• Aktuality
  • /
  • Mladší žáci vezou bodíky, ženy se musí příště ještě posnažit a junioři bojovali vyrovnaně

10.01.2019

Tak už se letošní sezóna přehoupla do nového roku a naše mladší žáky, ženy a juniory čekali další zápasy s kvalitními soupeři.

Sobotní ranní výjezd dne 5.1.2019 čekal mladší žáky na Meťák do Č. Budějovic, kde je už čekal místní tým a utkat se s našimi svěřenci přijel i oddíl FK Slovan J. Hradec. Meťák si pod stromeček přál více nadělovat ostatním, proto naši žáci padli.

SK Meťák Black Č. Budějovice – Banes Florbal Soběslav     3:16

Utkání se Slovanem J. Hradec už bylo však bylo lehce o napnuté nervy nejen diváků. Skóre se neustále vyrovnávalo, hrálo se s klidem na hokejce mnohapočetného podrostu. Naši mohou možná zapracovat na důslednější obraně, kdy několikrát bohužel nechali projít Hradecké přes celé hřiště až do úspěšného zakončení. Naši žáci svou trpělivou hrou a také rychlými úniky s přesnou střelou Hradec přehráli, dali 9 gólů a měli upřímnou radost i jejich trenéři, jak vidíte na fotce.

FK Slovan J. Hradec – Banes Florbal Soběslav     7:9

Ženy odehrály tento víkend pouze 1 utkání, v sobotu doma očekávaly tým z Mladé Boleslavi, který v této sezóně ještě neporazily. Přestože se jako první opět trefilo duo Juhaňáková-Dostálová hned ve 2. minutě, první třetina patřila Boleslavi. Prostřední část byla na góly vyrovnaná, ženy se rozhodně nevzdávaly a přidaly 4 branky, sice stejně jako soupeř, ale skóre se alespoň snížilo na průběžných 5:8. Ke konci byla vyloučená domácí Hrnečková za hru rukou, ale vůbec nevíme, jestli jí skutečně hrála. Poslední třetina rozhodla – během 5-ti minut Boleslav trefila další 4 branky a opět nám odskočila. Následovalo boleslavské oslabení, které nám bohužel žádný bodík nepřineslo. V tomto technicky vyspělém utkání snižovala nakonec Pospíšilová (která byla ještě vyloučená těsně před koncem utkání) a poslední branku dala bez asistence nejlepší soběslavská střelkyně tohoto utkání, Andrea Dostálová (2+3).

Banes Florbal Soběslav – Florbalová akademie MB     7:12 (Juhaňáková 2, Kubátová, Dostálová 2, Vacková, Pospíšilová)

Neděli svými zápasy uzavírali junioři v hale v Sezimovo Ústí s Táborem a s Pískem, kteří jsou na výsluní tabulky 2. ligy juniorů. Utkání to bylo vyhecované tak jak se patří na přespolní derby, Soběslav vedla po 2. části 3:4 po gólech Sobotky, Ludvíka a 2 góly přispěl Vácha. Táborští hru přiostřovali, zřejmě cítili ohrožení od našich, proto byli 2x vyloučení a naštěstí také ani neproměnili trestné střílení před koncem 2. třetiny. V poslední části se Táborští vyhecovali a zvedli se na 5:4 a už zase málem bylo vymalováno, jenže opět kapitán Sobotka s šikovným Váchou srovnali pár minut před koncem zápasu a kluci si připsali cenný bodík za remízu. Yes.

1. FbK Tábor – Banes Florbal Soběslav     5:5 (Vácha 2+2, Sobotka 2, Ludvík 1+1, Musil 0+1)

Druhý zápas, kdy domácím týmem byla Soběslav, proti přesněji střílejícím z Písku, byl na třetiny 1:3; 3:1; 0:2. V zápase bylo celkem vyloučení 3:4. Hosté dokonce využili jedno své oslabení. My naopak potrestali jednu svou přesilovku. Písek skoro 4 minuty hrál přesilovku 5 na 4, kterou však vůbec nepotrestal. Domácí to určitě stálo mnoho sil proti tabulkově silnému soupeři, ale i tak se naši junioři vůbec nemusí stydět za svůj výkon, naopak.

Banes Florbal Soběslav – FBC Sokol Písek     4:6 (Vácha 2+0, Sobotka 1+0, Gargula 1+0, Kujal 0+1, Musil 0+1, Ludvík 0+1)

Tento víkend hrají mladší žákyně v SH České Budějovice se Štírkama a s FBC Došwich Milevsko. Muži jedou do Hrdějovic na dvojutkání s FA Č. Budějovice.