• Úvod
  • /
  • Ženy vezou 3 body ze severu a v play-off mají FBC Texas Longhorns

Ženy vezou 3 body ze severu a v play-off mají FBC Texas Longhorns

A je to tady, základní část letošní sezóny je u konce a máme tu 1. kolo play-off, kterému minulý víkend předcházely poslední 2 zápasy venku s Chomutovem a s Českou Lípou.

V sobotu se v Chomutově hrál až večerní zápas v 20:30, ale našim ženám to vůbec nevadilo. Cesta utekla dobře a s jasným cílem vyhrát ženy nastoupily v pěkně prostorné místní městské hale. Byly k vidění parádní akce na obou stranách, vyrovnaná hra s mnoha góly.

Zápas nejlépe sedl nejlepší střelkyni celé západní skupiny 1. ligy Andree Dostálové, která vstřelila soupeřkám krásné 4 góly a na další 3 nahrála spoluhráčka z lajny Adéla Kubátová. Ta měla také vynikající mušku, připsala do utkání 3 góly a ještě 3 asistence. Ještě 10 minut před koncem zápasu za stavu 7:7 však nebylo jasno, komu se bude v noci lépe spát. Kdo jiný mohl utéct chomutovské obraně? Ano, hádáte správně, byla to Markéta Kabešová, která vstřelila tento důležitý gól po asistenci Moniky Hrnečkové na 7:8. Pak přidala výše zmíněná A. Kubátová branku, domácí ale snížili na jednobrankový rozdíl, Adéla ale ještě pokračovala a téměř 3 minuty před koncem navýšila na konečný výsledek 8:10.

Florbal Chomutov – Banes Florbal Soběslav     8:10               (Dostálová 4+3; Kubátová 3+3; Juhaňáková 1+1; Vacková 1+0; Kabešová 1+0; Hrnečková 0+1)

Nedělní den začal výletem po krásách města Mostu, dycky Most! žejo. Pak Bobík přesunul tým do České Lípy, kde ženy chtěly pokračovat a zopakovat sobotní výkon. Jenže jak to tak někdy bohužel bývá, nedařilo se vůbec nic. Naše, možná až moc klidná a trpělivá hra v 1. třetině, nenesla ovoce, padly tam 4 góly a měly jsme co dotahovat. Všechny snahy o kombinace však buď šly do českolipské, stažené obrany nebo prostě vedle. Soupeřky nás napadaly a draly se za každým míčkem, hrál se jednoduchý styl hurá-míček florbal, na který jsme nedokázaly pořádně odpovědět. Rozhodčí pískali mnohem více než v sobotním zápase a vše přísně trestali vyloučením. Hra to opravdu moc pohledná nebyla.

FBC Česká Lípa – Banes Florbal Soběslav     8:4   (Kubátová 1+1; Dostálová 1+0; Vacková 1+0; Kabešová 1+0; Hrnečková 0+1)

Jelikož jsme skončily v tabulce 5., pořadí uprostřed tabulky bylo velmi vyrovnané, čekaly jsme netrpělivě na zprávu, jaký tým si nás vybere do play-off. Nakonec na nás zbyl FBC Texas Longhorns, se kterým se utkáme v sobotu 9.33.2019 na soupeřově půdě v SH Chýně. V neděli porazíme Texas na domácí půdě od 14:00, takže se určitě přijďte podívat, potřebujeme Vaši podporu, ta nás vždycky ještě více namotivuje vyhrát!