• /
  • Ženám se podařilo prolomit černou sérii

Ženám se podařilo prolomit černou sérii

23.01.2020

Ženy vstoupily do nového roku domácími zápasy, kdy poměřily své síly s týmy Florbal Ústí a FBC Česká Lípa. Banesu doposud patřilo nelichotivé poslední místo v tabulce vinou třinácti proher v řadě. Proto už asi každý doufal, že s novým rokem přijde konečně přerušení této nepříznivé série.

První šanci měly ženy v sobotu proti soupeřkám z Ústí. Soběslav vstoupila do zápasu dobře, během prvních sedmi minut měla několik slibných šancí, bohužel však žádná z nich nebyla proměněna. Poté už otěže zápasu převzaly hostující hráčky, které svým dobrým pohybem a jistotou na hokejce daly skóre po první třetině 0:4. Ač se úvodu druhého dějství snažil Banes stav změnit, hráčky trefovaly spíše vnější brankovou konstrukci, než aby rozvlnily síťku. Místo toho opět přesně mířil soupeř, navyšoval skóre a domácí hráčky opět platily za svůj nedůraz v obraně. V poslední třetině už Ústí kontrolovalo průběh zápasu. Domácím se sice podařilo vstřelit dva góly během minuty, soupeřky však přidaly další tři a radovaly se z vítězství 10:2.

Banes Florbal Soběslav x Florbal Ústí 10:2

49. Vojtová (Šťastná), 49. Kubátová (Dostálová)

V neděli šance na body byla ještě větší, jelikož Česká Lípa byla v tabulce pouze o bod před Banesem, a tak se od domácích očekávalo povinné vítězství. Cesta za výhrou však nebyla lehká. Na soběslavských hráčkách byla vidět herní nepohoda, která se promítala nejen do rozehrávky, ale i v zakončení. Z netrpělivosti a možná až někdy z přemíry snahy pramenily opět zbytečné chyby, a tím tak domácí hráčky nabízely soupeřkám šance ke vstřelení branky. Naštěstí to však byly domácí florbalistky, kterým se před koncem první třetiny podařilo skórovat. Trápení však pokračovalo dál. V druhé třetině se střelecky probudily i hostující hráčky, nicméně i domácím se podařilo gólově prosadit a do poslední části tak týmy vstupovaly za nerozhodného stavu 2:2. Banesu se naštěstí podařilo dvěma góly během tří minut strhnout skóre na svou stranu. Soupeř ještě v závěru zápasu zkoušel hru bez brankáře, nicméně Eliška Juhaňáková zpečetila svůj hattrick a vytouženou výhru gólem do prázdné branky. Soběslavské ženy se tak po rekordním dlouhém čekání na body díky této výhře odpíchly ze dna tabulky.

Banes Florbal Soběslav x FBC Česká Lípa 5:2

18. Juhaňáková (Hrnečková), 31. Kubátová (Juhaňáková), 50. Juhaňáková (Dostálová), 53. Dostálová (Kubátová), 59. Juhaňáková (Kubátová)

Ač poslední výkony našich žen nebyly zcela přesvědčivé, doufejme, že jim toto vítězství vlije novou krev do žil a nebude posledním v sezóně, která je prozatím nejhorší, co ženy v 1. lize zažívají. V letošním ročníku se sešlo hodně věcí, ať už těch negativních ve formě několika zranění, ale i radostných, kdy sice tým opustilo (snad jen na čas) pár zkušených hráček, které se ale věnují rozšiřování naší florbalové rodiny :-). Proto doufejme, že zdraví a štěstí, které naším ženám v některých zápasech chybělo, budou mít noví přírustci dostatek.

Další zápasy ženy čekají o víkendu 1. a 2. února, kdy si opět zahrají před domácím publikem. V sobotu od 18:00 poměří síly s TJ Turnov a v neděli od 14:00 s Florbalová akademie Mladá Boleslav.