• /
  • Muži předvelikonočně nadělovali v Týně

Muži předvelikonočně nadělovali v Týně

14.04.2019

Ačkoliv v sobotu 13.4.2019 zbývalo do Velikonočního pondělí ještě dlouhých devět dnů, muži z Banes Florbal Soběslav vyrazili do Týna nad Vltavou s jediným cílem - pod dohledem a za povzbuzování věrných fanynek si s předstihem vykoledovat titul mistra Jihočeského přeboru mužů.

Hned v 1. zápase se jim do cesty postavil tradiční rival ze Strakonic a dlouho to vypadalo, že jeho snaha znepříjemnit Soběslavským den bude úspěšná. Muži z Banesu tahali od počátku zápasu za kratší konec provazu, a tak ani ne půl minuty po úvodním hvizdu už po chybě vlastní obrany prohrávali 0:1. Aby toho nebylo málo, o minutu déle bylo ještě o gól hůře. Ačkoliv v polovině 7. minuty srovnalo svým druhým gólem skóre soběslavské mládí ztělesněné Dominikem Paušem, celá první třetina nakonec v poměru 4:3 dopadla lépe pro Strakonice.

V podobném duchu, co se průběžného výsledku i obrazu hry týče, se nesla i valná většina zbytku utkání. Soběslav měla sice výraznou herní převahu, ale Strakoničtí v 5 hráčích na hranici svého vlastního velkého brankoviště úporně bránili své vedení. A když už se Soběslavským podařilo skóre srovnat, dali jim Strakonice pokaždé rychlou odpověď v podobě lekce z produktivity. Soběslavská obrana, v čele s brankářem Vondruškou, neprožívala úplně nejpovedenější utkání a Strakonice byly přesnými přihrávkami a střelami schopné vytěžit z minima maximum.

Dvě minuty před koncem 3. třetiny, když Soběslav ztrácela ještě celé dvě branky na nerozhodný výsledek, kterým by si definitivně zajistila titul Jihočeského přeboru mužů, se rozhodla pro odvolání brankáře a hru v šesti. Tato strategie vyšla na jedničku. 1 minutu a 43 vteřin před koncem utkání skóroval za Soběslav David Plecer a o 36 sekund později, opět při hře v šesti, srovnal Kasika. 19 vteřin poté se navíc k míčku dostal soběslavský matador Jiří Hák a nechytatelnou střelou vystřelil pro Soběslav první vedení v zápase a zároveň definitivní jistotu titulu jihočeských přeborníků. A ačkoliv svůj přesný zásah stihl do konce utkání ještě oslavit odchodem na trestnou lavici, na vítězství soběslavských 9:8 to již nemělo žádný vliv.

Z individuálního pohledu je na místě vyzdvihnout zejména výkony soběslavských juniorů, z řad soupeře poté Martina Steinochera, který zaznamenal 5 branek a Lukáše Kurze, který obdržel 5 dvouminutových trestů.

Banes Florbal Soběslav - FBC Dynamo Strakonice     9:8 (2:01 Pauš (bez asistence), 6:24 Pauš (Dvořák), 14:16 Dušek (Pauš), 22:20 Ludvík (Pauš), 28:29 Kasika (Dušek), 31:29 Dušek (Novák), 43:17 Plecer (Kasika), 43:53 Kasika (Bělohlav), 44:12 Hák (Pauš)

Do 2. utkání proti FBC Frymburk Soběslav vykročila správnou nohou a zároveň posílena na mysli po první třetině vedla již 6:1. V kontrastu k prvnímu utkání se i další průběh měření sil s Frymburkem nesl v pohodovém duchu, bez neustálých drobných faulů a s jedinou výjimkou recidivisty Jirky Háka, i bez vyloučení. I přes časté změny scóre, v návaznosti na zápas se Strakonicemi ne úplně bezchybným výkonem obrany, dokráčela Soběslav ke svému druhému vítězství systémem start-cíl, tentokráte v nadílkovém velikonočním duchu 13:7.

Po předposledním kole letošního ročníku Jihočeského přeboru mužů tak má Banes Florbal Soběslav náskok 11 bodů na druhé Vodňany a po roce tak i jistotu návratu do Jihočeské ligy. K posledním 2 utkáním ve Strakonicích tak příští sobotu mohou soběslavští muži vyjet s naprostým klidem.

FBC Frymburk - Banes Florbal Soběslav     7:13 (1:12 Hák (Pantoflíček), 4:21 Hák (Pantoflíček), 5:01 Dvořák (Kasika), 6:24 Kasika (Ludvík), 9:21 Bělohlav (bez asistence), 11:15 Pauš (Pantoflíček), 19:49 Ludvík (Bělohlav), 23:20 Hák (Pantoflíček), 28:44 Dušek (Mikšovský), 30:28 Pauš (Plecer), 32:21 Pauš (Ludvík), 33:45 Dušek (Hák), 12:39 Hruška (Pantoflíček)