• /
  • Muži svou cestu Pohárem ukončili ve 3. kole

Muži svou cestu Pohárem ukončili ve 3. kole

18.09.2020

Postup do 3. kola Poháru Českého florbalu byl pro soběslavské muže prvním splněným cílem a zároveň i prvním úspěchem letošní sezóny. Povedená kvalifikace v nové hale v Chýnově a výhra v druhém kole proti Palermu Příbram znamenala odměnu - zápas proti týmu z Národní ligy ke sbírání zkušeností pro omlazený tým. Na borce ze Sobíku vyšel SK Florbal Benešov.

Zkušenosti Benešovských byly hned od začátku zápasu znát. Důraz v útočném pásmu a přesná a precizní střelba znamenali vedení hostů během prvních pár minut 3:0. Po špatném úvodu se domácí tak trochu zdravě naštvali, trenér i trochu nezdravě… ale efekt to mělo. Hra se vyrovnala, skóre korigovali nejdřív po samostatném úniku Novák a poté po krásné akci stylu ŤUK-ŤUK-GÓL formace Pantoflíček-Vácha a zakončující Podlaha. Stav 2:3 z pohledu domácích ale nevydržel dlouho. Fatální chyba při střídání darovala gól do šatny pro hosty a Soběslav šla do druhé třetiny s dvoubrankovým mankem.

Druhá třetina překlopila celý zápas na stranu Benešova. Během prvních šesti minut si Soběslav zkomplikovala cestu za „vyrovnaným“ výsledkem často až zbytečnými fauly. Benešov v přesilovkách trestal a tak se skóre po druhé třetině zastavilo na stavu 2:8 z pohledu domácích.

Třetí třetina byla odbojovaná, Benešov si hlídal skóre a hrozil převážně z dalekonosných projektilů. V bráně Soběslavi byla ale zeď jménem Petržílka, která zabránila ještě vyšší prohře a držela Soběslavské celý zápas nad vodou. Po jednom skvělém zákroku vybídl golman domácích výhozem do úniku Nováka, ten nesobecky našel Duška a tak vznikl poslední zářez domácích. Benešov pak přidal ještě jednu branku, opět z přesilovky a stav na konci utkání se zastavil na skóre 3:9.

Nutno podotknout, že při srovnání týmů hrajících o dvě ligy výš/níž než soupeři, byly k vidění ve třetím kole Poháru Českého florbalu nezřídkakdy dvojciferné rozdíly ve skóre. Kdyby se Soběslav vyvarovala zbytečných faulů florbalkou, třeba by byl výsledek ještě příjemnější. Benešov ukázal kvalitu, po zásluze vyhrál a postoupil tak do 4. kola pohárového zápolení. Pro Soběslavské skončila historicky nejdelší pohárové cesta. Cesta, která dokonale prověřila tým mužů před sezónou a cesta, za jejíž konec se nemusí Soběslavští stydět. Naopak. Bojovnost, zodpovědný přístup, nasazení i herní kvality jsou příslibem do budoucna jak v kategorii mužů, tak v juniorech.