Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Shrnutí letošní sezóny mladších žáků a juniorů

Shrnutí letošní sezóny mladších žáků a juniorů

13.05.2019

Jihočeská liga mladších žáků

Letošní sezóna byla pro mladší žáky (dále jen „mlže“) v soutěži premiérová. I přes to, že se děti věnují florbalu déle a mají základy z nižších kategorií, zápasové nasazení je poněkud jiné než klasická tréninková jednotka. Začátek byl těžký nejen pro malé hráče, kteří nastupovali do prvních turnajů s nulovými zkušenostmi, nýbrž i pro trenéry, kteří se věnují každý trénink 30 - 35 dětem, což uznejte sami, je úctyhodné mít pod palcem. Se zápalem pro florbal přišel i jeden z rodičů Tonda Štěpánek, který se aktivně zapojil do fungování organizace, složil si trenérskou licenci, a zastává roli trenéra. Postupem času si všichni přišli na své. Trenéři získávali a získávají stále nové zkušenosti, jak benjamíny naučit základům florbalové techniky a jak je zabavit, aby chodily s nadšením nejen na tréninky, ale i do zápasů. Koneckonců se nakonec vše projevilo i ve hře. Tréninkové jednotky dvakrát týdně, přátelské zápasy a turnaje sehrané i mimo soutěž přispěly k rychlému rozvoji mlžů a ti se tak stali v průběhu sezóny rovnocenným soupeřem ostatním, už zaběhlým, týmům a okusili i pocity vítězství.

Od příští sezóny 2019/2020 bude vytvořena další nová soutěžní kategorie starších žáků, za kterou nastoupí převážně ročníkově končící hráči z kategorie mladších žáků. Za starší žáky tak mohou hrát kluci s ročníkem narození 2005-2006, a i nadále budou pokračovat v soutěži mladší žáci s ročníkem narození 2007-2009. Také se změní princip soutěže na košový systém. Prioritou v soutěžích hraných košovým systémem je účast pořadatelského družstva na domácím turnaji, dále se postupně hledá družstvu herní (dovednostní) úrovní podobný nebo blízký soupeř a dalším efektem je větší proměnlivost soupeřů a průběh ročníku je tak pestřejší.

A jaké jsou plány v nadcházejících měsících? Mladší žáci budou jezdit i nadále na turnaje a florbalové kempy a starším žákům začne v červenci letní příprava. Následující sezónu bude důležité při náboru nastavit strop pro přijímání nových hráčů, aby se skloubila dohromady kapacita haly, kvalitní tréninková jednotka a chuť mladých hrát florbal.

Velké díky patří nejen rodičům, kteří svou drobotinu podporují, a trenérům, nýbrž také sponzorům. Pro starší žáky poskytla sponzorský dar, za který se pořídí dresy, Farma Salačovi. 

 

2. liga juniorů

Naším hlavním sezonním cílem byl rozvoj týmu i individualit s výhledem do juniorské, potažmo mužské soutěže. Vše mělo vycházet z velmi dobré docházky a příkladné aktivity, a to včetně letní přípravy. Už před začátkem sezóny jsme chtěli odehrát co nejvíce utkání, abychom se dostali do zápasového tempa, a nepodcenili tak první kola ligy juniorů, která pro nás byla, po kategorii dorostu, malou neznámou. Bohužel rozdíl těchto dvou kategorií byl pro nás markantní. Pro náš velmi mladý tým to byly zkušenostní zápasy se silovým mužským pojetím florbalu, kdy aktivní kombinační hra byla převálcována prostou silou a důrazem v osobních soubojích. Do sezóny jsme tak bohužel vstoupili sérií proher. Některé vyrovnané zápasy jsme prohráli v posledních minutách, ve kterých jsme po sobě v trenérském týmu vrhali jen nevěřícně pohledy. Podzim byl pro nás utrápený a první bodový zisk nastal až v půlce listopadu, kdy jsme dokázali ve dvou zápasech proti silnějším soupeřům remizovat. Po Novém roce bylo vidět zlepšení – Vánoce evidentně prospěly všem, hlavně po psychické stránce. Kluci byli „schopni“ ukázat vysoké nasazení v zápasech, precizní plnění taktických pokynů i herní řešení situací a vyvarovat se dosavadní chybě a to „přepnutí“ v posledních minutách zápasu do úsporného módu. Druhou polovinu sezóny tak dokázali kluci přehrávat týmy z předních příček tabulky a zlepšit si tak nejen osobní statistiky, ale odlepit se i jako tým ode dna tabulky. Nemůžeme opomenout na vynikající zákroky našich gólmanů Honzy Nejedlého a Vládi Petržilky, kteří mezi třemi červenými tyčkami doslova kouzlili, a byli velkou oporou v důležitých zápasech. Junioři nakonec dosáhli dobrého výsledku a herně se zase posunuli o obrovský kus dál. Někteří z nich sbírají zkušenosti už i v kategorii mužů, kde zrají po boku krajských přeborníků především technicky.

Do další sezóny si přejeme stabilizovat výkony a pokračovat na stejné vlně, na jaké jsme letošní sezónu ukončili. Příští rok bude na juniory připadat ročník 2001-2002, s tím, že máme spoustu ročníků ještě dorosteneckých (2003-2004). Hlavní cíl do sezóny bude opět totožný, a sice maximální rozvoj hráčů, být kromě „florbalovosti“, také být silnější v osobních soubojích a především mít ze hry dobrý pocit, i když se prohrává.

Závěrem bych chtěla velmi poděkovat všem hráčům, rodičům, fanouškům, sponzorům a celému realizačnímu týmu. Stejně jako loni hodnotím pozitivně obrovský klubový potenciál. Pokud spolu parta kluků vydrží i do budoucna, může soběslavský mužský florbal pokračovat ve stopách letošního úspěchu, kdy se muži bezkonkurenčně stali Krajskými přeborníky, a další léta stoupat. Doufejme, že do letní přípravy na příští ročník nastoupíme všichni s velkou pokorou a chutí po dalším zlepšení.

 

 

Zápasy

1. utkání čtvrtfinále 15.3.2019 20:00

Florbalová akademie MB

8:3

Banes Florbal Soběslav

2. utkání čtvrtfinále 10.3.2019 14:00

Banes Florbal Soběslav

6:8

Florbalová akademie MB

Jihočeský přebor mužů 13.4.2019 12:00

Banes Florbal Soběslav

9:8

FBC Dynamo Strakonice

Jihočeský přebor mužů 13.4.2019 12:30

FBC Frymburk

7:13

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorů 9. kolo 23.2.2019 9:00

FBC Rytíři Český Krumlov

6:4

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorů 9. kolo 23.2.2019 12:00

Banes Florbal Soběslav

3:4

1. FbK Tábor

1. liga dorostenek 3.3.2019 20. kolo 9:00

Hippos Žďár nad Sázavou

7:2

Banes Florbal Soběslav

1. liga dorostenek 3.3.2019 20. kolo 11:30

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

3:3

Banes Florbal Soběslav

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Tabulka

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Anketa

Partneři