• /
  • Muži v Týně úspěšní na 50%

Muži v Týně úspěšní na 50%

20.11.2019

O uplynulém víkendu vyrazili soběslavští muži do Týna nad Vltavou s cílem napravit si reputaci po nevydařeném domácím vystoupení. A i když to stále nebylo přesně to pravé ořechové, tři body do tabulky a slušný dojem ze hry znamenaly oproti minulému kolu výrazný posun vpřed.

Rozhodně se nedá říci, že by se soběslavský mužský tým nacházel před sobotním vystoupením v optimálním rozpoložení. Někteří hráči se doposavad vnitřně nevyrovnali s odchodem hrajícího trenéra Honzy Duška, jiné opory se po vzoru ženského „A“ týmu již delší dobu zašívají po různých chirurgických a ortopedických ordinacích a další se stále ještě úplně nevzpamatovali z fiaska na domácím rybníčku, kde byla na střídačce i v šatně atmosféra hustá tak, že by se dala krájet. Není tak příliš divu, že zejména vysocí soběslavští funkcionáři odjížděli do Týna s mírnou obavou, aby plátěný bio pytlíček, který si sebou tým vozí na případný bodový zisk, nezůstal opět prázdný…

Dějství prvního utkání proti T.J. Sokol Lišov se však podle černého scénáře naštěstí neodvíjelo. Jestliže první letošní střetnutí obou mužstev v Kašperských Horách prakticky celý zápas dotahovali skóre soběslavští, v Týně tomu bylo přesně naopak. Banes zásluhou juniorů Plecera a Zíky brzy vedl dva nula, nicméně Lišov 13 vteřin před koncem první třetiny stihl snížit a ve třetině druhé následně i vyrovnat. Od stavu 2:2 se už skóre posouvalo vpřed s přesností hodinového strojku vždy o jednu branku střídavě u obou mužstev s tím, že tempo jednotlivých odbíjení tentokráte diktovala výhradně Soběslav.

Lišovským se naštěstí kolečka zadřela ve správný okamžik, když na branku Miloše Koláře z poloviny třetí třetiny už odpovědět nedokázali. Velkou měrou se o výhru soběslavských zasloužil svým dalším hattrickem v sezóně především útočník David Plecer, stejně jako brankář Soběslavi Mikšovský, který zejména v závěru utkání udržel několika skvělými zákroky těsné vedení svého týmu. Tři body byly v pytli a šlo se na zaslouženou limču.

Banes Florbal Soběslav - T.J. Sokol Lišov 6:5

3:56 Plecer (Pivec), 11:00 Zíka (Novák), 26:01 Plecer (Novák), 30:18 Dvořák (bez asistence), 32:59 Plecer (Novák) – v oslabení, 37:52 Kolář (Kovač)

Povzbuzeni výhrou na duchu, a azorubinem z točené malinovky i na těle, nastoupili soběslavští krátce po poledni proti svému druhému soupeři, TJ Šumavanu Vimperk.

Absence pořádného oběda si však v zápase vybrala svou daň. Zhýčkaná soběslavská bříška se řídkou frankfurtskou polévkou jen tak ošidit nedají a prázdný žaludek brzy vychýlil hráčům v zeleném těžiště, a tedy i správnou mušku. I když měl Banes ze hry více, poctivý Šumavan velmi dobře zahušťoval oblast bezprostředního okolí svého velkého brankoviště a vyhladovělí soběslavští nebyli schopní obětavě pracující obranu soupeře překonat. A těch několik málo okoralých střel, které už prošly vimperskou obranou, spolehlivě zlikvidoval brankář Sippl.

Úporné leč marné bylo dobývání vimperské branky. A tak den před 17. listopadem, kdy si celá republika připomínala 30 let svobody, nechali soběslavští muži opět trochu více volnosti i své střelecké formě. Ta se tak téměř celé dvě třetiny zcela svobodně potulovala v okolí vltavotýnské haly a nic si nedělala z toho, že utkání je již v plném proudu. Do jejích útrob se zavítala podívat bohužel až koncem druhé třetiny, kdy se střelou z levého úhlu prosadil kapitán Bělohlav a necelou minutu po něm ze stejného prostoru i Adam Zíka. Toto znovuzrození soběslavského útoku však nastalo až poté, co soběslavský brankář, junior Vladislav Petržilka, který si tímto zápasem odbyl svoji premiéru v Regionální lize mužů, musel i přes kvalitní výkon čtyřikrát svěsit hlavu po inkasovaných brankách.

Na začátku třetí třetiny si navíc Šumavan vzal své čtyřbrankové vedení zpět a situace se zdála být již neřešitelnou. Soběslav však začala intenzivněji rozšiřovat svoji doposavad velmi chudou sbírku střel ze střední a větší vzdálenosti a zejména vynikajícím závěrem snížila až na 5:6. Vimperku se z aktivního pohybu hráčů Banesu najednou nejednou zatočila hlava a začal se ještě strachovat o výsledek. Bohužel, chyba v rozehrávce soběslavských a následný gól do prázdné branky půl minuty před koncem utkání nakonec definitivně rozhodly o porážce Soběslavi v poměru 5:7.

Vimperští nebyli v utkání lepším týmem, byli však týmem podstatně efektivnějším. Dokázali velmi spolehlivě využívat zaváhání obránců Banesu a i když jich Soběslav soupeři nenabídla mnoho, prakticky všechna byla nekompromisně potrestána. Na druhou stranu, hráči v zeleném téměř dvě třetiny zápasu nebyli schopni vyslat žádný nebezpečný pozdrav směrem k vimperskému brankáři a tato střelecká impotence je, jako už několikrát v sezóně, nakonec stála cenné body.

Banes Florbal Soběslav – TJ Šumavan Vimperk 5:7

27:17 Bělohlav (Kolář), 28:03 Zíka (bez asistence), 36:19 Zíka (bez asistence), 37:13 Plecer (Novák), 42:02 Hák (Bělohlav)

Soběslavský tým se oproti posledním domácím utkáním výrazně zlepšil po všech stránkách. A pokud hráči v zeleném nastoupí k domácímu reparátu na půdě SH Spartak Soběslav, který je čeká již v neděli 1.12., se stejně kvalitní hrou, jakou předvedli na závěr utkání proti Vimperku, mohli by jej tentokráte složit úspěšně. Potěšili by tak nejen sebe, ale zejména i oko věrného fanouška. V 9:00 vyzve Banes soupeře z Chýnova a přibližně ve 14:00 pak domácí přivítají i áčko milevského Došwichu. Věřme, že bude čas i na pořádný oběd…