• /
  • Juniorky z domácích zápasů vytěžily bod

Juniorky z domácích zápasů vytěžily bod

19.02.2020

V sobotu 15. února odehrály naše juniorky dva poslední domácí zápasy, kdy vyzvaly soupeřky z Jindřichova Hradce a Světlé nad Sázavou. V předchozích zápasech v novém roce se holkám podařilo vybojovat jedno vytoužené vítězství v divoké přestřelce, kdy porazily Tygřice z Týna nad Vltavou poměrem 12:11. Další tři zápasy však i přes dobré výkony skončily porážkami a juniorkám tak nadále patřilo poslední místo v tabulce 2. ligy žen. Všichni tak proto doufali, že zisk kýžených bodů přijde právě před domácím publikem.

A to se podařilo! Ač zápas s FK Slovan Jindřichův Hradec nezačal úplně dle představ a na holkách byla trochu vidět lehká únava z pátečního tréninku, od druhé třetiny se však začaly postupně dostávat do tempa. Hradec sice na začátku druhého dějství zvýšil své vedení z první třetiny na 3:0, nicméně to byl gól poslední. Hostující hráčky si vytvářely i další šance, ty však zhatila soběslavská obrana v čele se skvěle chytající Kájou Kupkovou. Soběslav ještě do konce třetiny snížila stav pohlednou tečí Denisy Tupé. V posledním dějství domácí hráčky v rozmezí dvou minut srovnaly stav díky trefám Sladovníkové a Jirekové. Bohužel to však byly poslední gólové zasahy, i když se Soběslav snažila překlopit skóre na svojí stranu.

FK Slovan J.Hradec x Banes Florbal Soběslav 3:3

20. Tupá (Drunecká), 35. Sladovníková, 37. Jireková

Do druhého zápasu zápasu holky nastoupily v lehce oslabené sestavě, kdy tři opory týmu juniorek odcestovaly s ženami na zápas do Litvínova. V průběhu zápasu se navíc zranily ještě další dvě hráčky, a tak holky byly nuceny dohrávat zápas pouze v sedmi lidech. Nicméně ani Světlá nad Sázovou na tom nebyla o moc lépe. Jejich soupiska čítala před zápasem pouze šest hráček v poli. Domácím však v tomto zápase kromě hráček chyběly i zkušenosti, kterých měly ale soupeřky dostatek a i tak v malém počtu dokázaly Soběslav porazit, až trochu krutým poměrem 0:11.

Banes Florbal Soběslav x Sklo Bohemia Světlá 0:11

K zápasům se vyjádřila útočnice Lenka Novotná:,, Do prvního zápasu jsme nevstoupily příliš dobře, ale i po dvou obdržených gólech v první třetině jsme se dokázaly vzchopit a zápas remizovaly 3:3. Druhý zápas jsme odehrály v oslabeném počtu, stejně jako hráčky ze Světlé. V tomto zápase se ukázaly chybějící zkušenosti, které spolu s velkým množstvím neproměněných šancí vedly k prohře 0:11.

I když většina proher v této sezóně juniorek vypadá vcelku přesvědčivě, rozhodně ne všechny odpovídají výkonu, které naše juniorky na hřišti předvádějí. Je potřeba připomenout, že naše juniorky nastupují v 2. lize žen, kde zkrátka zkušenosti a herní vyspělost rozhodují, zvláště u juniorek. A někdy i tělesné proporce :) Většina hráček udělala v této sezóně velký progres a je na nich vidět píle a chuť se zlepšovat. Doufejme, že jim toto odhodlání vydrží i do dalších let a zůstanou u florbalu co nejdéle.

Juniorky již čekají poslední dvě poslední hrací kola. Nejprve 8. března sehrají utkání v Hluboké nad Vltavou, a to od 10:30 s TJ Centropen Dačice a zhruba od 14:00 s FA SEPTA.CZ Č. Budějovice. V poslední březnovou sobotu pak vyrazí do Písku, kde jim soupeřkami budou od 9:00 domácí hráčky a cca od 12:30 průběžně vedoucí tým tabulky Spartak Pelhřimov. Držte holkám palce u online přenosů nebo je dojeďte podpořit osobně!