod.

Nadstavbovou část play-off: Hraje 8 družstev po ZČ z každé skupiny; série na dvě vítězná utkání, 1. utkání na hřišti lépe umístěného družstva po ZČ, 2. utkání na hřišti hůře umístěného družstva po ZČ a rozhodující 3. utkání na hřišti lépe umístěného družstva po ZČ; určení dvojic pro osmifinále - družstva umístěná na 1. – 3. místě po ZČ si postupně volí soupeře pro osmifinále z družstev umístěných na 5. – 8. místě po ZČ; určení dvojic pro čtvrtfinále dvě dvojice tvoří vítězové sérií, do nichž byla nasazena družstva umístěná na 1. a 4. místě (série ČFZ1 a ČFV1) a druhé dvě vítězové sérií, do nichž byla nasazena družstva umístěná na 2. a 3. místě (série ČFZ2 a ČFV2); určení dvojic pro semifinále – jednu dvojici tvoří vítězové sérií ČFZ1 a ČFV2; druhou vítězové sérií ČFV1 a ČFZ2; vítěz finále postupuje do Extraligy žen, poražený finalista hraje baráž Extraligy žen.