• /
  • I. liga žen - předpis soutěže

I. liga žen - předpis soutěže

15.09.2015

Ženské družstvo Banes Florbal Soběslav startuje v sezoně 2017/2018 v soutěži I. liga žen - skupina západ. Hrací čas I. ligy žen je 3 x 20 minut čistého času s 10 minutovými přestávkami. Soutěže se mohou účastnit ženy (ročníky narození 1998 a starší) a juniorky (ročníky narození 1999 a 2000.

Předpis soutěže pro základní část:

9 družstev, která jsou rozdělena do tří dvojic (Chomutov – Litvínov; Česká Lípa – Mladá Boleslav; Tábor – Soběslav) a jedné trojice (Plzeň – Texas – Wizards). Všech 9 družstev hraje každý s každým dvoukolově. Dále družstva hrají utkání tak, aby v ZČ odehrála 22 utkání. Dvojice Chomutov - Litvínov a Česká Lípa – Mladá Boleslav hrají opět každý s každým dvoukolově. Dvojice Tábor – Soběslav a trojice Plzeň – Texas – Wizards hrají každý s každým jednokolově. V rámci trojice Plzeň – Texas – Wizards pak týmy sehrají i odvety. Dvojice Tábor – Soběslav se střetně vzájemně ještě 2x. Každé družstvo pořádá domácí utkání celé soutěže na svém domácím hřišti a na vlastních mantinelech, na své náklady, včetně výplaty a cestovních náhrad rozhodčích. Hrají se víkendová dvojutkání, ovšem vzhledem k lichému počtu účastníků odehrají vždy dvě družstva v rámci víkendu pouze jedno utkání.

Utkání v základní části se hrají do rozhodnutí o vítězi utkání. Pokud se nerozhodne v normální hrací době, následuje po 2 minutové přestávce (bez změny stran) 5 minutové prodloužení, končící případným vstřelením branky. Pokud o vítězi nerozhodne ani prodloužení, následují trestná střílení dle pravidel florbalu s výjimkou v počtu trestných střílení – každý ze soupeřů provede tři. Za vítězství v normální hrací době se družstvu do tabulky přidělují 3 body; za vítězství v prodloužení či na trestná střílení se družstvu do tabulky přidělují 2 body; za prohru v prodloužení či na trestná střílení se družstvu do tabulky přiděluje 1 bod.

Play-off hraje 8 družstev po ZČ z každé skupiny; série na dvě vítězná utkání, 1. utkání na hrišti lépe umístěného družstva po ZČ, 2. utkání na hrišti hůře umístěného družstva po ZČ a rozhodující třetí utkání na hřišti lépe umísteného družstva po ZČ; určení dvojic pro osmifinále - družstva umístěná na 1.-4. místě po ZČ si postupně volí soupeře pro osmifinále z družstev umístěných na 5.-8. místě po ZČ, určení družstev pro čtvrfinále - postupující v rámci skupiny jsou seřazeni dle pořadí ZČ a dvojice jsou určeny takto: 1A - 4B, 2A - 3B, 1B - 4A, 2B - 3A, určení dvojic pro semifinále - jednu dvojici tvoří vítězové sérií, do nichž byla nasazena družstva 1A a 2B; druhou vítězové sérií, do nich byla nasazena družstva 1B a 2A, vítěz finále postupuje do Extraligy žen, poražený finalista hraje baráž oExtraligy žen