Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Trenérka Jana Pavlíková o premiérové sezóně juniorek v 2. lize žen

Trenérka Jana Pavlíková o premiérové sezóně juniorek v 2. lize žen

04.04.2020

Ačkoliv tomu výsledky nenapovídají, s letošní sezónou jsme vlastně víceméně spokojeni. Vstupovali jsme do ní hned se dvěma velkými handicapy. Zaprvé bylo naše družstvo složené z dorostenek a juniorek nucené nastoupit do ženské soutěže (2. ligy žen), protože v našem regionu nebyla letos otevřena soutěž pro tuto mládežnickou kategorii. Druhou nevýhodou byla skutečnost, že se velmi záhy po začátku sezóny změnilo obsazení postu hlavního trenéra. Zkrátka jsem k této pozici přišla jak „slepý k houslím“… Naštěstí mi svou pomoc nabídl zkušený trenér žen Martin Bělohlav, kterému jsem vděčná a patří mu nejen dík můj, ale určitě i dík holek.

Hned na prvním turnaji sezóny mne holky překvapily svou bojovností, nasazením a týmovou soudružností. Musím uznat, že s tím jsem nepočítala, a bylo to tedy překvapení veskrze milé! A co víc! Holkám toto odhodlání, optimismus a chuť vydrželi celou sezónu, což je s ohledem na výsledky obdivuhodné! Velmi si za to každé jedné z nich vážím.

A tak se celá sezóna nesla v duchu „učený z nebe nespadl“. Holky dělaly obrovské pokroky, začaly si věřit. Přesto v utkáních doplácely na svou nezkušenost, kdy je ostřílené ženy, mnohé se zkušenostmi z vyšších soutěží, chytře přehrávaly a využívaly jejich řekněme naivních (ač vzhledem k věku omluvitelných) chyb. Chyby se ale dařilo eliminovat a s přibývajícími zkušenostmi se nám podařilo i nějaké ty bodíky urvat…

Věřím, že pro holky byla tato sezóna obrovským přínosem, že se toho opravdu hodně naučily, že zvládly pracovat se svou psychikou, a že dokázaly platnost moudra z hlavy taktéž zkušeného soběslavského trenéra Martina Krejči „hlavně se z toho nepos***“! Už se těším na další sezónu s touhle bandou! Holky, děkuji!

 

 

Zápasy

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Anketa

Partneři