• /
  • Muži řádili v Hrdějovicích s FA Č. Budějovice

Muži řádili v Hrdějovicích s FA Č. Budějovice

16.01.2019

Zatímco do Soběslavi dorazila v sobotu 12.1.2019 obleva, muži z Banes Florbal Soběslav se v rozbředlém sněhu vydali do Sportovní haly v Hrdějovicích, kde je v rámci dalšího kola Jihočeského přeboru mužů čekaly bitvy o důležité body s oběma mužstvy FA Č. Budějovice. Kritéria, jimiž se měřil úspěch tohoto prvního výjezdu roku 2019, byla jasná - napravit dojem z herního marasmu z předvánočních zápasů na domácí půdě a přivézt domů 6 bodů.

Zápas s prvním vyzyvatelem Soběslavských, FA Č. Budějovice B, sliboval už od začátku lítý boj o každý metr malého hrdějovického hřiště. Soběslavští si bohužel, i přes důkladnou taktickou přípravu věnovanou tomuto tématu, neodpustili některé prohřešky proti pravidlům. Na začátku 4. minuty to byli právě oni, kteří v oslabení jako první v zápase inkasovali. Rychlý gól v jejich síti pak víceméně určil směřování celé první poloviny utkání, ve které tahali za kratší konec provazu právě naši borci. Na úspěchy hráčů budějovického týmu, pramenící převážně z individuálních akcí, sice odpovídali nádhernými kombinacemi, ovšem když už se jim podařilo vyrovnat, FA si své vedení vždy brala záhy zpět. Utkání navíc příliš neplynulo, bylo rozkouskováno množstvím drobných i větších faulů od hráčů obou mužstev, a z celkově vypjaté atmosféry na hřišti i na lavičkách bylo cítit, že tři body, které jsou ve hře, mají pro obě družstva cenu zlata. Zlom pro Soběslavské nastal až po vyrovnání na 4:4, kdy se 7 vteřin před koncem 2. třetiny, za asistence Jakuba Junga, ujal realizace obratu Michal Kovač. V zápase prvně nabyté vedení pak již Soběslavští až do závěrečného hvizdu nepustili.

Na sklonku 3. třetiny, za stavu 8:6, dostal navíc Banes možnost si téměř jednu a půl minuty zahrát ve dvojnásobné početní výhodě. Jestli však přítomní optimisté předpokládali, že v této převaze zatluče soběslavská elitní přesilovková pětka poslední hřebíček do víka rakve budějovického soupeře, zmýlili se v úsudku. Naopak, Soběslavští v přesilovce 5:3 nejenže neskórovali, ale návdavkem 2x připravili překvapení pro vlastního brankáře Davida Mikšovského, který tak musel dvěma skvělými zákroky hasit brejky soupeře. Zvrat se však naštěstí nekonal a po trefě Jakuba Junga, při power play Florbalové akademie, se ukazatel skóre zastavil v poměru 9:6 pro Soběslavské.

Branky a asistence Banes Florbal Soběslav: 8:16 Novák (Dušek), 10:27 Dimitrijevič (Jung), 24:26 Pantoflíček (Podlaha), 28:19 Bělohlav (Novák), 29:53 Kovač (Jung), 31:05 Jung (Novák), 32:31 Podlaha (Bělohlav), 33:44 Jung (Pivec), 44:52 Jung (bez asistence)

FA Č. Budějovice B – Banes Florbal Soběslav     6:9

Druhé utkání přineslo zcela odlišný obrázek hry. Soupeř Banesu, FA České Budějovice U23, si ze svého prvního sobotního zápasu přinesl nepříjemné závaží v podobě porážky 1:8 od FBK Black Tower Č. Budějovice. No a Soběslavští jim ještě také s chutí naložili. Prakticky od začátku se hrálo pouze na jednu branku a hráči v zeleném notně zatápěli budějovické obraně, což nevyhnutelně vedlo v nejedno její rozložení zakončené krásnými kombinacemi až do prázdné branky. O výsledku utkání tak bylo prakticky rozhodnuto už po 1. třetině, kterou ukončilo zapískání sudích v době, kdy světelná tabule oznamovala stav 5:0.

Hned v úvodu 2. třetiny se gólového zásahu dočkala i FA. To pro ni pochopitelně představovalo vítanou vzpruhu a do obrazu hry tak přibylo i více protiútoků Budějovických. Pro jejich snahu zápas ještě alespoň trochu zdramatizovat ovšem hráči Banesu příliš velké pochopení nenalezli. V relativně poklidném tempu se tak číslovky na ukazateli skóre vyšplhaly až na stav 13:2 pro Soběslav.

Branky a asistence Banes Florbal Soběslav: 0:17 Novák (Doležal), 2:39 Doležal (Novák), 8:01 Kasika (Dušek), 9:50 Novák (Doležal), 12:07 Pantoflíček (Dušek), 22:47 Jung (Podlaha), 25:35 Novák (Bělohlav), 32:00 Dušek (Bělohlav), 32:38 Jung (Dimitrijevič), 34:09 Podlaha (Bělohlav), 34:51 Kasika (Jung), 36:49 Bělohlav (Kasika), 44:39 Kasika (Dušek)

Banes Florbal Soběslav - FA Č. Budějovice     13:2

Kromě 6 bodů do tabulky Jihočeského přeboru mužů, a upevnění si 1. pozice v ní, přinesla herní sobota i jeden další pozitivní aspekt z pohledu Banesu. Z jedenácti hráčů nastoupivších v poli skórovalo během obou zápasů alespoň 1x hned 10 Soběslavských. Z individualit zazářil především Jakub Jung, který se blýskl hattrickem v prvním zápase (v součtu obou utkání si do kanadského bodování připsal celkem úctyhodných 8 bodů). V tom druhém uklidili míček do soupeřovi branky 3x hned dva Soběslavští, a to Ondřej Kasika a Jakub Novák. Jedinou, dlouhodobě těžce pratelnou kaňkou na soběslavském zeleném dresu tak standardně zůstává obrovské množství nevyužitých šancí…

Komentář Jakuba Nováka: „První zápas nás nečekalo nic lehkého, soupeř nastoupil se silnou sestavou, což bylo od začátku zápasu znát. My jsme se s tím ale porvali a zápas otočili. V druhém zápasu nás čekal poměrně jednodušší soupeř, nesměli jsme ho však podcenit. Důležité bylo vstřelit ze začátku nějaké góly, abychom mohli uklidnit hru. To se nám v 1. třetině povedlo, když jsme ji vyhráli jasně 5:0. Soupeř sice celý zápas kousal, ale nakonec to byla jednoznačná výhra.“