Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu

Klub

 • Klubové barvy: zelená, bílá
 • Založení oddílu: březen 2005
 • Založení oddílu žen: listopad 2007
 • Počet přihlášených družstev do soutěže: 7 (ženy, muži, juniorky, junioři, žákyně, starší žáci, mladší žáci)
 • Nesoutěžní kategorie: elévové a přípravka pro dívky

Dosavadní úspěchy

 • muži: vítěz Jihočeského přeboru 2018/2019 a postup do Regionální ligy
 • ženy: postup do osmifinále Play-off I. ligy žen 2018/2019
 • ženy: vítěz II. ligy žen a postup do I. ligy ženy 2013/2014
 • ženy: vítěz II. ligy žen 2012/2013
 • muži: Vítěz Jihočeského přeboru 2005/06
 • muži: 4.místo 3.liga divize V.(kraj Jihočeský a Vysočina) 2007/08
 • muži: 3.místo v Jihočeské lize 2009/10

Historie oddílu

První florbalové krůčky oddílu se datují ještě před oficiálním datem založení. Nejprve hra v malé tělocvičně, kde při absenci florbalových branek pomáhalo sportovní náčiní. Nelze opomenout ani chvíle strávené na asfaltovém plácku při hokejbalových zápasech. Když se podařilo za finanční pomoci města Soběslav zakoupit potřebné mantinely, už nic nestálo v cestě poslat oficiální přihlášku do soutěží ČFBU. Do skupinky nadšenců, jenž každý páteční večer trávili ve společnosti děrovaného balónku patří Martin Krejča, Honza Pumpr, Martin Bělohlav, Tomáš Fiala, Vláďa Valenta, Lukáš Blažek, Kamil Rosa, Jarda Pivec. Posléze se přidali David Bartoš, Pavel Novák. V dalších měsících a týdnech hráčů znovu přibývalo a několik týdnů před začátkem soutěže již byl kádr téměř totožný ve srovnání se současným stavem.

Sezóna 2005/06

Ještě před startem samotného ročníku proběhlo několik přátelských utkání s neregistrovaným družstvem z Pacova a oddílem 1. Fbk Tábor. Premiérová sezóna, v nejnižší soutěži – Jihočeském přeboru se nám náramně vydařila a skončila ziskem poháru za první místo. Po celý ročník patřilo naše mužstvo mezi nejlepší v soutěži, o čemž svědčí celkové skóre 182:72. Z dvaadvaceti zápasů jsme dvacet vyhráli a pouze ve dvou jsme těsně prohráli. Hráči Spartaku ovládli i individuální tabulky kanadského bodování. Nejproduktivnějším hráčem byl Martin Bělohlav (31+28), střelecký apetit předvedl Tomáš Doležal (35+20). V březnu byl při příležitosti plesu sportovců vyhlášen nejlepší florbalista ročníku. Vítězem hlasování hráčů oddílu byl zvolen Martin Bělohlav. Zpestřením prvé sezony byl jarní turnaj Bianco Polák cup 06 pořádaný oddílem SK Dynamo Strakonice. Po hladké cestě do finále nás v boji o zlato porazili domácí hráči podporováni bouřlivou kulisou. Zajímavou zkušeností a chvilkami zaplněných legrací byl dvoudenní letní turnaj v Bystřici pod Hostýnem (9.- 10.7.), kde jsme nejprve první den zakončili boje ve skupině na druhém místě jen vinou horšího skóre, abychom další den ráno prohráli ve čtvrtfinále o gól, a skončili tak na páté příčce.

Sezóna 2006/07

Zápasy o stupeň kvalitnější soutěže tedy Jihočeské ligy mužů patřily mezi vyrovnanější souboje. Po základní části zůstalo mužstvo Spartaku těsně pod hranicí postupu do nadstavby o 1. až 5. místo, a tak bylo třeba bojovat o prestiž. Všechny možné body putovaly na náš účet což znamenalo celkově šesté místo a skóre 148:117. Výher ubylo, ale i přesto nebylo třeba klopit hlavu: 13 – 3 – 8. I tentokrát byli naši hráči v popředí tabulky kanadského bodování. Znovu Martin Bělohlav (32+18), Martin Hák (26+20) a Tomáš Doležal (19+23). Před vánočními svátky byl náš oddíl hostem na turnaji Tábor Cup 06 (23.12.). Po prohře v semifinále jsme o zisku bronzového poháru rozhodli v samostatných nájezdech poměrem 3:2 s domácími hráči Dukly Rangers. V průběhu sezóny byl na Sportovním plese vyhlášen Florbalista roku 2006. Druhým nositelem tohoto ocenění se stal Michal Zíka. Poslední jihočeskou tečkou v kalendáři zápasů byl druhý ročník turnaje Bianco Polák. Tentokrát našemu mužstvu chyběla síla v koncovce, proto jsme se loučili již po zápasech v základní skupině. Dveře do play off nám zůstaly zavřené. Pro nové boje v dalších sezónách do našich řad přibyli František Stoklasa a brankář, junior Lukáš Mann.Letního turnaje jsme se účastnili ve Rtyni v Podkrkonoší a jednalo se o perfektně připravený turnaj Orel cup (20.-22.7.). V zajímavých bojích ve skupině a následně v play off nás prohra ve čtvrtfinále poslala do zápasů o 5. až 8. místo, které jsme z důvodu časové náročnosti vypustili a zvolili odjezd domů. V konečném součtu tedy osmá příčka.

Sezóna 2007/08

Poslední volný víkend před ostrým startem sezóny patřil prvnímu ročníku Písek Cupu (1.9.). Po dvou jasných výhrách ve skupině si náš tým vedl dobře i v závěrečných zápasech a zvítězil v celém turnaji. Finálový zápas rozhodovaly samostatné nájezdy, ve kterých jsme zvítězili nad soupeřem ze základní skupiny FBC Strakonice 2:0 Samotný ročník soutěže doznal velké změny. A to spojením dvou krajů (Jihočeského a Vysočiny) do jedné soutěže. Zástupci z Vysočiny a Jižních Čech vytvořili divizi V., s celkem 11 mužstvy, ve které se bojovalo znovu o nadstavbu. Celá úprava dodala soutěži kvalitu, negativním vlivem se staly vzdálenosti mezi oddíly. V obrovské konkurenci předváděli hráči Spartaku kvalitní výkony za něž hovoří celkové umístění. V závěrečném součtu tedy 4. místo s bilancí 12 – 3 – 9 a aktivní skóre 166:149. Vánoční obhajoba bronzu z Tábor cupu nám nevyšla a po stejném průběhu jako v loňském ročníku rozhodovaly samostatné nájezdy, opět s domácími Rangers.Tentokráte byli šťastnější pořadatelé poměrem 2:1. V historicky třetím hlasování o Florbalistu roku podruhé zvítězil Martin Bělohlav.

Sezóna 2008/2009

Další ročník mezi bílými mantinely 3. ligy patřil mezi nejméně povedené. Doslova jako rychlík kolem nás projel úvod sezóny, který jsme začali prachbídně. Hned od úvodních kol jsme byli upoutáni na nejnižší tabulkové příčky a byli nuceni dohánět značné manko. S postupem času bylo znát, že soupeři se nám neustále vzdalují a pokažený ročník jsme již nedokázali napravit. Celou soutěž jsme zakončili s pouhými šesti výhrami a šestnácti porážkami což v konečném součtu znamenalo pouhých 21 bodů. K záchraně bylo potřeba alespoň o 9 bodů více. V celkovém srovnání tedy 12. místo a společně s dalšími dvěma týmy sestup do nižší soutěže. Jediným kladným bodem bylo dosažení 114 branek v síti soupeřů. Nejlépe hodnoceným hráčem v kanadském bodování byl soběslavský sniper Martin Bělohlav (27+21, celkově třetí v celé soutěži). Vítězem ankety v hlasování o florbalistu roku se stal florbalový guru oddílu, Martin Krejča. Novým spoluhráčem se stal Libor Podlaha.

Sezóna 2009/2010

Jubilejní pátá štace po halách s děrovaným míčkem patřila mezi zážitkově velmi vydařené. Úvodní slovo patřilo Orel cupu v podkrkonoší. Po dobrých výkonech na hřišti tak mimo něj se naše pouť zastavila na holích našeho osmifinálového soupeře. Dlouhodobou část soutěže jsme odehráli v Jihočeské lize mužů a nevedlo se nám nikterak špatně. S klasickým ofenzivním pojetím se naše bilance zastavila na poměrně zajímavých číslech. S výbornou palebnou silou 141 gólů! To znamenalo třináct výher a jen čtyři porážky. Pokoření 40 bodové hranice o 2 body navíc znamenalo třetí příčku. Dalším úspěchem bylo celkové prvenství v individuální soutěži produktivity. Jméno vítěze je již tak známé, že je netřeba ho dále zmiňovat. Každý přece ví, kdo je osmaosmdesátka a kapitán týmu (38+19). Vítězství v anketě florbalisty roku patří Monice Matouškové. Celý ročník se nesl na vlnách oslav pětileté existence oddílu na florbalové mapě. Památku na toto jubilem tvoří značka s pětkou v kruhu (v pravém rohu) na bílých dresech hráčů Spartaku. Rodinu florbalu rozšířili Josef Peterka a Milan Drtina.

Zápasy

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Anketa

Partneři