Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Soběslavští muži přivezli z Českých Budějovic plný bodový zisk

Soběslavští muži přivezli z Českých Budějovic plný bodový zisk

26.12.2019

Vskutku netradiční bylo 12. kolo Regionální ligy mužů. Čtyři týmy, jediný zápas a ve výsledku totální dominance soběslavského týmu, který si tak ze soboty 21.12. odváží všechny body, které byly ten den vsazeny do hry.

Do úvodního (a jak se později ukázalo i jediného) utkání dne nastoupili naši muži proti výběru domácích, tedy celku FBC Spartak Kaplice. Soběslavští, opět posíleni jak o Honzu Duška, který ukončil své hostování u Pacovských Honzíku a vrátil se pomoci trápícímu se soběslavskému týmu, tak o uzdraveného kanonýra Davida Plecera, vlétli do utkání ve velkém tempu. Od prvních vteřin zatlačili Kaplické do jejich obranného pásma a vysílali jednu střelu nebezpečnější než druhou. Nebyla by to ovšem ta pravá Soběslav, kdyby záhy neinkasovala ona sama. Prakticky první střela Kaplických na začátku třetí minuty bohužel skončila za zády soběslavského juniora Petržilky a o pouhých čtrnáct vteřin později bylo ještě hůře, to, když nedůslednou soběslavskou obranu totálně rozložila dvojice Kaplických.

V dalším průběhu utkání se strhla gólová přestřelka, ve které měli celé dvě třetiny navrch Kapličtí. Soběslavští však hlavy tentokráte nesvěsili a vylepšeným útokem i posílenou střeleckou potencí dokázali držet krok. Bohužel, ve svém vlastním obranném pásmu nebyli tím důraznějším týmem, a tak Kaplice relativně snadno dokázala svůj náskok udržovat. Rovnovážného stavu se Banesu podařilo dosáhnout až v úvodu třetí třetiny, kdy se již 9 vteřin po buly trefil soběslavský navrátilec Dušek.

Branky i dále přibývaly na obou stranách, nicméně do těsné převahy se tentokráte dostali Soběslavští. Nelítostný souboj o tři body nabíral obrátek a atmosféra v hale houstla. A vzhledem k tomu, že za tuto změnu mikroklimatu haly mohl především vzrůstající obsah vodních par, odpařujících se z potem zbrocených hráčů obou mužstev, bylo v chladné a špatně větrané budějovické „nafukovačce“ jen otázkou času, než přijde nevyhnutelné. A pak, ještě dříve, než zaskočení pořadatelé pomocí psychometrických tabulek provedli elementární odečty, se to stalo. Teplota podlahy se dostala pod hodnotu rosného bodu.

Na tuto změnu zareagoval servisní tým domácích o poznání hůře, než box soběslavských mužů. Nevhodné obutí do suchých podmínek tak spíše než snahu o vyrovnání připomínalo v podání Kaplických nácvik lehce poupravené scénky Kaisera a Lábuse Težký týden referenta Kubrta na vánoční večírek. Vždy, když kaplickým útočníkům dorazily na hokejky guMíčky, hráči sebou často raději flákli o zem, než aby ohrozili soběslavskou branku. Vozembouchů přibývalo a obraz hry se poměrně rychle začal vzdalovat florbalovému utkání.

Nepomohla ani intervence arbitra utkání Kamila Vraspíra, který podlahu notnou dobu pražil pohledem. Ani ostříží zrak zkušeného sudího ji vysušit nedokázal a úroveň zápasu prudce upadala. To samozřejmě hráčům v zeleném, kteří v tu dobu bránili těsné vedení, relativně vyhovovalo. A když i nebezpečný pokus Kaplických pouhou vteřinu před koncem utkání skončil mimo tři tyče soběslavské branky, mohli muži z Banesu po nějaké době opět oslavit tříbodové vítězství.

Banes Florbal Soběslav – FBC Spartak Kaplice 9:8

4:51 Ludvík (Podlaha), 7:26 Dvořák, 24:26 Plecer (Novák), 28:19 Bělohlav, 29:42 Podlaha (Novák), 30:09 Dušek (Dvořák), 37:17 Novák, 39:23 Plecer (Pivec), 40:33 Dušek

Mezizápasovou pauzu se Soběslavští rozhodli využít k oslavě vítězství a načerpání energie na svůj druhý sobotní zápas s céčkem budějovických Štírů. V přilehlém pohostinství si však nestihli ani objednat, když je zastihla zpráva o ukončení turnaje. Kluziště v budějovické hale již překročilo všechny únosné meze a pohár trpělivosti rozhodčích přetekl. Měření sil se Štíry si budou Soběslavští muset nechat až do nového roku…

Další „řádné“ boje o body do tabulky čekají na Soběslavské 18. ledna na strakonické půdě, kde se utkají hned se třemi soupeři během jediného dne. Postupně tak vyzvou na měření sil TJ Šumavan Vimperk, T.J. Sokol Lišov a béčko domácích FbC Strakonic.


Přejme jim, ať si střeleckou formu z posledního utkání přenesou i do nového roku. Všem fanouškům soběslavského Banesu zároveň děkujeme za podporu a přejeme mnoho pěkných florbalových momentů i do roku 2020!

 

 

Zápasy

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Anketa

Partneři