• /
  • Černá série soběslavských mužů pokračuje

Černá série soběslavských mužů pokračuje

23.11.2022

Po nepříliš zdařilém pokusu o odvedu za pohárovou porážku na půdě Strakonic, ve které Soběslavští s dudáky opět prohráli (7:11), nestačili v 11. kole letošního ročníku Divize v domácím prostředí ani na klepítkatce z krajského města.

Béčko budějovických Štírů, neboli sobotní soupeř Soběslavi, bylo v důsledku dosavadního průběhu sezóny před utkáním podobně vyhladovělé, jako domácí Banes. Stejně jako hráči v zeleném, ani hosté z „Budějc“ totiž v dosavadním průběhu sezóny příliš mnoho bodů zatím nespolykali a ke svému severnímu sousedovi tak přijeli s jasným cílem konečně už něco sežrat.

A zrovna v tom jim domácí samozřejmě vyhovět nechtěli. Pro všechny případy tedy provedli oproti předchozímu utkání jednak výměnu na brankářské pozici a jednak se zejména v první třetině rozhodli na hosty vyrukovat s nemastnou a neslanou hrou s cílem jim ten gastro-výlet pořádně znechutit.

Na první pohled geniálně uvařená strategie však domácím trenérům nevyšla vůbec podle představ. Herní prezentaci soběslavských borců přijali hosté naopak s chutí, a i ten brankář Nejedlý, navzdor všem papírovým předpokladům, Štírům poměrně šmakoval. K tomu všemu se navíc přidal i jeden nešvar dobře známý například z fotbalového nároďáku. Trenéři totiž v předzápasové poradě kladli na své svěřence velký důraz, že je nezbytné pokrýt zejména dvojici Strouhal - Matějček, tedy posily hostů z jejich elitního prvoligového týmu. Výsledkem tohoto apelu byl stav, kdy se Strouhal gólově prosadil už v polovině druhé minuty, Matějček pak poprvé v polovině té čtvrté.

Opravdové hody ovšem přišly až v druhé půli první třetiny. Nejprve sice za Soběslavské snížil sváteční střelec Dvořák, hosté však ještě za tepla na jeho úspěch odpověděli a dvoubrankový náskok si vzali zpět. To právě Dvořáka poněkud dožralo, takže byl záhy odeslán na trestnou lavici. Ještě, než zde však stačil vychladnout, popletli si soběslavští počtáři jablka a hrušky a ocitli se na palubovce v poněkud nadměrném množství, v důsledku čehož se ke zmíněnému Dvořákovi na lavici hříšníků přidal i Hruška, který tak šel odpykat týmový trest za špatné střídání. A bylo to v troubě. Štíři bránící trojici domácích nejprve krátce podusili, poté si na ní s gustem smlsli a jako nádavek jim Matějček se Strouhalem naservírovali čtvrtý gól. Když pak v pokračujícím oslabení inkasovala opařená soběslavská čtveřice další branku, tentokráte už na 1:5, začínalo to zavánět pořádným břichabolem. Totální kulinářský debakl se sice na konci třetiny podařilo ještě zmírnit Zíkovi, nicméně závan čerstvého vzduchu vydržel jen šestnáct vteřin. Přesně tolik času od následného vhazování totiž potřeboval budějovický Caha, aby domácím odchod do šaten ještě jednou pořádně opepřil.

Nač však plakat nad rozlitým mlékem. Soběslavští stáhli do dalšího průběhu sestavu a Nejedlého vystřídal mezi třemi tyčemi ze středečního tréninku lehce okousaný a otlučený Petržilka. To, že obměna ingrediencí v sestavě domácích a zejména jejich odlišný přístup ke hře Štírům příliš nevoněl, bylo patrné hned od počátku druhé třetiny. Soběslavští začali přebírat iniciativu, aktivně napadat a stahovat náskok, v čemž jim ovšem průběžně škodil kdo jiný, než často nepokrytý Matějček. I přes jeho aktivní snahu se však brankový odstup Budějovic začínal pomalu snižovat.

Koncem druhé třetiny se nicméně Banes vlastní vinou připravil o tlak, to, když se rozdováděný Dvořák dopustil dalšího přestupku vůči pravidlům a v udělené výhodě následně zbytečně přepálil svoji aktivitu i Dušek, čímž poslal Soběslavské na celé dvě minuty opět do třech. Leč… výborně sehrané dvojité oslabení bez inkasované branky domácím stále ponechalo naději.

Místo, aby však nevyužitá přesilovka pěti proti třem srazila Štíry do kolen, spravil si Matějček chuť hned na začátku třetí dvacetiminutovky. Jeho čtvrtý, a jak se později ukázalo i vítězný gól, sice domácí nezlomil, dvougólové probuzení jejich nejlepšího střelce Malechy však přišlo až příliš pozdě, na čemž nic nezměnilo ani závěrečné grilování Štírů při hře bez brankáře.

A tak i když druhé i třetí dějství skončilo dílčím vítězstvím domácích, kombinace předkrmového nášupu v podobě šesti branek během první třetiny se stejným počtem v zásadě zbytečných vyloučení, byla pro Soběslavské nakonec fatální. Všechny body tedy schlamstli hosté a po polovině letošního ročníku Divize se tak v tabulce dotáhli právě na Banes.

Ten, pokud to s cílem udržení Divize myslí vážně, bude muset svoji černou bezbodovou sérii hodně brzy ukončit. Další příležitost dostane v neděli 27.11. v Jindřichově Hradci. Herně nepříjemný Hradec však na domácí půdě nedává svoji kůži vůbec lacino…

Banes Florbal Soběslav – FBC Štíři České Budějovice B 7:8 (za Soběslav: 11:11 Dvořák (Dušek); 17:40 Zíka (Dušek), 23:52 Hyánek (Bělohlav); 29:21 Podlaha (Petržilka), 30:09 Zíka (Dušek), 43:32 Malecha (Vácha), 55:13 Malecha (Vácha))