Florbal Soběslav oficiální webová prezentace soběslavského florbalu
  • Úvod
  • /
  • Aktuality
  • /
  • Jak naši trenéři hodnotí dosavadní výkony mladších žáků, juniorů a mužů?

Jak naši trenéři hodnotí dosavadní výkony mladších žáků, juniorů a mužů?

03.01.2019

Představte nám Vaši kategorii o kterou se "staráte":

Tonda Štěpánek (T.Š.) – Mladší žáci, tzn. ročníky 2006 – 2008, ovšem dochází k nám i pár mladších a starších chlapců, pro které zatím v Soběslavi soutěžní kategorii nemáme. Celkové má naše kategorie kolem 35 hráčů.

Markéta Kabešová (M.K.) - Od jara 2017 jsme začali trénovat kategorii dorostu s cílem nastoupit od září do soutěže pod ČFbU. Spousta kluků docházela už v předchozích letech do florbalového „kroužku“, takže pro nás byla práce o to jednodušší. Pro nově příchozí hráče bylo díky tomu zapracování do týmu rychlejší. Snadno se vyrovnali svým kamarádům, kteří je v trénincích a hře podporují k lepším výkonům. Loňskou premiérovou sezónu kluci ukončili na krásném, můžu říct i pro mě příjemně překvapivém, třetím místě. Letošní rok, jak jsem již uvedla, bojují v juniorské lize, ve které se seznamujeme s rychlejší a především fyzicky náročnější hrou. 

Honza Dušek (H.D.) - Mužské družstvo bylo zakládajícím družstvem oddílu Florbalu Soběslav. Hrajeme Jihočeský přebor a naším cílem je jednoznačně postup do vyšších soutěží.

 

Jak jste se dostali k trénování?

T.Š. - Oslovila mě Monika Háková a Jana Pavlíková, které v minulé sezóně trénovaly elévy.

M.K. Florbal už hraji spoustu let. Poté, co jsem skončila studium VŠ v Praze, mohla jsem se florbalu v Soběslavi věnovat o to více. Oslovil mě, teď můj parťák, Libor Podlaha, zda bych měla zájem trénovat dorosteneckou kategorii. Ani jsem neváhala a na tuto nabídku kývla. Své dosavadní zkušenosti můžu předávat dále a navíc trávím čas s lidmi, které florbal baví.

H.D. V Soběslavi jsem začínal před pěti lety u juniorek a dorostenek. Ve stejném ročníku jsem převzal i otěže mužského týmu Florbalu Soběslav. Před současnou sezónou jsem si dal dva roky v Soběslavi "pauzu", v Praze jsem trénoval mládežnické kategorie a mužům, v klubu za který jsem hrál, jsem dělal kondičního trenéra. Nabité zkušenosti se nyní snažím předat i soběslavským mužům.

 

Na začátku každé sezóny byl vytyčený plán, jak se Vám ho daří plnit?

T.Š. - Hrajeme první sezónu a sbíráme zkušenosti.

M.K. Náš plán pro letošní rok bylo udržet stále dobrou partu kluků a zapracovat nové posily. To se nám daří. Máme širokou základnu. Vrací se k nám na tréninky i kluci, kteří hrají i jiné sporty a už těžko dokážou skloubit školu, fotbal nebo hokej, společně ještě s florbalem.  Také je důležité udržet chuť a dobrý pocit ze hry. Navíc se teď můžeme věnovat více taktickým pokynům, které jsou důležité do hry proti vyspělým týmům, proti kterým nastupujeme.

H.D. Výsledkově se nám plán plnit daří, herně tak z poloviny. Určitě je na čem pracovat.

 

Jak hodnotíte prozatímní průběh sezóny ve vašich kategoriích?

T.Š. - Zlepšujeme sesmiley

M.K. Začátek letošní sezóny se nevyvíjel dle našich představ. Přešli jsme s kluky do juniorské kategorie, kde je důležitá fyzická kondice a síla, čemuž jsme přizpůsobili letní přípravu. I přes to, že okupujeme šestou příčku v tabulce, hodnotím výkony našich kluků pozitivně. Je to naše druhá soutěžní sezóna a neustále sbíráme zkušenosti. I přes nepříznivý začátek mají naše výkony a výsledky pomalou vzestupnou tendenci. Pokud nastoupíme  s nasazením a bojovností do nového roku, vyrovnáme se ostatním týmům z tabulky.

H.D. - Sezóna zatím vypadá výsledkově dobře, jsme první v tabulce s kladným skóre +36 bodů. Na herní stránce hry se vždy dají najít mouchy, ale snažíme se je eliminovat. Na podzim jsme předváděli dobrý florbal a věřím, že se nám to bude dařit i po Novém roce.

 
Popište nám v pár větách Vaše poslední zápasy?
T.Š. - Ve srovnání s prvním zápasem vidím určitě zlepšení.
M.K. - Za výsledky z posledních zápasů nemusím být k výkonům kluků vůbec kritická. Narazili jsme na soupeře z předních míst tabulky a hráli jsme s nimi velice vyrovnané výsledky. Od počátku sezóny nás trápili poslední minuty zápasů, kde jsme se nechali „ukolébat“ a inkasovali jsme v nich spoustu gólů, které ovlivnily i konečný stav zápasu, což ničilo psychicky nejen hráče, ale i trenéry, a věřím, že i některé z rodičů. Bylo zapotřebí pozměnit taktiku, která se nám v posledních zápasech osvědčila, a my konečně začali sbírat první ligové body.
H.D. Poslední zápasy se nehodnotí lehce. Po sérii, řekněme “suverénních” vítězství, přišly dvě "facky" na domácím hřišti. S Dynamem Strakonice jsme i přes otřesnou hru ještě dokázali zvítězit, proti Milevsku se nám to už nepodařilo. V obou zápasech jsme kupili jak individuální, tak systémové chyby a ve finále můžeme být za tři body ještě rádi. Na druhou stranu, je dobře, že tyhle "pohlavky" přišly včas. Poučíme se, zlepšíme se a dál si půjdeme za svým cílem, postupem.

 

Článek dáváme dohromady před koncem roku 2018. Jak hodnotíte sami sebe na pozici trenéra? Za co by jste sepochválili?

T.Š. -  Sám sebe nikdy nehodnotím

M.K. Na tuhle otázku by měli odpovídat nejspíš naši svěřenci. Osobně jsem ráda za to, že jsem do trénování šla, vydržela u něj, a jelikož mi teď Ježíšek přinesl trenérskou tabulku se zásobou fixů a dokonce mi k tomu přiložil i knihy o florbalu, mají se kluci na co těšit, protože teď jim to začne :-D!

H.D. - Sebehodnocení je věc, která mi nikdy nešla, raději bych to nechal nikomu jinému... smileySnažím se, aby kluky každý trénink bavil a zároveň aby nás posunul o kousek blíž k cíli. Individuální zlepšení hráčů, kteří na tréninky pravidelně chodí, je při zápasech vidět, z toho mám velkou radost.

 

Díky za Váš čas, který florbalu v Soběslavi věnujete. Bez Vás by to nešlo. Všechno nejlepší do nového roku a hlavně kupu sil a energie!

T.Š. - Pěkný nový rok, moc díky za pomoc.

M.K. I čtenářům a fanouškům soběslavského florbalu přeji ať se Vám v novém roce daří a užijete si s námi spoustu pěkných sportovních zážitků.

H.D. - Děkuji za rozhovor. Přeji všem do nového roku 2019 jen to nejlepší.

 

Zápasy

1. utkání čtvrtfinále 15.3.2019 20:00

Florbalová akademie MB

8:3

Banes Florbal Soběslav

2. utkání čtvrtfinále 10.3.2019 14:00

Banes Florbal Soběslav

6:8

Florbalová akademie MB

Jihočeský přebor mužů 13.4.2019 12:00

Banes Florbal Soběslav

9:8

FBC Dynamo Strakonice

Jihočeský přebor mužů 13.4.2019 12:30

FBC Frymburk

7:13

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorů 9. kolo 23.2.2019 9:00

FBC Rytíři Český Krumlov

6:4

Banes Florbal Soběslav

2. liga juniorů 9. kolo 23.2.2019 12:00

Banes Florbal Soběslav

3:4

1. FbK Tábor

1. liga dorostenek 3.3.2019 20. kolo 9:00

Hippos Žďár nad Sázavou

7:2

Banes Florbal Soběslav

1. liga dorostenek 3.3.2019 20. kolo 11:30

Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou

3:3

Banes Florbal Soběslav

Žádný zápas není k dispozici.

Žádný zápas není k dispozici.

Tabulka

Kalendář akcí

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Anketa

Partneři