Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Ohlédnutí za sezónou juniorů

Ohlédnutí za sezónou juniorů

26.03.2020

V pátek dne 13. března se v podvečerních hodinách konalo mimořádné jednání Výkonného výboru Českého florbalu. Vzhledem k dopadům nastalé situace, kdy se z nařízení vlády ze čtvrtka 12. března 2020 nemohou kvůli riziku šíření nákazy nemocí COVID-19 konat mimo jiné žádné sportovní akce přesahující účast 30 osob, nemohou být v nadcházejících dnech a týdnech odehrána žádná florbalová utkání. Vláda s účinností ode dne 16. března 2020 od 00:00 hod. po dobu trvání nouzového stavu zakázala volný pohyb osob na území celé České republiky, tudíž se přestaly konat i tréninkové jednotky. Tímto nám sezóna 2019/2020 skončila 3 kola před plánovaným koncem s celkově odehranými šestnácti zápasy.

Junioři se v průběhu sezóny setkávali se čtyřmi týmy a to s SK Meťák České Budějovice, FBC Štíři Č. Budějovice-Č. Krumlov, 1. FbK Tábor a FbC Strakonice. V této malé skupině nebylo papírově silnějšího a slabšího soupeře. Zápasy byly jednou velice vyrovnané, jindy byl se stejným soupeřem markantní rozdíl a zápas byl rozhodnutý hned od počátku.

Hlavní cíl do sezóny byl jako předchozí roky zaměřen na maximální rozvoj hráčů, kombinační hru a sbírání zkušeností v kategorii mužů, kde junioři rostou technicky, silově i herně. Kromě „florbalovosti“ oproti loňskému roku byli hráči silnější v osobních soubojích a plnili na hřišti taktické pokyny trenérů. Věřím, že kluci měli dobrý pocit ze hry i ve chvíli, kdy se úplně nedařilo.

Druhý rokem v juniorské soutěži si nevedli vůbec špatně. Po většinu sezóny si drželi šňůru „neproher“. Z důvodu dřívějšího ukončení sezóny obsadili celkově třetí místo v tabulce a to zaostávají za lídrem tabulky o jediný bod. Věřím, že pokud by se odehrály všechny zápasy, se stupni vítězů by naši hoši jistě zamíchali, protože od začátku ledna téměř neklopýtli. Pozitivní je, že se kádr juniorů ustálil a až na zdravotní výpadky, které se nám bohužel nejspíš nikdy nevyhnou, se kluci schází v kvalitní a početné sestavě, jak na trénincích, tak s nasazením v zápasech.

Za zmínku stojí i statistiky družstva a jednotlivců, které se sbírají v průběhu celé sezóny. Tabulku ovládli naši borci v úspěšnosti oslabení a to s celými 90,91 %, což svědčí o neprostupnosti a kvalitním obranném systému hochů. Jaksi nelichotivě ale hovoří statistika, že těchto oslabení odehráli naši kluci nejvíce ze všech týmů a to celých 52 minut (více jak jeden zápas). Důležité je uvést, že v konkurenci 103 hráčů se do dvanáctky neúspěšnějších hráčů, co se týče kanadského bodování, probojoval Ondřej Vácha, Šimon Vančata a Adam Zíka. Nemůžeme opomenout Vláďu Petržilku společně s Honzou Nejedlým, kteří jako gólmani úspěšně obsadili stupně vítězů s nejnižším počtem průměru obdržených branek na zápas.

Velké díky patří za celý rok hráčům, rodičům, fanouškům a také především sponzorům a celému realizačnímu týmu, protože jen díky Vám můžeme dělat to, co nás baví a dovolím si říct i to, co nám jde.

 

Okénko pro hráče:

A jelikož nám náhle skončila sezóna a to posledním tréninkem dne 11.03.2020, nebyl prostor ke shrnutí sezóny a celkově mého dosavadního trenérského florbalového působení. Z důvodu milých životních povinností a radostí si musím udělat od florbalu, herně i trenérsky, pauzu. Tudíž bych touto cestou chtěla vám všem, které jsem mohla poznat nejen na hřišti, poděkovat. Byla jsem ráda, jestli jsem vám mohla něčím pomoct, a že jsem si s vámi mohla užít společné florbalové chvíle, ať ty veselejší (výherní, řečnické a motivační), tak i ty méně zdařilé. Těm, kteří budou nastupovat v mužské kategorii Regionální ligy, přeji i nadále zodpovědný přístup, neustálou chuť do hry a radost z ní. Budete v řadách zakladatelů klubu a několikanásobných krajských přeborníků, takže lepší učitele mít nemůžete. Ať vás neomezuje žádné zranění a těším se, až vás uvidím na place s klackama v ruce z pohledu diváka.

 

 Mějte krásný den

Markéta

 

 

Zápasy

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Anketa

Partneři