Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • 1. kolo soutěže juniorů očima premianta Honzy Hyánka, střelce Adama Zíky a kapitána Jardy Peterky

1. kolo soutěže juniorů očima premianta Honzy Hyánka, střelce Adama Zíky a kapitána Jardy Peterky

18.10.2021

1) Jak hodnotíte úvodní zápasy sezony juniorů. Jak jste se cítili a jak se vám dařilo?

Honza: Myslím, že zápasy se nám povedly. Vstoupili jsme do zápasů připraveni dát pro výhru vše. Mezi klukama jsem se cítil velmi dobře. To, jestli se mi dařilo nevím, ale vím, že je ještě toho spoustu co zlepšovat.

Adam: Tak určitě se vstup do sezony vydařil podle našich představ, získali jsme 6 bodů, což je úspěch a první schůdek z našeho plánu vyhrát probíhající sezonu stylem start-cíl. Před zápasem jsem se cítil skvěle, po dlouhé pauze od juniorských soutěží to byla o to větší motivace. Byl jsem rád, že se mně i týmu dařilo, proměňovali jsem šance, hráli disciplinovaně. Během nepříznivého stavu v druhém zápase jsme přestali být laxní, povedlo se nám nakopnout motory a překlopit výsledek na naši stranu. Pozitivně beru i to, že se všem podařilo doléčit zranění před začátkem sezony. Když se zraníš, nemůžeš hrát a pomoct svému týmu, což je špatný… V neposlední řadě bych nerad zapomněl pochválit výkon brankáře.

Jarda: Tak samozřejmě, odvezli jsme si 6 bodů z jindřichohradecké palubovky, což se vždycky počítá. Mančaft ukázal našim soupeřům pověstný “Banes Válec”. Osobně jsem cítil pozitivní energii z celého týmu, především pak z Máry Douchy, Vojty Tučka a Adama Zíky, kteří začali předzápasovou rozcvičku již ve čtyři hodiny ráno na parketu soběslavské Paluby.

2) Řekněte nám něco o hierarchii v týmu a Vaší roli v něm.

Jarda: Role přirozeně vyplynuly hned po prvním utkání. Já jako kapitán povzbuzuji borce na střídačce, Šíma, Váchyč a ostatní střelci vymetají víka, zatímco obránci pečlivě brání našeho gólmana Vláďu Petržilku.

Honza: Tak moje role a úloha je dobře ubránit útok, uklidnit hru a v klidu založit protiútok.

Adam: Předem jsme si role v týmu nerozdělovali, počkali jsme, až si nový tým sedne a postupně to vyplyne, a tak se i stalo. Po anonymní volbě kapitána se role rozhodily dalším způsobem. Během posledního víkendu vznikly i nové role jako pokladník atd., což je za mě super. Co se mé úlohy týče, tak společně s týmovým akrobatem a bývalým kapitánem Markem Douchou a cedníkem Vláďou Petržilkou zaučujeme nově příchozí na všech frontách. Nově příchozí kluky známe, jelikož s některýma klukama jsme buď hráli nebo jsme hráli proti sobě anebo jsme hráli spolu proti někomu. Hlavně se snažím být týmu co nejplatnější a pomoct týmu k co nejlepším výsledkům.

3) Jak probíhá Vaše osobní předzápasová a pozápasová příprava.

Adam: Tak určitě má každý z nás nějaké svoje předzápasové i pozápasové rituály, které se snaží dodržovat. Svojí roli má určitě i životospráva. Po tréninku jsme proto já a starší kluci z juniorky došli společně s trenérem a s matadory „A“ týmu zkontrolovat místní noční kluby, jestli se nám tam nepotlouká nějaký nezodpovědný dorostenec. Někteří z nás pro jistotu počkali až do zavíračky. Pro naše příjemné překvapení jsme nenašli ani jednoho neposlušného dorostence. Dalším příjemným překvapením byl i včasný příchod všech hráčů a realizačního týmu na předzápasový sraz. Po zápase následoval tradiční regenerační plán našeho bosse Tondy Štěpánka (momentálně fitness coache klubu a experta na sportovní výživu, pozn. redakce). Večer jsme se s týmem sešli na kofole a úspěšně probrali nový pokutový systém.

Jarda: Rozcvička začíná už v kabině, kde se vždy týmový vtipálek Vojta Tuček pokusí o vtip. Poté následuje motivační proslov Marťase Krátošky a už se jde na hřiště! Po zápasu nám vždy řekne náš trenér Libor Podlaha něco pěkného do ouška a razíme domů.

Honza: Moje předzápasová příprava je, že si den před zápasem důkladně protáhnu a dobře odpočinu, abych byl na zápas připravený. Po zápase si dopřeji teplé jídlo a pak si doplňuji síly odpočinkovými aktivitami.

 

4) Popiš nám v pár větách svoje dosavadní hráčské působení v Soběslavi.

Honza: Do Soběslavi jsem se dostal přes letní kemp, kde jsem se rozhodl, že bych si tam rád zahrál. Kluci v dorostu mě přijali mezi sebe parádně. Jelikož přišel covid, tak jsem si ten první rok moc nezahrál, ale věřím, že to tento rok doženu.

Adam: Moje aktivní kariéra začala s vytvořením mládežnických kategorií našeho klubu. Spousta kluků začínala stejně jako já, okolo 10. roku života. Od té doby postupně postupuji skrz kategorie a nyní už nastupuji i za kategorii mužů.

Jarda: Tak určitě se můžu považovat za jednoho ze zkušenějších hráčů našeho mančaftu. Jako by to bylo včera když jsem se jako nadějný dvanáctiletý talent přidal pod křídla soběslavského florbalu a od té doby jsem hrdý člen našeho klubu.

 

5) Adame, v letošní sezoně nastupuješ i za A tým mužů, který má postupové ambice. V prvním kole se ti bodové dařilo. Porovnej pro čtenáře juniorský a dospělý florbal.

Adam: Cíle do sezony jsou jasné, to je postup do divize a zkvalitnění kádru. Postup, který by měl být letošní povinností, bychom rádi v nadcházející sezoně okořenili postupem do národní ligy. Konkurence v týmu je vysoká, což je jedině dobře. Přišla spousta nových kluků, včetně bývalých reprezentantů. Jsem rád, že dostávám v „A“ týmu příležitosti. Hlavním rozdílem je rozhodně tvrdost. Mužský florbal je celkově přesnější, rychlejší a je více o taktice. Je to skok o dvě úrovně výš.

 

6) Jardo, byl jsi téměř jednohlasně zvolen kapitánem juniorského týmu, zároveň se aktivně věnuješ i pískání florbalu. Jak tyto dvě odlišné role zvládáš.

Jarda: Je super vidět florbal z obou stran. Na jedné straně vidím toho pitomce, co neumí ani pořádně fouknout do píšťalky, ale na druhé straně cítím, jak je nepříjemné slyšet bandu blbečků, jak mi pořád nadávají.

7) Honzo, jako dorostenec jsi nastoupil poprvé v juniorské lize. Jaký je rozdíl mezi dorosteneckou a juniorskou ligou?

Tak v juniorské soutěži je rychlejší tempo a je to fyzicky více náročné. Více se hraje na taktiku a na založení klidné obrany a přechodu do útočného pásma.

 

8) Co byste vzkázali svým spoluhráčům?

Jarda: Borci, pokud vydržíme s dosavadním nasazením, tak budeme v dubnu pít z krásného ušatého poháru. Tak do toho!

Adam: Makejme dál, úspěch se bude postupně přibližovat. Je to sport. V Oktagonu je jenom jeden král. OSSSSS!

Honza: Svým spoluhráčům bych vzkázal, aby nepřestali dělat to, co je baví.

 

 

9) Co očekáváte a jaké máte cíle od letošní sezóny?

Honza: Tuto sezónu bychom mohli s týmem postoupit do vyšší ligy. Osobně bych se chtěl posunout dál, abych mohl dosáhnout lepší sportovní výsledky.

Adam: Očekávám spoustu kvalitních zápasů, spoustu týmových momentů, zážitků a vzpomínek. Cílem je titul jak v juniorské, tak i v obou mužských kategoriích. Samozřejmě bych se i v „kanadě“ rád umístil na vysokých pozicích.

Jarda: Jak jsem již napsal, pokud nevyhrajeme titul tak na sebe vezmu zodpovědnost a rezignuji na pozici kapitána, tudíž jiná možnost, než titul neexistuje! Osss!

 

 

Zápasy

1. liga žen 17. kolo 22.1. 2022 - 17:00

Banes Florbal Soběslav

FBC Kutná Hora

1. liga žen 18. kolo 23.1. 2022 - 14:00

Banes Florbal Soběslav

TJ Sokol Královské Vinohrady

Regionální liga mužů 22.1. 2022 - 9:00

Banes Florbal Soběslav

Fbc Písek B

Regionální liga mužů 22.1. 2022 - 14:00

TJ Šumavan Vimperk

Banes Florbal Soběslav

Jihočeský přebor mužů 5.2. 2022 - 9:00

Banes Florbal Soběslav B

SK Meťák České Budějovice B

Jihočeský přebor mužů 5.2. 2022 - 14:00

Pacovští Honzíci B

Banes Florbal Soběslav B

2. liga juniorů 16.1. 2022 - 10:30

Banes Florbal Soběslav

7:5

FA Č. Budějovice - RAFANI

2. liga juniorů 16.1. 2022 - 15:00

FBC Došwich Milevsko B

7:5

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorek 15.1. 2022 - 12:30

Rudý Dračice Mladých Nadějí Týn

6:5

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorek 15.1. 2022 - 17:00

SK Meťák Č. Budějovice

6:2

Banes Florbal Soběslav

2. liga dorostenců 22.1. 2022 - 10:30

FBC Rytíři Č. Krumlov-Velešín

Banes Florbal Soběslav

2. liga dorostenců 22.1. 2022 - 13:30

FK Slovan J. Hradec

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žákyň 15.1. 2022 - 11:00

Rudý Dračice Mladých Nadějí Týn

2:3

Banes Florbal Soběslav

Liga starších žákyň 15.1. 2022 - 13:00

Banes Florbal Soběslav

1:2pn

SK Meťák České Budějovice

Jihočeská liga mladších žáků 30.1. 2022 - 11:00

Banes Florbal Soběslav

SK Meťák České Budějovice

Jihočeská liga mladších žáků 30.1. 2022 - 13:00

FbC Písek bílí

Banes Florbal Soběslav

Jihočeská liga elévů 15.1. - 9:00

Banes Florbal Soběslav

FBC Spartak Kaplice

Jihočeská liga elévů 15.1. - 9:40

Banes Florbal Soběslav

SKP České Budějovice - FA CB

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

Anketa

Partneři