• /
  • Muži si zajistili postup na příští sezónu již 4 kola před koncem

Muži si zajistili postup na příští sezónu již 4 kola před koncem

28.03.2019

V sobotu 23. března se vydali soběslavští muži k zápasům do neoblíbené haly v ZŠ Hluboká nad Vltavou. Vyráželi s vědomím, že dvě výhry jim mohou definitivně zaručit postup z Jihočeského přeboru mužů zpět mezi ligovou elitu. Nevypadalo to jako příliš složitý cíl, vzhledem k tomu, že je čekala dvě utkání s týmy ze spodní části tabulky. V prvním zápase je čekalo družstvo FBK Black Tower České Budějovice. K začátku utkání přistoupil Banes poněkud vlažně, což vyvrcholilo vedoucím gólem českobudějovického klubu. Následně se však soběslavské mužstvo probralo a třemi góly stav otočilo. Bohužel soupeř opět udeřil a po první třetině vedla Soběslav pouze nejtěsnějším rozdílem, a to 3:2. Gólostroj značky Banes se od 2. části podařilo konečně nastartovat a utkání bez větších problémů dotáhl k vítězství v poměru 11-3. Utkání se vydařilo zejména kapitánovi Martinu Bělohlavovi (0+5) a Janu Duškovi (3+1).

FBK Black Tower Č. Budějovice - Banes Florbal Soběslav     3:11

Branky a asistence Banes Florbal Soběslav: 05:06 Pantoflíček (Kasika), 10:47 Dušek (Podlaha), 11:26 Dvořák (Bělohlav), 19:41 Dušek (Kasika), 23:58 Podlaha (Bělohlav), 29:47 Dušek (Bělohlav), 31:54 Pantoflíček (Pivec), 32:28 Novák (Bělohlav), 34:54 Pantoflíček (Dušek), 38:15 Novák (Bělohlav), 43:11 Podlaha (Novák).

Během pauzy mohli muži ze Soběslavi sledovat prohru dalšího aspiranta na postup FA České Budějovice B. K postupu v tu chvíli stačilo „pouhé“ vítězství nad FA České Budějovice U23. Banes šel sice 3 rychlými góly do vedení a vše vypadalo nadějně, jako při poslední konfrontaci těchto soupeřů (20:0 pro Banes). Avšak pak přišlo polevení a soupeř do přestávky snížil na 3:1. Ve druhé části Soběslav náskok zvýšila, avšak FA kontrovala dalšími 2 zásahy. Do 3. části se šlo za stavu 4:3. Utkání bylo velmi dramatické a několikrát zachránil těsné vedení Vondruška v brance. Uklidňující branku zajistil až v 11. minutě Bělohlav. Stav 5:3 se podařilo udržet až do konce. Banes tedy splnil cíl a zajistil si s předstihem postup.

Banes Florbal Soběslav - FA Č. Budějovice U23     5:3

Branky a asistence Banes Florbal Soběslav: 02:49 Dušek, 03:48 Novák, 04:10 Dušek (Bělohlav), 18:45 Pantoflíček (Dušek), 40:19 Bělohlav