Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • První soutěžní zápasy žen v domácí hale

První soutěžní zápasy žen v domácí hale

25.09.2019

Soběslavské florbalistky odstartovaly o víkendu již svou 6. sezónu v 1. lize žen, kdy na domácí půdě v sobotupřivítaly soupeřky z posledního osmifinále play-off Texas Longhorns a v neděli již známý tým, který si v minulé sezóně okusil extraligové prostředí, FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň.

Ženy k oběma víkendovým zápasům nastoupily v lehce osekané sestavě, a proto trenéři museli povolat některé opory z řad juniorek. Navíc vlivem dalšího zranění jedné z hráček se do hry musela zapojit i naše florbalová ,,univerzálka“ Jana Pavlíková. Za zmínku také stojí počínání naší rychlonožky Markéty Kabešové, která i navzdory chřipce, nastoupila v obou utkáních a podávala skvělé výkony. Začátek sobotního zápasu se nesl v lehce nervózním duchu, kdy byla vidět řada nepřesností, především v rozehrávce. Oba týmy začaly z poctivé obrany a snažily se tak najít recept, jak ohrozit branku soupeřek. Otevřít skóre se povedlo domácímu týmu zásluhou našeho dua sester Kabešových, kdy Peťa po nahrávce od Markét umístila svou ránu přesně k tyči. Následně naše hráčky nabídly možnost k vyrovnání vlivem vyloučení, nicméně soupeřky tuto početní výhodu nevyužily. Do konce třetiny byla k vidění řada šancí na obou stranách, ale skóre zůstalo stejné – 1:0 pro domácí. 2. třetina byla spíše v režii Texasanek. Do 24. minuty se jim podařilo otočit skóre zápasu a i nadále se jim dařilo ohrožovat domácí svatyni, kterou hájila Pája Kozáková, jejíž zásluhou inkasované góly nepřibývaly. Navíc přišlo další vyloučení z řad domácích, avšak i tuhle přesilovku soupeřky promarnily. Ze začátku 3. třetiny měly soupeřky několik šancí navýšit své vedení, jenže soběslavské hráčky ukázaly svou bojovností a odhodláním, že se 3 body Texasanky jen tak domu neodjedou. Vše nastartovala M. Kabešová, která se během oslabení vymanila ze spárů soupeřek a výběhem z rohu umístila míček za záda Höflerové. Obrat pak dokonala v 58. minutě Eliška Juhaňáková, kdy si po nahrávce Markéty Svobodové prohodila obránkyni a přesnou střelou překonala i gólmanku. Pak přišla komplikace v podobě dalšího vyloučení domácích, ale vzápětí k tomu došlo i na druhé straně. Konec zápasu si pak již naše ženy pohlídaly a mohly tak slavit první vítězství v sezóně.

 

Banes Florbal Soběslav - Texas Longhorns     3:2

10. P. Kabešová (M. Kabešová), 49. M. Kabešová (Šraierová), 58. Juhaňáková (Svobodová)

Nedělní zápas v podání našich žen nebyl zdaleka taky vydařený jako sobotní. Bylo zde plno taktických chyb z hlediska přebíraní hráček, nedůrazu v obraně a proměňování šancí. Našim hráčkám se povedlo otevřít skóre zápasu hned ve 2. minutě zásluhou M. Kabešové, nicméně na to plzeňské hráčky dokázaly odpovědět 2 góly v rozmezí 2 minut. Další gól přidaly při hře 4:4 ve 14. minutě. Naše hráčky se snažily změnit stav zápasu několika samostatnými úniky, bohužel žádný z pokusů neproměnily. Místo toho inkasovaly další gól při vlastní přesilové hře a do šaten se odcházelo za stavu 1:4 pro Plzeň. Místo očekávaného zlepšení hry domácích ve 2. třetině bohužel přišly další 3 góly od soupeřek v první desetiminutovce díky přesným ranám a důrazu při zakončení. Ve 33. minutě se M. Kabešové svou individuální akcí podařilo vstřelit druhý gól v zápase. Poté přišlo dvojité vyloučení domácích a oslabení 5:3, ale i přesto se Monika Hrnečková ,,probila“ před branku hostí a snížila skóre na 3:7. Bohužel s koncem početní výhody obdržely naše hráčky další gól. Plzeňské hráčky se pak trefily ještě 3x, z našich řad se prosadila jen Andrea Dostálová. Na konci této devítogólové třetiny svítilo skóre na tabuli 4:10. Na začátku třetí třetiny svitla naděje na zdramatizovaní zápasu. Do 46. minuty se domácím podařilo vstřelit pohlednými akcemi 3 góly, díky dvěma trefám A. Dostálové a jedné od Báry Michalové, kdy oběma střelkyním asistovala M. Kabešová. Další góly mohly naše hráčky přidat při 2 přesilových hrách, ale ani jednu bohužel nevyužily. Místo toho inkasovaly ještě další 2 góly a již bylo rozhodnuto, že si Plzeň domu odveze 3 body.

Banes Florbal Soběslav - FBŠ Slavia Fat Pipe Plzeň     7:12

2. M. Kabešová (Hrnečková), 33. M. Kabešová, 35. Hrnečková, 38. Dostálová, 41. Dostálová (M. Kabešová), 43. Michalová (M. Kabešová), 46. Dostálová (M. Kabešová)

 

Zápasy

1. liga žen 5. kolo 12.10.2019

Rudý Dračice MLADÝCH NADĚJÍ Týn

8:6

Banes Florbal Soběslav

Regionální liga mužů 3. kolo 13.10.2019 - 9:00

TJ Sokol Chýnov

6:8

Banes Florbal Soběslav

Regionální liga mužů 3. kolo 13.10.2019 - 13:00

Banes Florbal Soběslav

6:6

FBC Došwich Milevsko A

2. liga juniorů 2. kolo 29.9.2019 - 10:30

SK Meťák Č. Budějovice

6:7

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorů 2. kolo 29.9.2019 - 13:30

FBC Strakonice

7:3

Banes Florbal Soběslav

2. liga žen 1. kolo - 22.9.2019 12:00

Banes Florbal Soběslav

1:9

TJ Centropen Dačice

2. liga žen 1. kolo - 22.9.2019 15:00

TYGŘICE MLADÝCH NADĚJÍ

3:3

Banes Florbal Soběslav

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Tabulka

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Anketa

Partneři