• /
  • Banes ovládl 14. kolo letošního ročníku Regionální ligy mužů

Banes ovládl 14. kolo letošního ročníku Regionální ligy mužů

22.01.2020

Uplynulou sobotu 18.1. vyrazili soběslavští muži do milovaných Strakonic, aby se v rámci prvních letošních bojů o body poměřili hned s trojicí soupeřů. A zatímco chodníky a silnice po ránu pokryl led, výkon Soběslavských tentokráte zahřál…

Vzhledem k tomu, že probíhající ročník Regionální ligy se skládá z porce jednadvaceti zápasů pro každý ze zúčastněných týmů, je třeba v zaběhnutém systému dvojutkání nutné udělat vždy jednu výjimku. A tuto výjimku, v podobě třech odehraných zápasů během jednoho jediného dne, si dle rozpisu měla Soběslav odbýt právě ve městě Švandy dudáka. A švanda to byla. Jenom ne pro toho dudáka. TJ Šumavan Vimperk, T.J. Sokol Lišov i béčko FbC Strakonic tak postupně a vcelku poslušně Soběslavským odevzdaly do posledního všechny body, které byly pro vzájemná měření sil v banku.

Hned v úvodním dějství se proti hráčům v zeleném postavil nepříjemný soupeř z Vimperka, avšak brzy se ukázalo, že rozespalý Šumavan si tentokráte přibalil do batohu špatnou partituru. Rychlé góly Plecera, Ludvíka a Bělohlava velmi brzy nastavily správnou tóninu a nenechaly nikoho na pochybách, že Soběslavi to v novém roce opravdu ladí. Zejména místy až virtuózní souhra dvojice Bělohlav – Dušek motala hráčům Vimperka hlavy naprosto dokonale, a ačkoliv v utkání o pár taktů pomalejší Šumavan srdnatě bojoval až do konce, nikdy se mu pořádně nepodařilo vrátit se do zápasu. K perfektnímu výkonu soběslavských opor se totiž přidal i zbytek týmu, a i když Banes soupeři nabídl hned pět přesilových her, celou dobu bylo jasné, kdo hraje v utkání první housle.

Ani Vimperk však nepatřil mezi neposkvrněné beránky a ve třetí třetině tak dostali Soběslavští na dobu dlouhé minuty a tři čtvrtě výhodu hned dvou mužů v poli. Bohužel si ji rozhodli vychutnat až do konce a nekomplikovat si situaci tím, že předčasně umožní jednomu či oběma potrestaným hráčům návrat na hřiště. A tak se „desítka“ ve Vimperské síti nakonec nekonala. I přes toto „zaváhání“ Soběslav dirigovala celý průběh zápasu a zaslouženě tak brala první tři body.

Banes Florbal Soběslav – TJ Šumavan Vimperk 8:4

3:12 Plecer (Novák), 4:04 Ludvík (Bělohlav), 6:39 Bělohlav (Dušek), 14:48 Pantoflíček (Hák), 18:33 Pantoflíček (Podlaha), 20:20 Plecer (Pantoflíček), 28:39 Novák (Plecer), 31:01 Novák (Pantoflíček)

Ani T.J. Sokol Lišov, proti kterému nastoupili soběslavští po krátké pauze, se neřadí do škatulky oblíbených soupeřů, a to i přesto, že jej hráči v zeleném v sezóně již dvakrát dokázali porazit. Předchozí utkání skončila po nervy drásajících duelech ve prospěch Soběslavi vždy jen o jeden jediný gól v poměru 9:8 a 6:5 a i ve Strakonicích se tedy očekával tuhý boj o každý centimetr hřiště. Tomu nasvědčovala i úvodní třetina, kterou Banes nakonec ovládl jen těsným rozdílem 2:1. Od druhé třetiny se však opět začalo hrát podle soběslavských not a symfonie vyvrcholila ve třetím dějství, ve kterém Soběslav nasázela soupeři hned pět branek. A tak, co se nepovedlo v zápase prvním, vynahradili si Soběslavští v tom druhém. 10:4, čtvrtý, pátý a šestý sobotní bod a zejména potvrzení obnovené herní pohody. Hattrickem se v utkání blýskli hned dva soběslavští borci, a to navrátilec z hostování u Pacovských Honzíků Honza Dušek, stejně jako navrátilec z hostování u FbC Ortopedie Soběslav Lukáš Pantoflíček. Připočteme-li čtyřbodového Martina Bělohlava, nebylo v zápase moc co řešit.

Banes Florbal Soběslav – T.J. Sokol Lišov 10:4

0:36 Pantoflíček (Novák), 13:40 Dušek (Ludvík), 16:48 Pantoflíček (Novák), 24:28 Dušek (Bělohlav), 28:30 Bělohlav (bez asistence), 38:12 Kolář (Podlaha), 39:37 Pantoflíček (Novák), 39:54 Ludvík (Bělohlav), 41:33 Kovač (Bělohlav), 44:15 Dušek (Ludvík)

Třetí utkání, proti „B“ týmu FbC Strakonice bylo zároveň přímým soubojem o nekorunovaného krále sobotního turnaje, protože stejně jako Soběslavští, i Strakonice své dva předchozí duely vyhrály. Než se však dudáci stačili v zápase vůbec rozkoukat, museli se hned dvakrát po děrovaném míčku poohlédnout až do vlastní branky, kam jej nejprve uklidil mladík Ludvík a ani ne minutu po něm i stařík Bělohlav. A tak na samém začátku třetí minuty vedl Banes již 2:0. Pak ovšem hráči od řeky Lužnice z kvapíku zvolnili a výsledkem bylo nejen snížení z volného úderu, ale po proměněném trestném střílení i vyrovnání na 2:2.

Soběslavští však tentokráte hlavu nesvěsili, a protože jak známo, dělání všechny smutky zahání, postavili ve svém obraném pásmu neproniknutelnou třeba zeď. Na pečení třeba chleba poté došlo ve druhé třetině, kdy v rozmezí pouhých dvou minut zasadili Soběslavští z rychlých protiútoků soupeři hned tři rázné údery, čímž dudákům dokonale vypustili měchy. Největší zásluhu na následující marnosti Strakonických pak měla především (vzhledem k minulým utkáním překvapivě) perfektně pracující soběslavská obrana, která soupeři množstvím překažených střel i přihrávek notně znechutila sobotní odpoledne. A když už výjimečně nechala domácí vystřelit, bylo to vždy z uctivé vzdálenosti. Strakoničtí si tak po úspěšném trestném střílení ze závěru šesté minuty dalších téměř čtyřicet minut už ani jednou nezadudali. A ačkoliv za poctivou práci vzadu zaslouží složit hymnus celá obrana, chladnokrevnosti a bezchybnosti třeba takového mladého juniora Líkaře bude zcela jistě věnována celá samostatná kapitola.

Ve finále tak Banes ani nemuselo mrzet množství neproměněných šancí, které částečně zahodili sami, částečně jim je sebral výtečně chytající brankář Jeřábek.

Banes Florbal Soběslav – FbC Strakonice B 5:2

1:22 Ludvík (Líkař), 2:03 Bělohlav (Ludvík), 18:45 Plecer (Podlaha), 19:55 Dušek (Vondruška), 20:34 Kovač (Hák)

Sobotní den strávený ve Strakonicích tak měl pro Soběslavské sladkou tečku. Výhra nad domácím výběrem byla už čtvrtá v řadě a zejména díky devíti bodům z tohoto turnaje se Banes propracoval z předposledního místa tabulky až na průběžné druhé. Ovace zaslouží za týmovou práci, kolektivitu a poctivý výkon bez výjimky všichni nastoupivší hráči. Pokud by však už někdo musel dostat individuální ocenění, jistě by jím byl například sedmibodový Lukáš Pantoflíček, šestibodový Ludvík s Novákem a na trestné lavici šestiminutový, nicméně ve hře excelentní Dušek, stejně jako zkušený Bělohlav.

O tom, zda ten devátý sobotní bod nebyl pro Soběslavské Osudový, se přesvědčíme již 8. února na horké milevské půdě. V lítém boji změří Banes síly v přímém duelu o druhé místo nejprve s TJ Sokol Chýnov a poté i s aktuálním lídrem tabulky – domácím „Á“ týmem FBC Došwich Milevsko. Věřme, že muži z Banes Florbal Soběslav potvrdí svoji formu. My u toho budeme. A co Vy? Přijedete podpořit soběslavské muže?