Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Muži Banes Florbal Soběslav ovládli základní pohárovou skupinu

Muži Banes Florbal Soběslav ovládli základní pohárovou skupinu

25.08.2022

Ačkoliv i v Soběslavi se o uplynulém víkendu přihlásilo o slovo pochmurné počasí, šatna soběslavského týmu zůstala letně prosluněná. Muži z Banes Florbal Soběslav totiž absolvovali víkend bez porážky a po dvou výhrách a dvou remízách ukořistili první místo a s ním i postup do druhého kola Poháru ČF.

Hned první hrací den víkendu byl pro hráče v zeleném zatěžkávací zkouškou. Kvalitu letní přípravy měly naostro prověřit dva divizní týmy, a to Jindřichův Hradec a Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Trenéři pořádajícího celku navíc museli v týdnu před zápasem řešit několik nečekaných výpadků ze základní sestavy. Tak například útočná opora týmu, Marek Dóka, byl po objednávce anonymního klienta na poslední chvíli odeslán s kapry z rybníku Vajgar až do Rumunska, Michael Šťovíček se rozhodl narušit časoprostorové kontinuum nešťastně vyplněným přestupním formulářem a někteří další se raději jeli koupat na Street Florbal do Českých Budějovic.

Soběslavský tým však do nadcházející sezóny disponuje širokým kádrem, o čemž se sobotní dopoledne přesvědčil jako první Florbal Jindřichův Hradec. Domácí Jindřichohradecké přivítali trpělivou hrou, leč bohužel také několika naprosto zbytečnými vyloučeními a tradičně tristní produktivitou. I přesto Soběslavští v nepříliš pohledném utkání, kde se oba týmy rvaly doslova o každý metr hřiště, vstřelili po jedné brance v první i druhé třetině a díky výbornému výkonu obrany v čele s brankářem Petržilkou vstupovali do závěrečného dějství s hubeným náskokem 2:0. Neproměněné šance však Soběslav nakonec přeci jen mrzely, protože Jindřichohradečtí dokázali v utkání srovnat krok. I přes drama v závěru, kdy byl mladý, mužný, dravý a testosteronem nabitý Zíka opět odeslán zchladit hormony na trestnou lavici, tentokráte ovšem v prodloužené verzi 2+2, však již Soběslavští soupeři obrat dokonat nepovolili a první utkání tak dopadlo smírně.

Banes Florbal Soběslav – Florbal Jindřichův Hradec 2:2

(za Soběslav: 13:56 Vácha (Petržilka), 26:32 Plecer (Dušek))

 

Měření sil se Sklem Bohemia Světlá nad Sázavou se neslo v naprosto odlišném duchu a zaslouží si tak spíše nálepku „infarktová přestřelka“. Sklo se prezentovalo vybroušeným útokem, který hráče v zeleném nejednou pořádně pořezal, a to až tak důkladně, že se v průběhu druhé třetiny skóre vyšplhalo až na nepříjemných 2:5 z pohledu pořádajícího celku.

Pak ovšem na Světlou přišla temnější chvilka a Soběslavští ji využili. V obranném pásmu sklářů začali řádit jako slon v porcelánu, srovnali krok a následovala gólová přetahovaná, okořeněná navíc nutností vystřídat soběslavskou jedničku v brankovišti. Nečekaná premiéra v ostrém soutěžním utkání za muže pro juniora Honzu Kittnera byla nakonec vítězná, protože čtyřiadvacet vteřin před koncem střetnutí završil brankou na 9:8 gólový účet zápasu Ondřej Vácha. Do tabulky přibyly tři body pro Soběslav, Vácha nastřílel hattrick, Zíka připsal další dvě trestné minuty do osobních statistik a až na skleslé kluky ze Světlé tak všichni odcházeli spokojeni.

 

Sklo Bohemia Světlá n/S – Banes Florbal Soběslav 8:9

(za Soběslav: 9:53 Dušek (Podlaha), 15:17 Vácha (Pantoflíček), 26:21 Pantoflíček (Dušek), 27:03 Plecer (Hloušek), 28:03 Krátoška (Kasika), 34:01 Zíka (Plecer), 39:52 Pivec (Pantoflíček), 42:30 Vácha (Pantoflíček), 44:36 Vácha (Kasika))

 

Do druhého dne vstupoval Banes se slušnými čtyřmi body a vírou, že právě na úkor Spartaku Kaplice přidá postupovou pojistku v podobě dalších bodů. Tuto soběslavskou víru se sice hned na úvod první třetiny pokusil podrýt Krtek František, nicméně trio Vácha, Vácha a Vácha, mezi které se svojí přesilovkovou trefou stihl vklínit ještě Dušek, utkání otočilo. Pak se ovšem jednotliví soběslavští hráči začali nejspíše hecovat, kdo z nich dokáže zahodit vyloženější šanci a nutno podotknout, že v následné realizaci byli opravdu velmi dobří. Jména hráčů v popředí této interní minitabulky se tak neustále měnila s tím, jak se jednotliví soběslavští ostrostřelci neustále ve svém úsilí zdokonalovali. Naštěstí pro ně však přišel nápor šesti Kaplických v poli až příliš pozdě a zaznamenal tak již jen částečný úspěch v podobě gólové korekce na konečných 4:3 z pohledu Soběslavi.

Banes Florbal Soběslav – Spartak Kaplice 4:3

(za Soběslav: 2:26 Vácha (Nejedlý), 6:33 Dušek (Pivec), 26:26 Vácha (Dušek), 35:28 Vácha (Peterka))

 

S jistotou postupu tak Soběslav nastoupila proti mýtickému Olympu Florbal. Z Chaosu černá Noc (Nyx) a Erebos počátek vzali; z Noci se zase narodil Aithér a Den (Hémerá), který v lásce z objetí Erebu počala matka a přivedla na svět. (Hésiodos, Zrození bohů). Pokud tuto z kontextu vytrženou část z řecké mytologie příliš nechápete, musíte si připadat zhruba stejně, jako diváci sledující hru Soběslavských. Chaos je totiž v řecké mytologii někdy označován za nejstaršího z prvotních božstev, a právě Chaos si Olymp pozval na pomoc, aby zasel trochu rozkolů do soběslavské hry. A Chaos je vyslyšel. Naštěstí Olympští nastalého zmatku využili ke vstřelení jen jedné jediné branky, přičemž k navýšení náskoku jim nepomohlo ani nařízené trestné střílení, kteroužto laskavost jim ovšem Soběslavští galantně oplatili hned na úvod druhé třetiny, kdy pro změnu velkolepě selhal domácí exekutor Zíka. Soběslavští se z kletby bohů i tučného oběda sice v dalším průběhu utkání trochu oklepali, Achillovu patu soupeře však tentokráte nalézt nedokázali. A vzhledem k tomu, že ani Olymp příliš neoslnil, lze nerozhodný stav 4:4, který zářil na světelné tabuli při závěrečném hvizdu, asi považovat za spravedlivý.

Olymp Florbal – Banes Florbal Soběslav 4:4

(za Soběslav: 6:03 Plecer (Dvořák), 20:52 Zíka (Malecha), 34:13 Malecha (Plecer), 40:06 Zíka (Malecha))

 

Osobní chyby, prachbídná produktivita, zbytečná vyloučení, ale také nezlomný duch, obrovské individuální nasazení každého hráče bez výjimky, týmový výkon a skvělá atmosféra v šatně i na střídačce. I tak se o víkendu prezentovali muži z Banes Florbal Soběslav. Na tom špatném zapracují, to dobré si doufejme přenesou nejen do dalšího kola, ale zejména do celé premiérové divizní sezóny.


Druhé kolo Poháru Českého Florbalu zavane Soběslavské do milovaných Strakonic, kde již tuto neděli 28.8. změří od 17:00 své síly s domácím Fbc Strakonice. Věřme, že soběslavští rarášci dudákům roztřískají nejen dudy, ale zejména také ambice na postup do dalšího kola.

 

 

Zápasy

1. liga žen - 5. kolo - 1.10. 16:30

Banes Florbal Soběslav

FBC Česká Lípa

1. liga žen - 6. kolo - 2.10. 13:00

Banes Florbal Soběslav

Florbal Ústí

Divize 24.9. - 19:30

TJ Centropen Dačice

8:4

Banes Florbal Soběslav

Divize 2.10. - 16:30

Banes Florbal Soběslav

Fbc Písek

Jihočeská liga mužů 24.9. - 9:00

FBC Sokol Vodňany

4:3 pn

Banes Florbal Soběslav B

Jihočeská liga mužů 24.9. - 14:00

Banes Florbal Soběslav B

0:9

TJ Šumavan Vimperk

2. liga juniorů 1.10. - 9:00

Banes Florbal Soběslav

Fbc Strakonice

2. liga juniorů 1.10. - 14:00

FbC Písek

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorek 24.9. - 9:00

IP Polná SK Jihlava

13:2

Banes Florbal Soběslav

2. liga dorostenců 25.9. - 12:00

FA Č. Budějovice - RAFANI

7:15

Banes Florbal Soběslav

2. liga dorostenců 25.9. - 15:00

Banes Florbal Soběslav

6:7

Florbal Jindřichův Hradec

Liga starších žákyň 9.10. - 9:00

Banes Florbal Soběslav

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn

Liga starších žákyň 9.10. - 12:00

Banes Florbal Soběslav

Fbc Písek

Jihočeská liga starších žáků 1.10. - 11:00

Banes Florbal Soběslav

1.FbK Tábor

Jihočeská liga starších žáků 1.10. - 13:00

FBC Štíři Č. Budějovice žlutí

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 16.10. - 15:30

Banes Florbal Soběslav

SK Meťák České Budějovice girls

Jihočeská liga mladších žákyň a elévek 16.10. - 16:30

TJ Hraničář Malonty

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga elévů 1.10. - 10:15

Banes Florbal Soběslav

Fbc Strakonice - Červení

Jihočeská liga elévů 1.10. - 11:05

Florbal Jindřichův Hradec modří

Banes Florbal Soběslav

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Anketa

Partneři