Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Zhodnocení sezóny žen - rozhovory kapitánky, nej střelkyně a trenéra

Zhodnocení sezóny žen - rozhovory kapitánky, nej střelkyně a trenéra

05.04.2019

Ženy z 1. ligy z týmu Banes Florbal Soběslav hodnotí svou uplynulou a úspěšnou sezónu - kapitánka týmu Adéla Kubátová, Andrea Dostálová - nejlepší střelkyně nejen celého týmu, ale i celé skupiny Západ a také jejich trenér Martin Bělohlav. Jaké byli jejich začátky, nejlepší okamžiky a plány do příští sezóny? Byli jste i vy spokojeni, naši fanoušci?

      1. Jak dlouho jste u florbalu?

AK: Naplno se florbalu věnuji 6 let.

AD: Letos je to už 10 let. Začínala jsem v SK Českobudějovičtí lvi, který se později spojil s dalším klubem a vzniklo FBC UNITED Č. Budějovice. S tímto týmem jsme dokázali, i když bohužel pouze na jednu sezónu, přivítat na jihu Čech ty nejlepší týmy nejvyšší ženské ligové soutěže. Slučování budějovických týmů pokračovalo a následně jsem hrála v týmu FBC Štíři Č. Budějovice. Poslední dvě sezóny působím zde v týmu Banes Florbal Soběslav.

MB: Florbal hraji cca od roku 2003, registrovaně od 2005. Trénování se věnuji nepřetržitě od r. 2007 a v současné chvíli trénuji družstvo žen od 2012, kdy jsme začínali v 2. lize. Tam jsem již předtím působil jako asistent trenéra.

      2. Jaké jste měli cíle do letošní sezóny?

AK: Určitě se pohybovat výše než v dolní části tabulky, dostat se do dalších kol play-off a zlepšit naší střeleckou produktivitu, která v minulých sezonách nebyla optimální.

AD: Cíle byly jako každou sezónu - podat co nejlepší výkon, nezranit se, bavit se florbalem a dostat se s týmem do play-off, což se nám podařilo.

MB: Cílem letošní sezóny bylo umístění v první čtyřce tabulky a postup přes první kolo play-off.

      3. Jak hodnotíte celkový výkon týmu v sezóně?

AK: V podstatě se nám podařilo splnit výše uvedené cíle. Skvělým týmovým výkonem se nám podařilo postoupit do čtvrtfinále play-off, což pro nás byl historický úspěch. Mínusem bohužel byla naše celková hra do obrany a nezvládnuté konce zápasů. Přestože jsme v několika zápasech nastřílely i více jak 7 gólů, i tak jsme často v závěru zápasu přišly o vítězství.

AD: Určitě bych řekla, že to byla podařená sezona. Dostaly jsme se z pátého místa základní části až do čtvrtfinále play-off, kde jsme bohužel nestačily na Florbalovou akademii M. Boleslav. Příští rok doufám, že toto umístění ještě o něco vylepšíme a potěšíme ještě více fanoušky, kteří nám chodili i jezdili fandit, za což jim děkujeme.

MB: Letošní sezónu bych zhodnotil jako podařenou. Umístění po základní části bylo sice lehké zklamání, kdy jsme po slibném začátku měli sezónu velmi dobře rozehranou. Bohužel slabší chvilky nás nakonec odsoudily k 5. místu po základní části. Celkový dojem napravilo povedené play-off, kdy se nám poprvé v historii podařilo postoupit přes 1. kolo. Ve druhém jsme ale vypadli s favoritem na celkové vítězství s Florbalovou akademií M. Boleslav. Herně jsme ale určitě nezklamali a soupeře potrápili. Zápas skončil 6:8.

       4. Jaká nejlepší situace se Vám z letošní sezóny vybaví jako první?

AK: Asi oba osmifinálové duely s Texas Longhorns. Myslím, že oba zápasy měly správný náboj typický pro vyřazovací boje. U nás byla vidět velká touha po vítězství a týmovost, která se přetavila do postupu do dalšího kola. Zásluhu na tom měli i fanoušci, kteří při domácích zápasech tvořili skvělou atmosféru.

AD: Kromě historického postupu do play-off je to pro mě určitě domácí charitativní zápas v listopadu s Florbal Chomutov. Pořadatelé připravili před utkáním krásnou atmosféru, kde jsme nastupovali se zhasnutými světly, hudbou a s promítáním našich fotek.  Zápas jsme dotáhli do vítězného konce a příspěvek z vybraných peněz putoval Dětskému domovu v Radeníně.

MB: Určitě zápas se Sokol Královské Vinohrady a výhra 2:1. Dokázali jsme porazit loňského účastníka extraligy. Předvedený výkon nám ukázal, že ten florbal hrát prostě umíme.

      5. Jaké jsou Vaše plány do další sezóny?

AK: V podstatě navázat na letošní výkony a vypilovat zmíněné nedostatky, které nás v sezoně trápily. A ideálně vyhrát poslední zápas sezóny.:)

AD: Plány určitě zahrnují již letní přípravu, navázání na dosavadní výkon a pokud to možnosti dovolí, tak u florbalu ještě nějakou chvíli zůstat. A třeba se nám podaří hned v následující sezóně další zápis do historie ženského florbalu v Soběslavi.:)

MB: Podrobnější plány na další sezónu se teprve připravují. Hlavními cíli bude udržet stávající tým, vhodně ho doplnit a zapojit určitě juniorky. Byl bych rád, kdybychom dokázali minimálně zopakovat tuto sezónu, ale budeme se samozřejmě snažit vše posunout ještě o krůček dál. Za celou sezónu děkuji holkám i všem ostatním, kteří se na tomto úspěchu podíleli, stejně tak i fanouškům, kteří na nás pravidelně chodili a jezdili nás podporovat.

 

 

Zápasy

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Anketa

Partneři