• /
  • Muže A dělí dvě výhry od vítězství v Regionální lize

Muže A dělí dvě výhry od vítězství v Regionální lize

25.03.2022

Třetí březnový víkend začal pro „áčko“ Banesu velmi příjemnou zprávou. Jejich konkurent v boji o čelo tabulky FBC Štíři České Budějovice C totiž prohrál obě své sobotní utkání. Znamenalo to, že šanci na první místo má tak Soběslav ve vlastních rukou a mohla se soustředit pouze na své zápasy. Po několika domácích kláních musel tým vycestovat, tentokrát do Týna nad Vltavou. V neděli 20.3. jej zde čekali dva nepříjemní soupeři: FK Slovan Jindřichův Hradec B a lídr tabulky TJ Sokol Chýnov. V prvním utkání se Banes střetl s Hradcem, kterému měl tak příležitost oplatit porážku z posledního vzájemného zápasu. Již úvod napověděl, že utkání bude jakékoliv, jen ne nudné. Po 8 minutách hry byl stav už 2:2. V poslední minutě první části skóre na stranu Soběslavi strhl Jiří Novák, pár vteřin po začátku té druhé však bylo opět srovnáno. Zanedlouho ale vrátil vedení Banesu Vácha a jelikož ho po pár minutách napodobil i Pantoflíček, bylo tu poprvé v zápase vedení dvougólové. To však bohužel vydrželo jen do pauzy a dvěma brankami v první minutě třetí části Jindřichův Hradec srovnal stav. Nastolený trend zápasu však trval a za Banes skórovali Zíka a Novák. Hradec sice snížil, ale nedlouho na to navýšil na 8:6 hrající trenér Dušek. Ani potřetí však dvougólové vedení nestačilo a Hradec dvěma góly opět vyrovnal. Situace se v tu chvíli stala kritickou, Banes potřeboval za každou cenu opět otočit vedení na svou stranu a konec se blížil. V čase 43:36 se tak i doopravdy stalo. Úspěšná souhra dvojice Bělohlav-Zíka znamenala definitivní strhnutí vedení na soběslavskou stranu. Závěr už si mužské „áčko“ utéct nenechalo a jelikož nabídnutou možnost trestného střílení Novák nevyužil, na ukazateli tak po závěrečném hvizdu svítil výsledek 9:8 pro Banes Florbal Soběslav.

V druhém zápase se muži A střetli s Chýnovem. Pro soupeře šlo o poslední zápas sezóny a k jistotě prvního místa mu stačila remíza. Úvod se lépe vydařil chýnovským, jelikož již ve 2. minutě otevřeli skóre gólem při vlastním oslabení. Soběslav však odpověděla nejlépe jak mohla a díky zásahům Plecera a Váchy se ujala vedení. Po chvíli sice Chýnov využil nabídnutou přesilovku, ale do přestávky se šlo za stavu 3:2 pro Soběslav po trefě Nováka. Jestli si ještě v první třetině mohl Chýnov dělat naděje na nějaký bodový zisk, po pauze klesaly dolů rychleji než hodnota rublu. Banes na hřišti dominoval a druhou část utkání opanoval výsledkem 3:0. Ve třetí třetině sice Soběslav jednu branku inkasovala, avšak jinak byla tato část hry v režii „táborských posil“. Marek Dóka nasázel čistý hattrick, na jehož všechny branky mu přihrával Jiří Novák. Utkání tak Banes Florbal Soběslav ovládl přesvědčivým výsledkem 9:3. O výsledku sezóny tak rozhodnou poslední dvě utkání hraná 27.3. v Milevsku. Našimi soupeři budou FbC Písek B a TJ Šumavan Vimperk.